اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

شكایت ۳۰ زن و دختر از پزشك قلابی 

تبهكاری كه تحت عنوان پزشك متخصص، ۳۰ زن و دختر جوان را به بهانه ازدواج، قربانی‌ هوس‌های شیطانی‌اش كرده بود،پشت درهای بسته دادگاه كیفری استان تهران محاكمه شد.


نخستین شكایت از مرد شیطان‌ صفت ۴۶ ساله، اواخر پائیز ۸۶ با مراجعه دختر جوانی به دادسرای ناحیه ۳ تهران مطرح شد.وی كه كارت یك پزشك متخصص به نام «سعید» را در دست داشت به بازپرس گفت: مدتی قبل با این مرد شیاد در خیابان آشنا شده و او ضمن ابراز علاقه شدید، نشانی و شماره تلفن خانه‌ام را گرفت تا با مادرم درباره آینده و ازدواجمان صحبت كند.بنابراین چند روز بعد قرار خواستگاری تعیین شد اما «سعید» كه گل و شیرینی در دست داشت تنها آمده بود.پس از احوالپرسی و تعارفات معمول ادعا كرد مادرش به سختی بیمار است. با این حال از مادرم اجازه خواست برای آشنایی بیشتر و شناخت خصوصیات روحی، اخلاقی و خانوادگی همدیگر چند قرار ملاقات بگذاریم.بدین‌ترتیب او پس از مدت كوتاهی و با طرح نقشه‌ای به بهانه تأسیس مطب جدید، همه پس‌انداز و طلاهایم را گرفت و پس از آزار و اذیتم به طور ناگهانی ناپدید شد.همزمان با این شكایت تلاش كارآگاهان برای شناسایی و دستگیری خواستگار شیاد آغاز شده بود كه مأموران با شكایت‌های مشابه ۲۹ زن و دختر جوان نیز روبه‌رو شدند كه طعمه مرد شیطان‌صفت قرار گرفته بودند. با این وجود، متهم فراری از سوی یكی از شاكی‌ها شناسایی شد و به دام پلیس افتاد.وی ابتدا منكر اظهارات زنان و دختران فریب‌خورده شد اما پس از مواجهه حضوری با آنها چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید و گفت: «راننده وانت‌بار بودم كه پس از تهیه كارت ویزیت پزشك متخصص اطفال و عضو هیأت علمی، به شناسایی زنان و دختران تنها و ساده‌دل پرداخته و آنها را به بهانه ازدواج اغفال می‌كردم.بعد هم با طرح این موضوع كه برای راه‌اندازی مطب و كلینیك به دنبال شریك هستم، از آنها پول و طلا می‌گرفتم كه پول‌ها را خرج زندگی‌ام می‌كردم و فقط یك خودروی ۲۰۶ برای خود خریدم.»با اعتراف‌های متهم، پرونده به اتهام آزار و اذیت چند زن و دختر، كلاهبرداری و جعل عنوان به شعبه ۷۷ دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد.

 


é محاكمه پشت‌ درهای بسته

نخستین جلسه رسیدگی به پرونده سیاه «سعید»، صبح دیروز با حضور قاضی «اكبر ساعی» - رئیس – و ۴ قاضی مستشار شعبه ۷۷ دادگاه كیفری استان تهران – مرادی، بومی‌، ملكی و معتمدی – پشت درهای بسته و به صورت غیرعلنی برگزار شد و مرد شیطان‌صفت در برابر چند تن از شاكی‌ها جزئیات تبهكاری‌هایش را بازگو كرد.


این در حالی بود كه تعدادی از زنان فریب‌ خورده به خاطر حفظ آبرو در دادگاه حاضر نشدند. هیأت قضایی دادگاه نیز پس از شنیدن اعترافات متهم ادامه رسیدگی به پرونده را به جلسه بعد موكول كرد.● هشدار قضایی

«اكبر ساعی»، قاضی دادگاه كیفری استان تهران ضمن هشدار به خانواده‌ها در این‌باره گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد متأسفانه قربانیان این پرونده بدون بررسی و تحقیق كامل درباره خواستگار شیاد به حرف‌های فریبنده‌اش به راحتی اعتماد كرده و زندگی خود را فنا شده می‌بینند.حال آن‌كه همواره به دختران جوان توصیه شده قبل از هر اقدامی درباره ازدواج باید خانواده خود را در جریان مسائل قرار دهند، تا این چنین گرفتار نشوند. وی افزود: به دخترهای جوان هشدار داده می‌شود كه ساده‌انگاری در مورد اظهار علاقه‌های ظاهری و وعده‌های فریبنده ازدواج را به كلی كنار بگذارند و بدانند تشریفات ازدواج با وجود دست و پاگیر بودن همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و دختران و پسران جوان و خانواده‌هایشان می‌بایست قبل از تصمیم‌ به ازدواج به دقت تحقیقات جامع و كامل انجام دهند تا گرفتار دام شیادان و تبهكاران نشوند..../روزنامه ايران

 

 


ویدیو مرتبط :
در قیامت از شما قرآن شكایت میكند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پزشك قلابی مردم را نقره‌داغ می‌كرد/دختر جوان هم در دام خواستگار شیادپزشك قلابی مردم را نقره‌داغ می‌كرد

 پزشك قلابی كه به بهانه سرمایه‌گذاری در خرید و فروش دلار، صاحب یك رستوران را در تهران فریب داده و 40 میلیون تومان پول وی را دزدیده بود، در لواسانات دستگیر شد.

طبق اظهارات متهم، وی درصدد بوده از افراد دیگری هم كلاهبرداری كند كه موفق نشده است.

اخبار حوادث -  چندی پیش مردی با حضور در شعبه 12 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران علیه مردی به اتهام سرقت 40 میلیون تومانی شكایت كرد.

شاكی كه صاحب یك رستوران در شمال غرب تهران بود، گفت: مدتی پیش مردی به رستورانم آمد و با معرفی خود به عنوان پزشك و صاحب داروخانه عنوان كرد در زمینه سرمایه‌گذاری در خرید و فروش دلار هم فعالیت دارد.

شاكی افزود: او هر هفته دو بار ـ همراه دختر جوانی كه او را نامزدش معرفی می‌‌كرد ـ به رستورانم می‌آمد و پس از مدتی در پی این آشنایی، اعتمادم به وی جلب شد و خواستم با پرداخت مبلغی به وی از او دلار بخرم. او هم ادعا می‌كرد طی دو ماه سرمایه‌ام سه برابر می‌شود.

شاكی یادآور شد: قرار شد با مرد پزشك نزد دوستانش كه در زمینه خرید و فروش دلار فعالیت دارند، برویم. آن روز در حالی كه 40 میلیون تومان پول همراهم بود، برای خرید دلار با خودرویش به یكی از محله‌های شمال غرب تهران رفتیم.

مرد سرمایه‌گذار در دام دزد جوان

شاكی با اشاره به نحوه دزدیده شدن پول‌هایش گفت: روز حادثه مرد پزشك مرا به چند خیابان در شمال و شمال غرب تهران برد و هر بار ادعا می‌كرد دوستانش محل ملاقات را عوض كرده‌اند. سرانجام پس از چند ساعت مقابل یك كوچه بن‌بست در شمال غرب تهران توقف كرد تا از خودرو پیاده شویم. اما پزشك حیله‌گر، در حالی كه كیف پول در خودرو بود، پیاده نشد و بسرعت از محل دور شد.

در پی این شكایت، پرونده در اختیار كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

ماموران در مرحله اول با شناسایی هویت دختر جوانی كه همراه متهم به رستوران شاكی می‌آمده، وی را به مركز پلیس آگاهی احضار كردند.

این دختر جوان در بازجویی مقدماتی ادعا كرد، متهم فراری پیش از این نامزدش بوده و وی و خانواده‌اش را فریب داده و با اخذ مبلغی از آنها متواری شده است.

دختر جوان هم در دام خواستگار شیاد

وی به پلیس گفت: متهم فراری پزشك نبوده و صاحب داروخانه هم نیست، بلكه مدتی پیش به عنوان نسخه پیچ در داروخانه‌ای با وی همكار بوده است.

مرد شیاد با ادعای این‌كه خانواده‌اش در خارج از كشور زندگی می‌كنند و قرار است بزودی داروخانه‌ای در یكی از كشورهای اروپایی دایر كند، دختر جوان را فریب داده و مبلغی پول از او گرفته است.

در ادامه تحقیق از وی معلوم شد، دختر جوان وقتی متوجه شده مرد مورد علاقه‌اش به او دروغ گفته، به ارتباطش با وی خاتمه می‌دهد، اما بعد از آن متهم وی و خانواده دختر جوان را به مرگ تهدید می‌كند. در حالی كه این خانواده قصد شكایت از متهم فراری را داشتند، متوجه می‌شوند خواستگار حیله‌گر نشانی خانه آنها را در اختیار طلبكارانش قرار داده و به این ترتیب آنها را دچار دردسر كرده است.

در حالی كه تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت، معلوم شد وی درصدد است به لواسانات برود و به بهانه خرید دلار از مردی كلاهبرداری كند.

بنابراین ماموران چند روز پیش با هماهنگی قضایی عازم محل فوق شدند و با محاصره آنجا، متهم را پیش از اقدام به كلاهبرداری دستگیر كردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه حضوری با شاكی اعتراف كرد كه پول‌هایش را دزدیده است.

اعتراف متهم

متهم به پلیس گفت: به دلیل مشكلات مالی بدهكار بودم، به همین دلیل تصمیم گرفتم با كلاهبرداری از مردم، بدهی‌هایم را بپردازم. ابتدا دختری را كه در داروخانه همكارم بود، فریب دادم و به بهانه‌های مختلف از او پول ‌گرفتم.

متهم اضافه كرد: سپس تصمیم گرفتم صاحبان رستوران‌های شمال غرب تهران را هم فریب داده و پول‌هایشان را بدزدم و البته برای این‌كه كسی به من ظنین نشود، نامزدم را هم با خود به رستوران‌ها می‌بردم تا با بررسی وضع مالی صاحبان رستوران‌ها، آنها را فریب دهم.

متهم یادآور شد: ابتدا از همین شاكی كلاهبرداری كردم و درصدد بودم افراد دیگری را فریب دهم كه متوجه شدم پلیس تعقیبم می‌كند.

وی اضافه كرد: بنابراین به زندگی پنهانی‌ام ادامه دادم و دوباره به تهران بازگشتم و با فریب یك مرد پولدار، در لواسانات با وی قرار ملاقات گذاشتم و می‌خواستم به بهانه فروش دلار، پول‌هایش را بدزدم و پیش از هر اقدامی دستگیر شدم.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تكمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر كلاهبرداری و دزدی‌ها ادامه دارد./جام جم آنلاین