اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سربازی دوره كشف استعدادهای نهفته جوانان 

سربازی دوره كشف استعدادهای نهفته جوانان است

 

فرمانده ارتش:

سربازی دوره كشف استعدادهای نهفته جوانان است


آثار اجتماعی خدمت سربازی، احساس امنیت و آسایش و آرامشی كه برای مردم ایجاد می‌شودوقتی مردم چهره شما سربازان را می‌بینند، احساس آرامش می‌كنند/جوانان تصور نكنند خدمت سربازی تلف كردن عمر است.

اولین جشنواره ملی جوان سرباز صبح امروز در دانشكده افسری امام‌علی برگزار شد.
در این جشنواره فرمانده ارتش جمهوری اسلامی سرتیپ پوردستان خدمت سربازی را دارای بركات فردی و اجتماعی خواند.
وی افزایش اعتماد به نفس جوانان و قرار گرفتن آنها را در محیطی مستقل از بركات شخصی خدمت‌ سربازی دانست و گفت: كشف استعدادهای نهفته و آب‌دیده شدن جوانان از دیگر بركات فردی سربازی است.
وی با اشاره به آثار اجتماعی خدمت سربازی، احساس امنیت و آسایش و آرامشی كه برای مردم ایجاد می‌شود، را از این آثار دانست و گفت: وقتی مردم چهره شما سربازان را می‌بینند، احساس آرامش می‌كنند كه اگر اتفاقی برای این كشور بیفتد شما پشت آنها هستید و از آنها دفاع می‌كنید.
وی همچنین ایجاد بازدارندگی در دشمن را از دیگر بركات اجتماعی خدمت سربازی دانست و گفت: جوانان تصور نكنند خدمت سربازی تلف كردن عمر است. خدمت سربازی خدمتی مقدس است كه بزرگان ما به پوشیدن لباس آن افتخار می‌كنند...../تحلیل:ایلنا


ویدیو مرتبط :
استعدادهای نهفته درونتان را کشف کنید...(همراه زیرنویس)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نحوه بهره‌مندی نخبگان و استعدادهای برتر از تسهیلات سربازیاخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

نحوه بهره‌مندی نخبگان و استعدادهای برتر از تسهیلات سربازی

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح تسهیلات در نظر گرفته شده برای انجام خدمت سربازی رتبه‌های برتر كنكور سراسری (استعدادهای برتر) و نخبگان را تشریح كرد.

سردار موسی كمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به قوانینی كه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون خدمت سربازی نخبگان و استعدادهای برتر تصویب كرده است، گفت: بر این اساس نفرات برتر كنكور رشته‌های مختلف، نفرات اول تا سوم المپیادهای جهانی دانش‌آموزی و دانشجویی و كلیه راه‌یافتگان المپیادهای معتبر دانش‌آموزی به عنوان نخبه و استعداد برتر شناخته می‌شوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح درباره نفرات برتر كنكور سراسری و شرط شناخته‌شدن آنان به عنوان استعداد برتر نیز گفت: 100 نفر برتر كنكور در رشته ریاضی فیزیك، 50 نفر اول رشته تجربی، 50 نفر رشته انسانی و 20 نفر اول رشته هنر به عنوان استعداد برتر شناخته می‌شوند.

به گفته كمالی در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، شرایطی برای پذیرش نفرات برتر كنكور زبان‌های خارجی به عنوان استعداد برتر نیامده است.

كمالی با تاكید بر اینكه "فقط قرارگرفتن در زمره استعدادهای برتر (نفرات برتر كنكور) و نخبه ( مخترعان، نفرات اول تا سوم المپیادهای جهانی دانش‌آموزی و دانشجویی و راه‌یافتگان به مرحله نهایی المپیادهای معتبر دانش‌آموزی) سبب تسهیل خدمت سربازی نمی‌شود" به ایسنا گفت: این افراد در صورت ارائه پروژه تحقیقاتی پیرامون مسائل مختلف كشوری و لشگری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تایید آن از سوی این بنیاد می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در صورتی كه پروژه تحقیقاتی این افراد تائید شود، آنان پس از طی دوره آموزش نظامی می‌توانند نسبت به دریافت كارت پایان خدمت خود اقدام كنند./ایسنا