اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سپاه پاسداران شیراز هم از عوامل حمله به مطهری شکایت کرداخبار,اخبارسیاسی,حمله به علی مطهری
 

مصطفی ترک همدانی وکیل علی مطهری در پرونده حادثه شیراز به روزنامه اعتماد گفت:

   از پرونده حادثه شیراز خبر جدیدی وجود دارد؟
من اكنون برای پیگیری این پرونده در شیراز هستم. تحقیقات در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد. اتفاقا امروز هم مطلع شدم كه فرماندهی سپاه نیز از ماجرای حمله به علی مطهری شاكی است و شكایت خود را از مسببان حمله به وی پیگیری می‌كند.


     فرمانده سپاه استان؟
اجازه بدهید به طور كلی صحبت كنم و جزییات در حد محتویات پرونده باقی بماند. فقط می‌گویم كه فرماندهی سپاه در این پرونده ماموری برای پیگیری این ماجرا تعیین كرده است.


    سپاه جدیدا وارد موضوع این پرونده شده است؟
اطلاعات من در حد آن چیزی است كه در پرونده ثبت شده است. در پرونده ثبت شده كه نماینده‌ای از سوی سپاه معرفی شده و پیگیر این پرونده است.


   در ادامه تحقیقات این پرونده به جز آن ١٠ نفر افراد جدیدی نیز مورد تعقیب و بازداشت قرار گرفتند؟
نه. تعداد در همان حدی است كه قبلا دستگیر شده‌اند و تا آنجا كه اطلاع دارم افراد دیگری به آن تعداد اضافه نشده است.


  در ادامه روند بررسی پرونده نتایجی به دست آمده؟ زوایای جدیدی از این حمله روشن شده است؟
تاكنون آنچه برای من مشخص شده این است كه این حمله از سوی برخی افراد از قبل برنامه‌ریزی شده بود. به نحوی كه این افراد در هنگام ورود مطهری به شیراز در محل حاضر بودند.


    پس با وضعیتی كه این پرونده دارد فعلا تكلیف نهایی آن روشن نخواهد شد؟
هرچند خیلی از عوامل این حادثه شناسایی و دستگیر شدند اما به دلیل ادامه پیگیری‌ها توسط دادستان شیراز و تا دستگیری همه عوامل این حادثه، قرار مجرمیت یا كیفرخواست صادر نخواهد شد. اما باید بگویم كه دادستانی تا امروز به خوبی پیگیر این ماجراست.


  هنوز هم در مورد استاندار فارس یا مسوولان دانشگاه شیراز شكایتی انجام نشده است؟
نه از استاندار و نه از مسوولان دانشگاه شكایتی نداشته‌ایم. مد نظر ما عوامل این حادثه بودند یا كسانی كه دستور حمله را صادر كرده‌اند.


 اخبار  سیاسی  -  اعتماد 


ویدیو مرتبط :
حمله سپاه پاسداران به گروهک پژاک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عوامل حمله به مطهری در شیراز آزاد شدند


وکیل مطهری با بیان اینکه حمله کنندگان به نماینده تهران با قرار‌های وثیقه و کفالت آزاد شده‌اند٬‌گفت: در پیگیری های این پرونده متوجه شدم که مسئولان دانشگاه شیراز به عنوان متهم شناخته شده‌اند حال آنکه ما شکایتی از آنها نکرده‌ایم.

خبرگزاری ایلنا: وکیل مطهری با بیان اینکه حمله کنندگان به نماینده تهران با قرار‌های وثیقه و کفالت آزاد شده‌اند٬‌گفت: در پیگیری های این پرونده متوجه شدم که مسئولان دانشگاه شیراز به عنوان متهم شناخته شده‌اند حال آنکه ما شکایتی از آنها نکرده‌ایم.

مصطفی ترک همدانی در مورد‌ آخرین وضعیت شکایت علی مطهری از حمله کنندگان به وی گفت: برای پیگیری دوباره این پرونده صبح دیروز به شیراز سفر کردم. پیش از این سفر با جمعی از وکلا و آقای مطهری در مورد راهکارهای حقوقی و قانونی پرونده بررسی‌های نهایی را انجام دادیم.

وکیل مطهری افزود: دیروز به دادسرای شیراز مراجعه کردم و متوجه شدم که افرادی که در ارتباط با این پرونده بازداشت بودند٬‌ پس از تفهیم اتهام از سوی دادگاه انقلاب با قرار‌های کفالت و وثیقه آزاد شده‌اند.

وی ضمن ابراز رضایت از تاکیدات و دستورات دادستان شیراز گفت: با این وجود٬ برای بنده و موکلم اینکه مسئولان دانشگاه شیراز نیز متهم شناخته شده‌اند جای سوال است. ما راضی به این کار نبودیم و بنده تاکنون به عنوان وکیل علی مطهری شکایتی از مسئولان دانشگاه شیراز نداشته‌ام.

ترک همدانی ابراز کرد: ما معتقدیم دانشگاه شیراز مطابق مقررات کار کرده است و قصوری نداشته که بخواهد به عنوان متمهم شناخته شود.

وکیل مطهری با بیان اینکه متهمین اصلی حادثه شیراز افراد دیگری هستند٬ گفت: این افراد از نامه شورای تامین استان برای حمله به مطهری سوءاستفاده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پرونده مذکور در حال تحقیقات مقدماتی است٬ گفت:‌هویت متهمان شناسایی شده اما به دلیل محرمانه بودن این مسئله نمی‌توان گفت که این افراد به چه نهاد یا گروهی وابسته هستند.

ترک همدانی در مورد حمله افراد ناشناس به خودروی خود نیز گفت: بنده این اتفاق را به نیروی انتظامی شیراز گزارش کرده‌ام اما هنوز فرصت ثبت شکایت را پیدا نکرده‌ام.