اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سخنان هاشمی درمشهدبه جریان فتنه دامن زد 

 

اخبارسیاسی

كسانی كه شعار الله‌اكبر سر می‌دهند شاید در عمرشان یك بار هم از این لفظ استفاده نكرده باشند/نامه محسن رضایی شتاب زده بود/بیانیه موسوی تكرار پیشنهادات هاشمی در نماز جمعه بود.

 

عضو شورای مركزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سخنان اخیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مشهد گفت:موضع‌گیری مشهد ایشان بسیار بد و تردیدآفرین بود كه به این جریان فتنه دامن زد .

به گزارش خبرنگار ایلنا مرتضی نبوی در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به جریانات بعد از انتخابات تاكید كرد: نباید این جریان را دست‌كم بگیریم چراكه جریانی فوق‌العاده پیچیده است كه برای مقابله با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی طراحی شده است.

وی با تاكید بر اینكه آمریكایی‌ها از همه تجربیات خود كه در زمان جنگ سرد علیه شوروی استفاده می‌كردند امروز علیه ایران استفاده می‌كنند گفت: آنها همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا گفتمان‌هایی راه بیاندازند كه از طریق نرم دست به براندازی جمهوری اسلامی بزنند و با تمام قوا برای این كار بسیج شدند و مدعی هستند كه باید علاوه بر اینكه از نظر اقتصادی و نظامی برتری خود را به اثبات برسانند از نظر فرهنگی نیز باید مسلط شوند وسیله این هدف جنگ نرم است بنابراین زمینه‌سازی‌هایی را انجام دادند كه اگر نتیجه انتخابات به نفعشان نبود ناآرامی راه بی‌اندازند و رنگ هم برای آن انتخاب كردند و در واقع می‌خواستند كاریكاتور مضحكی از انقلاب به نمایش بگذارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مثلا كسانی كه شعار الله‌اكبر سر می‌دهند شاید در عمرشان یك بار هم از این لفظ استفاده نكرده باشند و البته این پدیده‌ای نیست كه تنها كشور ما با آن روبه‌رو باشد بلكه یك جنبش ضدفرهنگی است كه با ارزش‌های سرزمین‌ها مخالف است و در بین طبقات تحصیل كرده یارگیری می‌كند.

وی با تاكید بر اینكه نظریه‌هایی كه این جنبش برای اداره جامعه مطرح می‌كند عمدتا ضد ارزشی هستند گفت: این مساله به شكاف بین سنت و مدرنیته از زمان نهضت مشروطه بر می‌گردد كه همواره می‌خواسته جدایی دین و سیاست را در جامعه ایجاد كند كه یكی از این افراد آقای بشیریه نظریه‌پرداز دوم خردادی بود كه با استفاده از امكانات وزارت كشور وقت كتاب‌هایی را منتشر كرد كه در یكی از آنها به نام جامعه‌شناسی جمهوری اسلامی تاكید كرد كه شكاف بین سنت و مدرنیته در ایران واقعیت دارد كه باید به نفع مدرنیته تمام شود و امروز نیز در آمریكا پناه گرفته است و از وقایع پس از انتخابات نیز اینگونه نتیجه می‌گیرد كه جمهوری اسلامی به زوال رسیده است و سفارش كرده كه مخالفان نظام با هر تفكری دور هم جمع شوند و به اسطوره‌های انقلاب حمله كنند و هدف مشترك آنها این است كه دین از سیاست باید جدا شود.

نبوی ادامه داد: البته ما باید نقص خود را بپذیریم كه برای نقد این نظریات علوم انسانی كاری نكردیم و آنها در دانشگاه‌های ما تدریس شد.

عضو شورای مركزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: قسمتی از این جریان كه حركات امروز آنها تهدیدكننده امنیت ملی است درست مثل جریان منافقین در اول انقلاب است كه می‌خواستند از طریق نرم مبارزه كنند و باید سران آنها شناسایی شوند البته می‌گویند كه شناسایی شده‌اند ولی اگر این اتفاق افتاده بود نباید در عاشورا شاهد این هزینه‌ها بودیم.

نبوی تاكید كرد: این جنبش ضدفرهنگی از نوع براندازی نرم است كه هدفش براندازی تفكر جمهوری اسلامی و یا تحریف آن است كه امیدواریم این پدیده شناسایی شود و باید برای مقابله فرهنگی با آن سرمایه‌گذاری كنیم.

نبوی با اشاره به بیانیه ۱۷ موسوی گفت: این بیانیه مقدمه‌ای بسیار تند و براندازانه دارد و البته در انتهای آن پیشنهادهای آقای هاشمی در نماز جمعه تكرار شده است و در ادامه آن آقای رضایی با تحلیلی شتاب‌زده آن را نوعی برگشت و توبه موسوی تلقی كرده است و در نامه رهبری با این عنوان كه خود را سرباز مردم و رهبری می‌داند پیشنهادهایی را داشته است.

وی با بیان این اعتقاد كه رضایی دقت لازم در مورد این بیانیه نداشته است گفت: متاسفانه این افراد سعی می‌كنند به همه اقدامات انجام شده در این مدت سرپوش بگذارند كه یا اطلاعات لازم به وی نمی‌رسد یا می‌خواهد اقدامات علیه امنیت ملی را به گونه‌ای توجیه كند.

نبوی در تحلیل خود از طرح آشتی ملی كه از سوی علی مطهری مطرح شده است گفت: مقدمات این طرح با واقعیات اجتماعی همخوانی ندارد.

وی در خصوص این پرسش كه آیا هتك حرمت عاشورا اسف‌بارتر است یا قتل افراد گفت: قرآن حتی در مورد كسانی كه جامعه را با فتنه مواجه می‌كنند و امنیت روانی آن را به هم می‌ریزد دستور برخورد شدید داده است هرچند كه هر دوی این اتفاقات بد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مواضع هاشمی رفسنجانی گفت: موضع‌گیری مشهد ایشان بسیار بد و تردیدآفرین بود كه به این جریان فتنه دامن زد البته ایشان در جلسه مجمع تشخیص و مصلحت نظام موضع‌گیری خوبی داشتند كه ما در این مدت از این نوسانات در مورد آقای هاشمی زیاد داشتیم و ان‌شاءالله خداوند همه شخصیت‌ها را از شر اینكه به خاطر فرزندان خود در فتنه قرار گیرند و عاقبت به خیر نشوند حفظ كند.

نبوی در مورد اینكه راهكار جامعه اسلامی مهندسین برای پایان دادن به اغتشاشات چیست گفت: بازگشت به قانون خنثی كردن تهدیدات امنیت ملی ، جنگ نرم و تهاجم نرم فرهنگی است.

نبوی در پاسخ به سوال پایانی مبنی بر اینكه سران فتنه كه مطرح می‌شود چه كسانی هستند گفت: منظور از این افراد آقایان خاتمی، موسوی و كروبی هستند ما از زمان امام از این فتنه‌ها داشته‌ایم كه یك نمونه آن نهضت آزادی بود و یك نمونه آقای منتظری ولی دیدید كه امام با آنها چگونه برخورد كرد و آنها را در صحنه سیاسی از حیض انتفاع انداخت.

وی تاكید كرد: امروز هم عملكرد آقای موسوی بسیار بد است و حتما خارج از نظام است و بعید است كه توفیق توبه پیدا كند و اگر هم این كار را نكنند منزوی خواهند شد و اگر هم ضرورت داشته باشد نظام آنها را محاكمه خواهد كرد.

 

 


ویدیو مرتبط :
سخنان رهبر در مورد فتنه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رادیو اسرائیل: سخنان هاشمی جنجالی ترین سخنان در جریان رأی گیری بود* سندرسانه های ضد انقلاب , سخنان هاشمی رفسنجانی , برگزاری انتخابات

 

رادیو اسرائیل: جنجالی ترین سخنان را در جریان رأی گیری، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در ادامه انعکاس سخنان دو پهلوی هاشمی رفسنجانی که پس از انداختن رای خود به صندوق بیان کرد، سایت رادیو اسرائیل نیز از این سخنان هاشمی به عنوان هشدار هاشمی رفسنجانی نسبت به احتمال تقلب در انتخابات روز گذشته مجلس یاد کرد.

رادیو اسرائیل نوشت:« جنجالی ترین سخنان را در جریان رأی گیری روز جمعه 12 اسفند، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد. وی در جریان انداختن برگه رأی به صندوق گفت: «امیدوارم نتیجه انتخابات همانی باشد که مردم می خواهند و همان رأیی از صندوق بیرون بیآید، که مردم در صندوق انداخته اند».

این سایت در ادامه افزود: «ناظران گفتند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با این سخنان، بار دیگر نسبت به احتمال تقلب در انتخابات هشدار داده است. او و همسرش، دو سال و نیم پیش نیز در روز انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به احتمال تقلب به نفع محمود احمدی نژاد هشدار داده بودند».

گفتنی است هاشمی رفسنجانی، هنگام انداختن رای خود به صندوق در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با گفتن این جمله که " انشاء‌الله نتیجه انتخابات همان رایی باشد که مردم به صندوق می‌اندازند" بدون ارائه هیچ شاهد و قرینه ای علاوه بر زیر سوال بردن سلامت انتخابات و مراجع قانونی برگزار کننده آن، توهین بزرگی را به مجموعه عظیم صدها هزار نفری دست اندرکار برگزاری انتخابات مرتکب شده و همانند انتخابات قبل زمینه را برای اشوب وزیرسوال بردن سلامت انتخابات توسط دشمنان نظام و مردم فراهم نموده است . نگاهی گذرا به اخبار رسانه های استکباری، حاکی از ذوق زدگی بلندگوهای صهیونیستی از این اظهارات ضد امنیت ملی است گفتنی است چندی قبل رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش برخی از افراد برای تشکیک در سلامت انتخابات تذکراتی را فرموده بودند.../جام نیوز


رسانه های ضد انقلاب , سخنان هاشمی رفسنجانی , برگزاری انتخابات