اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سردار منتظرالمهدی: سفر به عتبات در اربعین بدون گذرنامه غیرقانونی استاخبار,اخباراجتماعی ,سفر به عتبات

 
 سخنگوی ناجا در گفتگو با «نسیم» افزود: جریمه‌های بسیار سنگینی در عراق برای کسانی که بدون ویزا و گذرنامه از مرز عبور می‌کنند از طرف دولت عراق وضع شده است

  سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا در گفتگو با «نسیم» درباره اقدامات و تمهیداتی که این نیرو برای مراسم اربعین در نظر گرفته، عنوان کرد: قرارگاه اربعین که در سال گذشته تشکیل شد، اقدامات خیلی مهمی انجام داد که از همان موقع ادامه پیدا کرده است و با ساز‌و‌کارها و پیگیری‌هایی که پلیس انجام داد و زیرساخت‌های مناسبی که ساخته شد، بسیاری از مشکلاتی که در مرز مهران وجود داشت مرتفع شد.

وی افزود: بحث گذرنامه در مرز بسیار تقویت و گیت‌های خروجی چندین برابر شده است. همه آمادگی‌ها هست که زائرین محترم بتوانند از مرز عبور کنند. اما آن چیزی که مهم است بدون گذرنامه کسی دیگر نمی‌تواند به عتبات برود.

معاون اجتماعی ناجا خاطر نشان ساخت: پلیس برای اخذ گذرنامه تسهیلاتی ایجاد کرده است که افراد به راحتی بتوانند ظرف چند روز گذرنامه دریافت کنند و مراکزی که برای بحث عتبات  کار می‌کنند حساس شدند که کارها را تسریع کنند. به این دلیل است که عراق به هیچ وجه اجازه ورود بدون گذرنامه را نمی‌دهد. حتی داشتن گذرنامه بدون ویزا هم برای سفر به عراق کفایت نمی‌کند.

منتظر المهدی در پایان تاکید کرد: جریمه‌های بسیار سنگینی در عراق برای کسانی که بدون ویزا و گذرنامه از مرز عبور می‌کنند از طرف دولت عراق وضع شده است. توصیه ما این است که افرادی که تا کنون برای گرفتن گذرنامه اقدام نکرده‌اند در اسرع وقت اقدام کنند چون نیاز اصلی برای خروج از کشور حتما داشتن گذرنامه معتبر است که پلیس هم این تسهیلات را فراهم کرده است.
 
 اخباراجتماعی  - نسیم 


ویدیو مرتبط :
توضیحات سردار منتظرالمهدی درباره حادثه خودکشی مهاباد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بدون گذرنامه و ویزا، سفر به عتبات عالیات ممنوعاخبار,اخبار اجتماعی,سردار علی دولتی

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: سفر به عتبات عالیات بدون ویزا و گذرنامه هرگز انجام نمی شود.»

سردار علی دولتی با تأکید بر لزوم راه اندازی کنسولگری عراق در استان ایلام، همراه داشتن گذرنامه و ویزا را از شرایط اصلی سفر زائران به عتبات عالیات عنوان کرد.

وی اظهار داشت: همراه داشتن گذرنامه و ویزا شرط اصلی برای خروج زائران عتبات عالیات از مرز مهران است.

وی ادامه داد: طی رایزنی های انجام شده، مسئولان عراقی بر این نکته تأکید کرده اند که بدون اسناد معتبر شامل گذرنامه و ویزا از پذیرش زائران در ایام اربعین به شدت جلوگیری می کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام، با تأکید بر لزوم بازگشایی دفتر کنسولگری عراق در استان ایلام گفت: برای کاستن از مشکلات زائران عتبات عالیات دایر کردن این دفتر در استان ایلام ضروری به نظر می رسد.

دولتی در ادامه برلزوم اطلاع رسانی دقیق و شفاف رسانه ها به مردم تأکید کرد و گفت: رسانه ها باید ضمن اخذ اخبار دقیق از مبادی مطمئن با شفاف سازی از بروز شایعات در فضای رسانه ای کشور در موضوع سفر زائران عتبات عالیات جلوگیری کنند.

سردار دولتی با تأکید بر آمادگی کامل نیروی انتظامی برای اربعین تصریح کرد: اقدامات خوبی در راستای بهبود زیرساخت های استان در راستای اربعین حسینی انجام شده است که هر چند کافی به نظر نمی رسد ولی نسبت به سال گذشته با آمادگی بیشتری به استقبال اربعین خواهیم رفت.

اخبار اجتماعی - تابناک