اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سر فائزه درد می‌کند برای دردسر/ تا جائی که می‌دانم اصلا از حکم دادگاهش ناراحت نیستیاسر هاشمی,مصاحبه یاسر هاشمی,فائزه هاشمی,صحبتهای یاسر هاشمی,اخبار سیاسی,خانواده آقای هاشمی,نهدی هاشمی

 

فائزه هاشمی از حکمش اصلا ناراحت نیست

بیش از آن که موضوع مهدی واقعی باشد سیاسی است اما جایی نشنیدم که پدرم گفته باشند مهدی متهم نیست و پاک است و همیشه گفته مهدی در وقت خود می آید و به اتهامات پاسخ می دهد. نیامدن مهدی به ایران یک تصمیم سیاسی برای جلوگیری از به سمت تنش رفتن کشور بود.

 

یاسر هاشمی کوچکترین فرزند آقای هاشمی رفسنجانی است که نسبت به دیگر فرزندان وی کمتر در عرصه سیاست ورود پیدا کرده است. برای همین گفت‌وگو را هم 8 بار به اصطلاح پیچاند تا بالاخره مصاحبه کرد تا در موضوعات گوناگونی به سوالات پاسخ دهد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، مهمترین نکات مصاحبه یاسر هاشمی با ویژه نامه نوروزی اعتماد به این شرح است:

 

* انسان در سیر تکاملی خود دیدگاه های متفاوتی نسبت به خود و اطراف در مقایسه با گذشته پیدا می کند و این مساله شامل آقای هاشمی هم می شود اما معتقدم هاشمی در اصول تغییری نکرده است.

 

* اظهارنظرهای ما به عنوان خانواده آقای هاشمی به ایشان هم هزینه وارد می کند به همین دلیل باید در اظهارنظرهای خود بیشتر دقت کنیم.

 

* ما را تخریب میکنند تا هاشمی را تخریب کنند چون فرزند ایشان به خودی خود اهمیت چندانی ندارد.

 

* معتقدم استراتژی دولت سازندگی گرچه در کوتاه مدت باعث بروز برخی فشارها شد اما در نهایت نتایج آن ماندنی شد.

 

* کشور را با صدقه دادن و گدا پروری نمی توان کشور را اداره کرد.

 

* نخبگان نه تنها نمی توانند انتقاد کنند بلکه حق سکوت کردن هم ندارند. عده ای معتقدند کسی که با ما نیست علیه ماست. البته آقای هاشمی حرف خود را می زند و متهم به حرکت در خلاف جهت است.

 

* جوانگرایی در سطوح عالی مدیریت اصلا به صلاح کشور نیست و مدیریت کشور را از قوه عاقله و تجربه دور می کند.

 

* اگر آقای هاشمی به جای حضور در انتخابات نهم به هدایت بازی می پرداخت این برخوردها پیش نمی آمد اما ایشان بر اساس وظیفه اسلامی و انقلابی خود تشخیص داد باید وارد شود. ایشان خیلی خوب می دانست پس از انتشار نامه 18 خرداد 88 مورد تهاجم قرار خواهد گرفت اما نامه را منتشر کرد.

 

* در دوره اصلاحات عده ای خیلی به حاج آقا بد کردند. خیلی از افرادی که زمانی مقابل پدر بودند به سمت ایشان بازگشتند، حالا یا اشتباه خود را پذیرفتند یا نفع سیاسی داشتند.

 

* ما نمی توانیم سوابق آقای مهندس موسوی در دوران هشت سال نخست وزیری را پنهان و تاریخ را استتار کنیم یا گفته های هاشمی و رهبری را حذف کنیم. به هر حال وقتی امام از پله های هواپیما پایین آمدند آن افراد با ایشان بودند. ما که نمی توانیم آن روز یا افراد را حذف کنیم. به اعتقاد من باید تحمل خود را بالا ببریم.

 

* سر فائزه درد می‌کند برای دردسر. فعالیت سیاسی دارد و پای نظرات خود می‌ایستد و حاضر به پرداخت هزینه هم هست. تا جایی که من می‌دانم از حکم دادگاهش اصلا ناراحت نیست.

 

* بیش از آن که موضوع مهدی واقعی باشد سیاسی است اما جایی نشنیدم که پدرم گفته باشند مهدی متهم نیست و پاک است و همیشه گفته مهدی در وقت خود می آید و به اتهامات پاسخ می دهد.

 

* نیامدن مهدی به ایران یک تصمیم سیاسی برای جلوگیری از به سمت تنش رفتن کشور بود.

 

* آقای هاشمی قضیه فیلتر شدن سایت را در جلسات مجمع از آقای اژه ای پیگیری کردند.

 

* آقای هاشمی چندین بار نسبت به تغییر جاسبی تصمیم گرفتند. دقیقا زمان آخرین تصمیم را به خاطر ندارم اما می دانم چند بار این تصمیم نهایی شد. ولی فضا همیشه به سمتی می رفت که کسی جز جاسبی نمی توانست جلوی موج های مخرب علیه دانشگاه آزاد را بگیرد.

 

* نظر آقای هاشمی این بود که فقط دکتر جاسبی توان اداره دانشگاه آزاد در فضای ملتهب را دارد و از این مجموعه صیانت کند.

 

* ثبات مدیریت در دانشگاه آزاد نتیجه مطلوبی داشت که قابل چشم پوشی نیست و امیدوارم به عنوان یک مدل قابل استناد در کشور باشد.

 

* حالا یک بار در یک جای کشور ثباتی ایجاد شده و نتیجه آن برای همه قابل قبول و رضایت بخش است اما به آن انگ های عجیب می زنند.

 

* ریشه هجمه ها علیه دانشگاه آزاد یک منبع عظیم مالی- انسانی با 300 هزار میلیارد تومان است و کسی دغدغه خیرخواهانه برای آن ندارد.

 

* فرهاد دانشجو نه گزینه هاشمی بود نه گزینه احمدی نژاد. گزینه تعدادی از اعضای هیئت امناست.

 

* انتخاب فرهاد دانشجو قانونی نیست، گرچه به آن وجاهت قانونی داده اند. دلیل قانونی نبودن آن هم این است که حق رای در تعیین رئیس جدید را از جاسبی گرفتند.

 

* کسی که ریشه اسلامی و انقلابی دارد نمی تواند آقای هاشمی را خارج از انقلاب ببیند یا طوری عمل کند که خود را بی نیاز از مشاوره با ایشان بداند./اعتدال


ویدیو مرتبط :
mehrdadsourena اصلا مهم نیست

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مورینیو: برای من مهم نیست رونالدو ناراحت باشد، مهم این است که خوب بازی کند!مورینیو: برای من مهم نیست رونالدو ناراحت باشد، مهم این است که خوب بازی کند!

مورینیو در نشست خبری پیش از بازی فرداشب با سویا درباره اوضاع رونالدو و دیگر مسائل رئال مادرید صحبت کرده است.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سایت گل – ژوزه مورینیو، مربی رئال مادرید گفته نگران کریستیانو رونالدو نیست، البته به شرط آن که او به بازی در بالاترین استاندارد ادامه دهد.

ستاره سابق منچستریونایتد پس از برد سه بر صفر مقابل گرانادا گفت که خوشحالی پس از گل نداشته چون به دلایل حرفه‌ای ناراحت است.

اکنون مورینیو می‌گوید: «رسانه‌ها دو هفته رویایی را پشت سر گذاشته‌اند و اوضاع برایشان عالی بوده. رونالدو نیاز به آرامش دارد تا فوتبال بازی کند، یعنی کاری که بیش از هر چیزی دوستش دارد. ما همه باید عملکرد او را در میدان بسنجیم، نه چیز دیگری را.

اگر رونالدو ناراحت باشد اما همان‌طوری بازی کند که پیش‌تر بازی می‌کرد، این برای من عالی و بی‌نقص است. من همین را می‌گویم. من مربی فوتبال هستم و مسئولیت من در زمینه نتایج است. من مسئول عملکرد بازیکنانم هستم. اگر در این میان مشکلی پیش بیاید، شما من را خواهید کشت! رونالدو با تمام توان تمرین می‌کند. گاهی تمرین او خوب است و گاهی هم نه. اما او بازیکن تیم است و همواره در تمرینات منضبط است و نمونه‌ای برای همه است. من نگران چیزهای سطحی و غیرریشه‌ای نیستم.»

بسیاری می‌گویند رونالدو نباید صحبت‌هایش را در بین خبرنگاران انجام می‌داد. مورینیو می‌گوید: «برایم مهم نیست که رونالدو به میکسد زون آمد و ناراحتی شخصی‌اش را ابراز کرد. من در زمینه نحوه بازی و نتایج جاه‌طلب هستم. ما پارسال در هر دو زمینه عالی بودیم و این چیزی است که این فصل می‌خواهم. تیم‌های من با کیفیت‌های ویژه‌شان شناخته می‌شوند. یکی از آنها این است که تیم رقیب در طول 90 دقیقه دشواری بازی را باید احساس کند. ما در لیگ تاکنون این‌گونه نبوده‌ایم. این باعث نگرانی من است. من می‌خواهم سریع اوضاع بهبود یابد و من راضی شوم. بازی با بارسلونا ناامیدی من در لیگ را جبران کرده، اما سوپرجام به تاریخ پیوسته و کم‌اهمیت‌ترین جامی است که می‌توانستیم بگیریم. اکنون باید آن را فراموش کنیم.»

رئال فصل پیش در خانه سویا شش بر دو پیروز شد. مورینیو می‌گوید: «آن نتیجه نامتعارف بود. انتظار ندارم این بار بازی ما با این نتیجه به پایان برسد. ما دو بازی عالی در خانه سویا انجام داده‌ایم اما بازی در آن زمین مقابل سویا کار دشواری است. انتظار ندارم که تا دقیقه 15 پیروزی را قطعی کنیم. ما باید در بهترین فرم خود باشیم چون آنها 15 روز برای آماده‌سازی وقت داشته‌اند اما بازیکنان ما خسته از دیدارهای ملی برگشته‌اند. ما مجبور بودیم بدون تمرین بهتر شویم. اکنون جنبه‌های روانی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. ما می‌خواهیم پیروز شویم. ببینیم این پیراهن‌های سبز (پیراهن جدید رئال) برای ما شگون دارد یا نه!»

از او درباره مسئولیت‌هایش درباره رونالدو پرسیدند و او گفت: «تنها مسئولیت من عملکرد خوب بازیکنان است. 99 درصد عملکرد خوب تیم به دلیل حضور آنهاست. و تنها زمانی که عملکرد تیم منفی باشد مسئولش من می‌شوم. کریستیانو سال‌هاست که عالی بازی می‌کند و اعتبار عالی بازی کردن او را  به پای خودش می‌دانند. من مربی‌ فوتبال هستم و اندکی مسئولیت بیشتر دارم. من باید عملکرد خوبی از بازیکنان بگیرم و تعادل مالی باشگاه را حفظ کنم. هنگامی که به پایان فصل برسیم، نتایج را بررسی خواهیم کرد. اگر اوضاع عالی پیش رفته باشد که هیچ. در غیر این صورت من مسئولیت را می پذیرم. مانند همیشه.»

او درباره میشل اسین، بازیکن جدید باشگاه گفت: «او ممکن است در ترکیب ثابت قرار بگیرد. او با انگیزه بسیار زیادی آمده و هفت سال انرژی ذخیره کرده. شور و شوق او به سایر بازیکنان سرایت می‌کند. او مشتاق کمک است. او آماده بازی است.»

مورینیو صحبت‌هایش را درباره رونالدو به این ترتیب به پایان رساند: «من رونالدو را ملاقات کردم. مانند دیگر بازیکنان. دیدم که بازیکنان اندکی خسته هستند اما آماده بازی‌اند و می‌خواهند در دیداری سخت بازی کنند. لیگ قهرمانان در راه است و ما سپس باید در وایکاس (با رایو وایکانو) بازی کنیم. دیدم که رونالدو اوضاع خوبی دارد. همان طور که دیگر بازیکنان اوضاع خوبی دارند.»/گل