اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

زوج سینمای ایران روز ایدز کجا رفتند؟


نمایش «دو مرد در یک اتاق» به کارگردانی مسعود رایگان به مناسبت هفته مبارزه با بیماری ایدز و به سفارش سازمان بهزیستی و کمیته فرهنگی سازمان یونیسف در بیش از 10 دانشگاه تهران روی صحنه رفت.

خبرگزاری ایسنا: نمایش «دو مرد در یک اتاق» به کارگردانی مسعود رایگان به مناسبت هفته مبارزه با بیماری ایدز و به سفارش سازمان بهزیستی و کمیته فرهنگی سازمان یونیسف در بیش از 10 دانشگاه تهران روی صحنه رفت.

این نمایش با همکاری سازمان بهزیستی، سازمان یونیسف و انجمن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با استقبال دانشجویان روبرو شد.

زوج سینمای ایران روز ایدز کجا رفتند؟

نمایش «دو مرد در یک اتاق»که توسط بنگت آلفورش و یوهان برگوم به سفارش سازمان ملل نوشته شده است، به نحوه مواجهه با بیماری ایدز می‌پردازد و داستان مردی را روایت می‌کند که به بیماری ایدز مبتلا شده و با دوست خود که نویسنده است درباره آن صحبت می‌کند.

براساس این گزارش،‌ برای اولین بار در کشور و پیش از اجرای نمایش روش‌های پیشگیری از بیماری ایدز توسط متخصصین پزشکی برای دانشجویان غیرپزشکی توضیح داده شد.

نمایش «دو مرد در یک اتاق» که برای اولین بار در ایران مستقیما به موضوع ایدز می‌پردازد، سال گذشته با بازی فرخ نعمتی و همایون ارشادی در گالری «باروک» اجرا شد و پس از آن با بازی مسعود رایگان و فرخ نعمتی در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه رفت.

رویا تیموریان به عنوان مشاور کارگردان، مسعود رایگان را در اجرای این نمایش همراهی می‌کند.


ویدیو مرتبط :
حتماببینید (کپی برداری از سینمای هالیوود در سینمای ایران)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ملك مطیعی در سینمای ایران تكرار نمی‌شود 

 

مریلا زارعی: ملك مطیعی در سینمای ایران تكرار نمی‌شود

 

مریلا زارعی: ملك مطیعی در سینمای ایران تكرار نمی‌شود . مریلا زارعی ساعتی پس از بازگشت از مراسم تشییع پیكر محمود بنفشه‌خواه، شگفت‌زده و متاثر خبر درگذشت كیومرث ملك مطیعی را بسیار تلخ دانست و از نبود او در سینمای ایران ابراز تاسف كرد.
زارعی كه هنوز چندساعتی بیش نیست از مراسم تشییع پیكر محمود بنفشه خواه با اندوه پا به منزل گذاشته است، با ابراز تاسف فراوان از درگذشت كیومرث ملك‌مطیعی گفت: بسیار متاسفم كه امسال هنرمندان سینما یكی پس از دیگری ما را ترك می‌كنند. ملك مطیعی، سومین هنرمندی بود كه پس از رضا كرم‌رضایی و محمود بنفشه‌خواه به دیار ابدی سفر كرد.

 


این بازیگر سینما كه در چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی ازجمله خروس جنگی با ملك‌مطیعی همكار و هم‌بازی بوده است، درباره ویژگی‌های اخلاقی و هنری این هنرمند تازه درگذشته گفت: یكی از شاخصه‌های بارز ملك‌مطیعی؛ صبر و تحمل فراوان بود. او در طول همكاری در فیلم‌های سینمایی روحیه فوق‌العاده‌ای داشت و با انرژی و شوری كه به گروه تولید می‌داد؛ از آنها حمایت می‌كرد.زارعی با اشاره به اینكه بیشتر بازیگران پیشكسوت سینما؛ دارای یك روحیه قوی و اخلاق خوب هستند، گفت: ما باید قدر این هنرمندان را بدانیم زیرا دیگر شبیه آنها كمتر یافت می‌شود. باید در طول حیات‌شان هر كاری از دستمان بر می‌آید برایشان انجام دهیم تا در زمان شنیدن خبرهای بدی هم‌چون درگذشت ملك‌مطیعی؛ از اینكه نتوانستیم كاری برای آنها بكنیم، متاسف نباشیم..../ خبرگزارى ايلنا