اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سرقت دختر معتاد از زنان سالخورده 

 

سرقت دختر معتاد از زنان سالخورده

 

دختر قاچاقچی كه زنان سالخورده تهران را به دام می‌انداخت و اموال آنها را سرقت می‌كرد، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.


هفته گذشته زن سالخورده‌ای برای دیدار اقوام خود از یكی از كشورهای اروپایی به تهران سفر كرد و در خانه قدیمی‌اش ساكن شد.


یك روز از بازگشت وی نگذشته بود كه زن میانسالی با خواهرزاده‌اش به خانه وی آمدند و ملتمسانه خواستند، چند روزی در خانه‌اش بمانند.


زن صاحبخانه هم وقتی پی برد كه آ‌نها برای یافتن كار و تامین هزینه زندگی به تهران سفركرده‌اند و هنوز موفق به یافتن كاری مناسب و مكانی برای زندگی نشده‌اند، اجازه داد تا زمان یافتن كار مناسب، چند روزی مهمانش باشند.۳ روز بعد از اقامت آنها در خانه زن صاحبخانه، دختر جوان به بهانه یافتن كار ناپدید شد و دیگر سراغ خاله‌اش نیامد.پس از رفتن دختر جوان، زن صاحبخانه در حال نظافت خانه متوجه شد كه اثری از كیفش كه حاوی اسناد و مدارك هویتی، پول، طلا، چك و كارت‌های اعتباری بانكی‌اش بوده، نیست و به گمان این كه كیف خود را در حال خرید در بازار گم كرده است، به پلیس مراجعه كرد و موضوع را اطلاع داد.با تشكیل پرونده قضایی در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران، تحقیق در این خصوص آغاز شد.


● ردپای دختر آشنا در سرقت

در ادامه تحقیقات قضایی ـ پلیسی معلوم شد، یك دختر جوان به یكی از بانك‌های تهران مراجعه و از دستگاه خودپرداز، ۳ میلیون تومان از كارت اعتباری شاكی برداشت كرده است.با به دست آمدن تصویر دختر سارق، ماموران تصویر او را به شاكی نشان دادند كه وی به محض مشاهده عكس، متوجه شد، تصویر متعلق به همان دختری است كه در خانه‌اش مهمان بوده است.ماموران با به دست آمدن این اطلاعات، به گمان این كه خاله این دختر با او همكاری داشته، او را به اداره پلیس انتقال دادند، اما زن میانسال، در بازجویی‌های پلیسی بیان كرد از سارق بودن خواهرزاده‌اش اطلاعی نداشته و فقط همراه او برای یافتن كار به تهران سفركرده است.با ثبت اظهارات این زن، تحقیقات پلیسی ادامه پیدا كرد تا این كه ماموران به استعلام سوابق كیفری دختر فراری پرداختند.● دزد فراری سابقه‌دار بود

به این ترتیب معلوم شد، دختر فراری به موادمخدر (شیشه) معتاد است و در زمینه خرید وفروش موادمخدر و سرقت با ۲ مرد جوان كه از دزدان حرفه‌ای هستند، همكاری دارد.با مشخص شدن این موضوع، ماموران كه به یقین رسیده بودند، این دختر در كمین زنان سالخورده است و اموال آنها را به سرقت می‌برد، به بررسی این موضوع پرداختند.در ادامه تحقیقات قضایی ـ پلیسی معلوم شد دختر متهم به سرقت، سال گذشته هم به بهانه‌های مختلف به خانه زنان سالخورده و تنها در شمال و شمال غرب تهران راه یافته و در غیاب آنها اموال قیمتی، پول و طلایشان را به سرقت برده است.در برخی از موارد هم متهم، زنان صاحبخانه را بیهوش می‌كرده یا با دست و پای بسته در اتاق‌های خانه محبوس می‌كرده و بعد اموال آنها را به سرقت می‌برده است.با دستور شادان، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳ تهران جستجوی ویژه برای دستگیری دختر و همدستان احتمالی وی آغاز شد و تحقیق در این ارتباط ادامه دارد..../ گزارش : جام‌جم آنلاین


ویدیو مرتبط :
قرایتی / تفسیر آیه 60 سوره نور، حجاب زنان سالخورده

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دختر فراری همدست سرقت‌های جوان معتاددختر فراری همدست سرقت‌های جوان معتاد

پسر شیشه‌ای با همدستی دختر فراری دست به سرقت و کیف قاپی می‌زد اما پس از دومین سرقت هر دوی آنها دستگیر شدند.

به گزارش همشهری چندی پیش مردی نزد مأموران پلیس رفت و گفت: برای انجام کاری ماشینم را کنار خیابان پارک کردم و وارد یکی از ادارات شدم اما وقتی برگشتم متوجه شدم دزدان به ماشینم دستبرد زده و 1.5میلیون تومان پولی را که از بانک گرفته بودم به همراه اسناد و مدارکم سرقت کرده‌اند.

وی ادامه داد: آنها نه شیشه ماشین را شکسته بودند و نه در را تخریب کرده بودند و همان لحظه متوجه شدم که هنگام ترک ماشین، فراموش کرده بودم درها را قفل کنم.بعد از اظهارات این مرد مأموران به دستور بازپرس دادسرای ناحیه یک تهران رسیدگی به پرونده را آغاز کردند. در اطراف محل سرقت، دوربین مداربسته یکی از ادارات به چشم می‌خورد و مأموران با بررسی فیلم ضبط شده در دوربین متوجه شدند که سارقان یک پسر و دختر جوان هستند.

آنها درحالی‌که سوار بر موتور بودند، با سوءاستفاده از فراموشکاری مالباخته، در ماشین او را باز کرده و دست به سرقت محتویات داخل داشبورد زده بودند. مأموران با در اختیار داشتن تصویر سارقان موفق شدند پسر جوان را شناسایی کنند. وی پیش از این نیز به اتهام سرقت دستگیر شده و دارای سابقه کیفری بود. با شناسایی نخستین سارق، مأموران راهی محل زندگی وی شدند و با زیرنظر گرفتن آنجا، متهم را دستگیر کردند.

وی در بازجویی‌ها به سرقت با همدستی یک دختر فراری اعتراف کرد و گفت: برای تأمین هزینه خرید مخدر شیشه تصمیم به سرقت گرفته بودم. قبل از آنکه نقشه سرقت‌هایم را عملی کنم، با دختری به اسم مونا آشنا شدم. او به‌خاطر مشکلات خانوادگی‌ از خانه فرار کرده و از یکی از استان‌های غرب کشور به تهران آمده بود. با مونا در پارک آشنا شدم و با هم سناریوی سرقت را طراحی کردیم.

وی ادامه داد: نخستین سرقت را چند روز پیش انجام دادیم. درحالی‌که سوار بر موتور بودیم مردی را تعقیب کردیم و در یک فرصت مناسب کیفش را به سرقت بردیم. داخل کیف فقط 20هزار تومان پول بود که من با این پول شیشه خریدم و به تنهایی آن را مصرف کردم.

وی درباره دومین سرقت نیز گفت: آن روز با موتور در خیابان پرسه می‌زدیم و قرار بود برای خرید شیشه به خانه یکی از دوستانم برویم. یک دفعه مردی را دیدیم که وارد خیابان شد. او ماشینش را پارک کرد و با عجله پیاده شد و بدون اینکه درها را قفل کند به سمت یک ساختمان اداری رفت. بهترین فرصت برای اجرای نقشه سرقت بود.

برای همین من و مونا وسوسه شدیم تا دست به دزدی بزنیم. ما در ماشین او را باز کردیم و همه مدارک و پول‌هایی را که داخل داشبورد بود سرقت کردیم اما تصور نمی‌کردیم به همین راحتی لو برویم. با اعترافات مرد جوان، همدست او نیز دستگیر شد و به مشارکت در سرقت‌ها اعتراف کرد. هر دو متهم با قرار قانونی راهی بازداشتگاه شدند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد./همشهری