اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

زورگیری از پسران پولدار با توطئه دختر دروغگو اخبار حوادث - زورگیری از پسران پولدار با توطئه دختر دروغگو

 سه جوان تبهکار که با طعمه قرار دادن دختر جوان به بهانه دوستی با پسران پولدار از آنان اخاذی و زورگیری می‌کردند دستگیر شدند.مردادماه سال جاری مرد جوانی با مراجعه به کلانتری شهر قدس از  یک زن و سه مرد که وی را تحت زورگیری قرار داده بودند شکایت کرد.

 وی به پلیس گفت: مدتی پیش با دختر جوانی به نام «یاسمن» آشنا شدم، وی به بهانه‌های مختلف با من تماس می گرفت و با چرب زبانی مرا به خود علاقه‌مند کرد تا اینکه روز گذشته از من خواست تا با هم به گردش برویم، وقتی وی را سوار کردم و به بیرون شهر رفتیم خودرویی با 3سرنشین  راهم را سد کرد و راننده به همراه 2جوان دیگر با عنوان اینکه مزاحم خواهرش شده‌ام مرا به باد کتک گرفتند و پول و موبایل و ساعت گرانقیمتم را دزدیدند و گریختند.


با ادعای مرد و با دستور سرهنگ «حجت‌الله کرمی‌زند» رئیس پلیس شهر قدس تیمی از پلیس آگاهی مأموریت یافت با تجسس‌های میدانی سرنخی از دزدان به دست آورد که بدین ترتیب مأموران با انجام چهره‌نگاری و مطابقت آن با  عکس تبهکاران قدیمی موفق به شناسایی سرکرده باند زورگیران شدند.


در ادامه کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه جوان تبهکار موفق شدند وی را همراه همدستانش دریک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.


سرهنگ حجت‌الله کرمی‌زند رئیس پلیس شهر قدس در مصاحبه اختصاصی با شوک گفت: با به دست آمدن اخبار و اطلاعاتی از زورگیری چند شهروند به بهانه دوستی توسط دختر جوان و همدستانش، بررسی ماجرا در دستور کار پلیس قرار گرفت.  سرهنگ کرمی زند افزود: با راهنمایی طعمه‌های این باند و به دست آمدن مشخصات ظاهری دزدان، مأموران موفق شدند در کمتر از 12 ساعت پس از شناسایی مخفیگاه آنان در یکی از شهرک‌های شهر قدس همگی شان را دستگیر کنند.


وی گفت: سرکرده باند در بازجویی‌ها عنوان داشت که با طعمه قراردادن دختر جوان و ایجاد رابطه دوستی از سوی وی با پسران جوان پولدار، طعمه‌ها را به بهانه اینکه عده‌ای برای وی مزاحمت ایجاد می‌کنند به بیرون از شهر کشیده و به سرقت پول، گوشی تلفن، ساعت و... آنان به کمک همدستانشان دست زده و سپس از صحنه فرار می‌کردند.


سرهنگ کرمی‌زند در پایان گفت: زن جوان و سه همدستش در بازجویی‌ها به چند سرقت دیگر با استفاده از این روش اعتراف کردند و با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر از سوی آنان رسیدگی به پرونده از سوی کارآگاهان ادامه دارد

 

 اخبار حوادث - ایران


ویدیو مرتبط :
توطئه در پاراگوئه ( پسران برزیل ) - گریگوری پک + لورنس الیوی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نقشه دختر خیالباف برای ثروت پسران پولدار
اخبار حوادث -  نقشه دختر خیالباف برای ثروت پسران پولدار

مرد شیک‌پوشی به دادسرای منیریه مراجعه و ادعا کرد از سوی زن دروغگویی گول خورده است.

به گزارش فرهیختگان، این مرد که پسر تاجر پولداری است به بازپرس گفت: بهمن ماه بود که به شرکت تجاری یکی از دوستانم حوالی بازار تهران رفتم، زن شیک‌پوشی در آ‌نجا بود که برای فروش داروهای چاقی و روغن مار به شرکت ‌آمده بود.

وی افزود: «سمانه می‌گفت دختر یک تاجر بوده و همه این داروها را از اروپا به ایران آورده است، خیلی چرب‌زبان بود. وقتی شنیدم هنوز ازدواج نکرده است به وی پیشنهاد ازدواج دادم.

 

سمانه می‌دانست پدرم مرد تاجر و پولداری است. وقتی بیشتر با هم آشنا شدیم علاقه‌ام برای کار و زندگی در اروپا را به وی گفتم. من لیسانس رشته معماری دارم و همیشه به دنبال پیشرفت هستم. سمانه گفت می‌تواند من را به کبک برساند. خیلی خوشحال شدم از اینکه می‌توانستم هم در خارج زندگی کنم و هم با سمانه ازدواج کنم. برایم ایده‌آل بود، 11 میلیون تومان به وی پول دادم و قول داد در کمتر از 6 ماه با هم به کبک برویم.

 

از وقتی سمانه پول را گرفت دیگر خبری از وی نشد. هرچه به موبایلش زنگ زدم جوابم را نداد. از دوستم که شرکت دارد پرسیدم که وی را می‌بیند که دوستم گفت دیگر به شرکت وی نیز نمی‌رود تا اینکه سمانه به من زنگ زد و ادعا کرد مزاحم تلفنی دارد و خطوط موبایلش را فروخته است. از آن به بعد دیگر خبری از وی نشد و به همه ادعاهایش شک کردم و فهمیدم این زن کلاهبردار است».

با دستور بازپرس ماموران پلیس آگاهی تهران به چهره‌نگاری کامپیوتری وی دست زدند، این در حالی بود که بررسی خطوط موبایل سمانه نشان می‌داد اسم اصلی‌اش مرجان است و وی یک دروغگوی حرفه‌‌ای است.

خانه مرجان شناسایی شد و ماموران با اعزام به اسلام‌شهر این زن کلاهبردار را به دام انداختند و در برابر اقرارهای وی قرار گرفتند. مرجان در بازجویی‌ها پذیرفت به جعل شناسنامه دست زده و از پسر پولدار کلاهبرداری کرده‌ است.

مرجان به بازپرس گفت: «یکی از دوستانم از اروپا داروهای چاقی می‌آورد، برای اینکه داروها را بفروشم خودم را دختر تاجر ایرانی معرفی کردم تا شرکت‌ها به من اعتماد کنند و جنس‌ها را از من بخرند، وقتی با این پسر که علاقه زیادی به زندگی در اروپا داشت آشنا شدم، نقشه کلاهبرداری را طراحی کردم».

وی افزود: «می‌خواستم پولدار بشوم، وقتی از فرزام 11 میلیون تومان گرفتم دیگر تلفن‌هایش را جواب ندادم، فکر می‌کردم به اندازه‌ای پول دارد که از من شکایت نکند. وقتی سمج‌بازی‌هایش را دیدم دیگر سر کار نرفتم و سعی کردم پنهان شوم، باور نمی‌کنم بازداشت شده باشم».

در حالی که تصور می‌شد مرجان طعمه‌های دیگری را نیز شکار کرده باشد، تنها کلاهبرداری از «فرزام» را پذیرفت و ابراز پشیمانی کرد.
اخبار حوادث - فرهیختگان