اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سوءاستفاده از رفتار و مواضع امام(ره)
 

اخبارسیاسی

 

اینكه عده‌ای امروز پس از گذشت ۲۰ سال از فوت امام بخواهند چهره ایشان را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند خیانت آشكاری به جمهوری اسلامی است/امام در بیان مواضع خود حتی در مورد دشمنان همه‌جهات را ملاحظه می‌كردند.

 

عضو شورای مركزی خانه احزاب تاكید كرد: سوءاستفاده از مواضع امام(ره) برای توجیه برخی رفتارها است.

محمد اشرفی‌اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تحلیل خود از سخنان اخیر سیدحسن خمینی مبنی بر تلاش جریانی با هدف مغفول گذاشتن بعد رحمانیت نظام و نشان دادن چهره خشن از امام راحل گفت: متاسفانه گاهی شنیده می‌شود و یا دیده می‌شود كه برخی قلم‌ها یا دست‌هایی در كار است كه زندگی پرافتخار امام(ره) كه الگویی برای همه انسان‌ها بود را به گونه‌ای به نمایش بگذارد كه مواضع و چهره ایشان موجب سوءاستفاده دشمنان شود كه این نوع برخورد جفا، خیانت و ظلم آشكاری است.

وی با تاكید بر جامع‌الاطراف بودن چهره امام(ره) گفت: چهره امام(ره) پس از معصومین(س) نه‌تنها در زمان ما بلكه در اعصار گذشته نیز كم‌نظیر است و خدمات و زحمات ایشان بر كسی پوشیده نیست و دوست و دشمن به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی واقف هستند.

این استاد دانشگاه تصریح كرد: اینكه عده‌ای امروز پس از گذشت ۲۰ سال از فوت امام بخواهند چهره ایشان را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند خیانت آشكاری به جمهوری اسلامی است.

اشرفی‌اصفهانی با تاكید بر اینكه امام(ره) یك پارچه مهر و محبت بود خاطرنشان كرد: بنده از اولین روزهایی كه امام در سال‌های ۴۱ و ۴۲ در قم حضور داشتند تا زمان حیات ایشان بارها محضر این بزرگوار را درك كردم و علمای بزرگ همواره در مورد چهره جذاب و عطوفت امام متفق‌القول بودند.

وی با بیان اینكه امام در بیان مواضع خود حتی در مورد دشمنان همه‌جهات را ملاحظه می‌كردند ادامه داد: ایشان مواضع خود را با در نظر گرفتن همه زوایای اخلاقی مطرح می‌كردند و همواره به مسوولین هشدار می‌دادند كه مبادا نسبت به مردم رفتاری با بی‌مهری داشته باشند چراكه این نوع برخوردها دور از انصاف و انسانیت است.

اشرفی‌اصفهانی با بیان اینكه سوءاستفاده از رفتار و مواضع امام برای سرپوش گذاشتن برخی رفتارهاست تصریح كرد: متاسفانه در حوادث اخیر بسیاری از افراد مظلوم واقع شدند و عده‌ای برای اینكه رفتار خود را توجیه كنند اینگونه اقدامات را انجام می‌دهند با این هدف كه اینگونه القا كنند كه اگر برخوردی امروز صورت می‌گیرد در گذشته و در زمان امام نیز وجود داشته است در صورتی كه اینگونه نبوده است.


ویدیو مرتبط :
استاد رائفی پور//سوءاستفاده دشمنان از خوبی های امام علی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صافی گلپایگانی در دیدار با سیدحسن خمینی: مواضع شما جلوی توطئه علیه بیت امام را گرفتصافی گلپایگانی در دیدار با سیدحسن خمینی

صافی گلپایگانی در دیدار با سیدحسن خمینی: مواضع شما جلوی توطئه علیه بیت امام را گرفت

وی با اشاره به بحث‌های اخیر درباره بیت امام(ره)، خطاب به اعضای این بیت گفت: شما بالاتر از جناح‌ها هستید. ان‌شاءالله خداوند شما را حفظ کند و به علو درجات امام بیفزاید و آثار ایشان محفوظ باشد. باید در سایه دین، همه این مطالب محفوظ بماند و همه بدانند این مسأله خیلی مهم است، زیرا مردم از شما توقع دارند. کما اینکه در روزهای اخیر، مواضع شما جلوی توطئه علیه بیت امام را گرفت.

آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی – از مراجع تقلید – شنبه شب با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی یادگار امام(ره) دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار که در منزل نوه امام راحل و در فضایی صمیمانه برگزار شد، حجج اسلام سیدیاسر خمینی، سیدعلی خمینی و شیخ حسن صافی گلپایگانی نیز حضور داشتند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در این دیدار اظهار کرد: لازم بود تا از اظهارات اخیر شما تشکر کنم، زیرا این سخنان دفاع از مرحوم امام بود و شما باید مواضع ایشان را حفظ کنید.

این مرجع تقلید خطاب به فرزند یادگار امام(ره) تاکید کرد: مواضع امام(ره) تاکنون توسط شما حفظ شده و از این پس هم باید توسط شما حفظ شود و در تمام مطالب، ان‌شاءالله این جهات محفوظ بماند. ان‌شاءالله این بیت آنگونه که امام(ره) می‌خواست باقی بماند و خودتان مستقل باشید تا مردم بدانند مطلب بالاتر از این حرفهاست.

وی با اشاره به بحث‌های اخیر درباره بیت امام(ره)، خطاب به اعضای این بیت گفت: شما بالاتر از جناح‌ها هستید. ان‌شاءالله خداوند شما را حفظ کند و به علو درجات امام بیفزاید و آثار ایشان محفوظ باشد. باید در سایه دین، همه این مطالب محفوظ بماند و همه بدانند این مسأله خیلی مهم است، زیرا مردم از شما توقع دارند. کما اینکه در روزهای اخیر، مواضع شما جلوی توطئه علیه بیت امام را گرفت.

آیت‌الله صافی گلپایگانی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی اظهار کرد: همانطور که به مرحوم امام(ره) ارادت داشتیم، به شما هم علاقه داریم.

این مرجع تقلید در این دیدار همچنین از اقدام تروریستی اخیر در سراوان ابراز تأسف فراوان کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار سیدحسن خمینی نیز ضمن تشکر از آیت‌الله صافی گلپایگانی به خاطر حضور در منزل وی، گفت: یکی از کسانی که معمولاً در صحبت‌هایم، فرمایشاتشان را مدنظر قرار می‌دهم، حضرتعالی هستید و شما همیشه در طول فراز و فرودها و بعضاً کینه‌توزی‌ها لطف داشته‌اید و پشتوانه بیت امام بوده‌اید.

/ایسنا