اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سقوط طلا به تعویق افتاداخبار,اخباراقتصادی,قیمت طلا

تازه ترین سخنرانی رییس فدرال رزرو نشان می دهد که نرخ بهره در اقتصاد آمریکا فعلا افزایش نخواهد یافت.

به گزارش خبرآنلاین، جانت یلن، رییس فدرال رزرو آمریکا، اعتقاد دارد که اقتصاد آمریکا هنوز به اندازه کافی خوب نیست. او در تازه ترین اظهارنظرش گفته که بازار کار آمریکا باید بهبود یابد و نرخ بیکاری که اکنون ۵.۵ درصد است باید تا ۵ درصد کاهش یابد. او همچنین گفته که همه بخش های اقتصاد آمریکا به خوبی کار نمی کنند و افزایش ارزش دلار در حال آسیب زدن به صادرات این کشور است.

 

با توجه به اظهارات اخیر خانم یلن، می توان انتظار داشت که نرخ بهره در اقتصاد آمریکا در آینده ای نزدیک افزایش نیابد. بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشته تا از این طریق اقتصاد آمریکا را تقویت کند اما بروز نشانه هایی از بهبود اقتصاد آمریکا این پرسش را مطرح کرده که فدرال رزرو چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

اقدامی که باعث تقویت ارزش دلار، کاهش احتمالی ارزش طلا و همچنین افت بازارهای مالی آمریکا خواهد شد. به همین خاطر بسیاری از سرمایه گذاران اقدامات فدرال رزرو را با نگرانی دنبال می کردند به خصوص که طی هفته های اخیر گمانه زنی هایی در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره در اقتصاد آمریکا به گوش می رسید اما اکنون به نظر می رسد که حداقل طی ماه های پیش رو اقتصاد آمریکا همچنان با نرخ بهره نزدیک به صفر درصد به کار خود ادامه خواهد داد. با این حال همچنان بسیاری انتظار دارند سال ۲۰۱۵ سالی باشد که نرخ بهره در آمریکا افزایش یافته و در نتیجه شوک منفی دیگری به بازار طلا شود.
 
 اخباراقتصادی  -  خبر  انلاین 


ویدیو مرتبط :
خرید تضمینی شیر دوباره به تعویق افتاد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

در پی عدم حمایت آمریكا از طرح صهیونیست ها / طرح اسرائیل برای حمله به ایران به تعویق افتادطرح صهیونیست ها ,حمله آمریگا به ایران,زمان حمله امریکا به ایران,اخبار جنگ

 

ها آرتص روزنامه صهیونیستی :

در پی عدم حمایت آمریكا از طرح صهیونیست ها / طرح اسرائیل برای حمله به ایران به تعویق افتاد

هاارتص نوشت اسرائیل طرح حمله به تاسیسات اتمی ایران را تا بهار سال 2013 به تعویق انداخت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران ،این روزنامه در شماره امروز خود به قلم امیر اورن در اینترنت نوشت: سه شنبه شب طرح حمله به ایران در سال 2012 منتفی شد. هرچند طرح حمله به جمهوری اسلامی همچنان پابرجا است اما زمان اجرایی شدن آن به تعویق افتاد. آنچه که کاملا مشخص است اسرائیل در سال جاری میلادی به تاسیسات اتمی ایران حمله نخواهد کرد.

با توجه به شبیه سازی جنگ انجام شده توسط فرماندهی مرکزی آمریکا، ایران با شلیک تنها یک موشک در پاسخ به حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی اش، می تواند دویست آمریکایی را بکشد.

زمانیکه اسرائیل به طور علنی طرح حمله نظامی به ایران را مطرح کرد انتظار نداشت آمریکا با آن مخالفت کند و حتی درباره عواقب آن به تل آویو هشدار دهد. اما اکنون آمریکا در مقابل اسرائیل ایستاده است و موضعی کاملا متفاوت درباره حمله به تهران اتخاذ کرده است. می توان گفت پیشنهاد پنتاگون به کنگره امریکا برای گرفتن بودجه بیشتر به منظور ساخت گنبد آهنین -سیستم دفاع ضدموشکی- تا حدودی اسرائیل را درباره همسویی کاخ سفید با تل آویو امیدوار کرده است.

حفظ امنیت اسرائیل یکی از اولویت های آمریکا به عنوان متحد دیرینه این رژیم است. باراک اوباما رئیس جمهور و لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا با اشاره به هدف قرار گرفتن موفقیت آمیز هشتاد موشک شلیک شده از نوار غزه به اسرائیل توسط سیستم دفاع ضد موشکی گنبد آهنین از کنگره خواستند تا برای توسعه این سیستم دفاعی اسرائیل بودجه بیشتری در اختیار پنتاگون قرار دهد. می توان گفت این درخواست کاخ سفید در راستای تلاش دولت آمریکا برای تامین امنیت اسرائیل مطرح شده است.

 

سی و هشت دقیقه بعد از مطرح شدن این درخواست، ایهود باراک وزیر جنگ اسرائیل از این اقدام کاخ سفید قدردانی کرد. زمانی که باراک از این اقدام آمریکا قدردانی کرد، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد تل اویو به طور یک جانبه و بدون اجازه کاخ سفید و قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبرهیچ گونه اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد. بر اساس این بیانیه طرح حمله به ایران حداقل تا بهار سال 2013 به تعویق افتاده است./باشگاه خبرنگاران