اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

طرح جامع «پنبه» تهیه می‌شود 

 

 

طرح جامع «پنبه» تهیه می‌شود

 

 

مدیرعامل اتحادیه پنبه‌كاران كشور با بیان اینكه فاكتورهای بسیاری در تولید و اقتصادی شدن تولید پنبه موثر است، خاطرنشان كرد: برای ساماندهی وضعیت پنبه جلساتی را با وزیرجهاد كشاورزی داشته‌ایم و قرار شده یك طرح جامع پنبه تهیه شود كه البته قرار است در تهیه این طرح اتحادیه و تشكل‌های پنبه‌كاران نیز حضور داشته باشند؛ ولی تاكنون این طرح‌ به دست ما نرسیده است تا بتوانیم آن را اعمال كنیم.

 


بهرام نظری در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با توجه به اینكه پنبه یك محصول صنعتی است بنابراین باید در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با این محصول تمام صنایع وابسته به آن از جمله صنعت نساجی، ‌روغن كشی، فرآوری پنبه و...، در كنار هم دیده شوند.

 


وی با اشاره به این‌كه چند روز پیش نشستی با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیرجهاد كشاورزی، وزیر صنایع و معاون، نمایندگی ولی فقیه، استاندارگلستان و برخی مسئولین دراین استان برگزار و صحبت‌هایی در مورد پنبه مطرح شده است، افزود: متاسفانه با توجه به این كه نماینده اتحادیه پنبه كاران و تشكل‌ها در این نشست حضور نداشته‌اند، به نظر می‌رسد اطلاعات داده شده در این نشست بسیار استانی بوده است.

 


نظری با تاكید بر این كه ما مخالف تفویض اختیارات دولت درپنبه به استانداران شمال كشورنیستم، تصریح كرد: هر قدمی كه در رابطه با پنبه برداشته می شود، قدم مثبتی است؛ اما برداشتن این قدم‌ها باید با شنیدن مشكلات تولید پنبه از زبان تولیدكنندگان و همراهی آن‌ها باشد؛ چرا كه در نهایت اجرای كار با تولید كننده‌هاست ضمن این كه باید یك نگاه ملی به این قضیه باشد و نگاه استانی داشتن كافی نیست.


نظری درادامه با بیان اینكه در حال حاضر نیمی از پنبه مورد نیاز كشور در داخل تهیه و تولید می‌شود، گفت: پنبه یك محصول استراتژیك است كه باید در تناوب محصولاتی همچون گندم قرار گیرد؛ چراكه از زمان كاهش سطح زیر كشت پنبه در استان گلستان، عملكرد گندم نیز كاهش یافته است.

 


گفتنی است، پنج شنبه هفته گذشته محمد رضا رحیمی درنشست كارگروه بررسی وضعیت مركبات، پنبه و ابریشم كه با حضور وزرای بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی، مدیران عامل بانك ها و مجمع نمایندگان استان گلستان اختیارات خود را دربخش پنبه به استاندارگلستان واگذار كرد.

 


معاون اول رییس جمهور اعلام كرده كه دولت اختیارات خود را در خصوص مركبات، پنبه و ابریشم به استانداران شمال كشور تفویض می كند و تا زمانی كه خللی در تنظیم بازار به‌وجود نیاید، وزرای مربوط دخالت نمی كنند.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
رکود صنعت پنبه استان گلستان و کاهش سطح زیر کشت پنبه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مقام ارشد آمریکایی: زمان تهیه پیش‌نویس توافق جامع هسته‌ایاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

اخبار سیاست خارجی  - مقام ارشد آمریکایی
ایران و 1+5 از اواسط اردیبهشت تهیه پیش‌نویس توافق جامع را آغاز می‌کنند

یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید ایران و گروه 1+5 از اواسط اردیبهشت مذاکره برای تهیه پیش‌نویس توافق جامع هسته‌ای را آغاز می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد آمریکایی جمعه شب به خبرنگاران گفته است ایران و گروه 1+5 از ماه می میلادی (اواسط اردیبهشت) کار تهیه پیش‌نویس توافق جامع هسته‌ای را آغاز می‌کنند.

مذاکره‌‌کننده‌های ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) روز 19 فروردین برای سومین بار در چارچوب مذاکرات جامع در شهر وین دیدار می‌کنند.

پیشتر «ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته بود طرفین احتمالا بعد از این دور از مذاکرات به مرحله تهیه پیش‌نویس نزدیک می‌شوند.
اخبار سیاست خارجی - فارس