اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ساخت همزمان 4.2میلیون مسکن مهر/بهره‌برداری عمده مسکن‌ها در سال91ساخت همزمان 4.2میلیون مسکن مهر/بهره‌برداری عمده مسکن‌ها در سال91

خبرگزاری فارس: وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه بیش از 4.2 میلیون مسکن مهر در کشور در حال ساخت است، گفت: عمده طرح های مسکن مهر تا پایان سال 91 به بهره برداری می رسد.

علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل با اشاره به این‌که تعاونی‌ها و اعضای آن باید به یاری وزارت راه و شهرسازی بیایند تا پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر امسال به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: در سال‌جاری به فضل خدا عمده مسکن مهر شهری و روستایی در سطح کشور تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با تسهیلات پرداختی 25 میلیون تومان و آورده سه الی چهار میلیون تومانی مردم این پروژه‌ها جمع‌بندی شده و نیمه‌اول امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: بیش از 4 میلیون و 224 هزار واحد مسکن مهر در کشور در حال احداث است که بخش عظیمی از آنها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نیکزاد با اشاره به این‌که دولت برای ساخت مسکن مهر زمین رایگان در اختیار تعاونی‌ها قرار داده است، یادآور شد: دولت 250 میلیون ریال وام ساخت کم بهره نیز اختصاص داده تا مشکل مسکن به صورت ریشه‌ای برطرف شود.


ویدیو مرتبط :
صندوق پس نداز مسکن، راهکار دولت برای رونق بخش مسکن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,وزیر راه و شهرسازی

 قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون 670 هزار واحد مسکن مهر در کشور افتتاح شده و 30 هزار واحد باقی‌مانده تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، احمد اصغری مهرآبادی پیش از ظهر امروز در جریان افتتاح پروژه‌های مسکن مهر گیلان در مسکن مهر این شهر بیان کرد: از ابتدای پروژه مسکن مهر تعداد 2 میلیون و 300 هزار واحد انعقاد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه تعداد 700 هزار واحد مسکن مهر قرار بود در مدت دو سال فعالیت دولت یازدهم به بهره‌برداری برسد، اظهار کرد: تاکنون 670 هزار واحد مسکن مهر در کشور افتتاح شده و 30 هزار واحد باقی‌مانده تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به انعقاد قرارداد ساخت 2 میلیون و 216 هزار واحد با بانک‌های عامل در کشور اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون یک‌میلیون و 880 هزار واحد مسکن مهر در نقاط مختلف کشور به اتمام رسیده است.

اصغری مهرآبادی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال 95 تأکید کرد و خاطرنشان کرد: برخی از پرونده‌ها دارای معارض است و امکان دارد تا پایان سال آینده به بهره‌برداری نرسند.

وی از افتتاح 59 هزار واحد مسکن مهر گیلان تاکنون خبر داد و افزود: 73 هزار واحد سهم واحدهای مسکن مهر در نقاط مختلف گیلان است.

اصغری مهرآبادی به تصویب هیئت دولت برای اختصاص 500 میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در سال 94 اشاره کرد و یادآور شد: از محل فروش اراضی دولتی برای کمک به خدمات زیربنایی پروژه‌های زیربنایی در کشور کمک می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت‌های مالی دولت در اتمام پروژه‌های مسکن مهر، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه‌های مسکن مهر نیازمند اختصاص اعتبارات است.

وی پروژه‌های مسکن مهر را نیازمند 450 واحد مدرسه در نقاط مختلف کشور دانست و اظهار کرد: تاکنون 180 واحد مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر افتتاح شده است.

اصغری مهرآبادی ساخت مسجد در پروژه‌های مسکن مهر را از جمله برنامه‌های دولت اعلام کرد و یاداور شد: تاکنون 230 مسجد در پروژه‌های مسکن مهر ساخته شده است.

 

اخباراقتصادی  -  ایلنا