اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

رییس اتحادیه دامداران:هنوز قیمت جدید شیر ابلاغ و اجرایی نشده است 

 

مدیرعامل اتحادیه مركزی دامداران با بیان این كه هنوز قیمت جدید شیر توافق و به كارخانه های لبنی ابلاغ نشده است، گفت: اگر ۷۰۰ میلیارد تومان یارانه شیر را كه در قانون بودجه سال ۹۰ مصوب شده است بپردازند، علاوه بر توزیع دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن شیر با كیفیت یارانه ای به قیمت ۳۷۵ تومان، هزینه تمام شده شیر آزاد هم كاهش و قیمت محصولات لبنی نیز كاهش می یابد.

سعید سلطانی در گفت وگو با خبرنگار دامپروری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح كرد: این طرح در ریاست جمهوری، وزارت جهاد كشاورزی، وزارت بازرگانی و دیگر نهاد های مربوطه ارائه و مورد تایید قرار گرفته اما تنها مشكل اینجاست كه اعتبار تامین نمی شود درحالی كه طبق قانون مصوب باید این رقم تخصیص یابد.

وی با تاكید بر اینكه قانون هدفمندی یارانه هاست؛ نه حذف آن اظهار كرد: طبق ماده چهار قانون مصوب هدفمندی یارانه ها، یارانه شیر نه تنها نباید حذف شود بلكه باید رقم آن نسبت به سال های قبل افزایش داشته باشد. در حالیكه در تصمیمات و جلسات قیمت گذاری سخنی از یارانه شیر نیست و مسوولان یارانه را در قالب تسهیلات مطرح می كنند و فراموش كرده اند یارانه، تسهیلات نیست.

سلطانی با بیان این كه یارانه شیر به عنوان سرمایه گذاری در كشور است، گفت: با افزایش مصرف سرانه شیر هزینه دارو درمان كاسته می شود كه در این زمینه وزیر بهداشت هم از قطع توزیع شیر یارانه ای انتقاد داشته است.

به گفته مدیر عامل اتحادیه مركزی دامداران در كمیته های استانی كه با حضور استانداری، نمایندگان دامداران و كارخانه های لبنی، سازمان جهاد كشاورزی و بازرگانی برگزار شد به دلیل عدم موافقت كارخانه ها با افزایش قیمت شیر خام و ثابت ماندن قیمت محصولات لبنی در نهایت این جلسات بی نتیجه ماند.

وی افزود: در استان تهران نیز پیشنهاد شد قیمت كارشناسی شیر در سه مرحله افزایش یابد؛ بر این اساس قیمت شیر در مرحله اول به ۵۲۰ تومان، در مرحله دوم (اول مهر ماه) به ۵۷۰ تومان و پایان سال به ۶۳۰ تومان كه قیمت تمام شده تولید حداقل و سود است، فروخته شود اما این قیمت ها ابلاغ نشد و همچنان شیر كیلویی ۴۰۰ تومان از دامداران خریداری می شود.... /  خبرگزارى ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
اعتراض دامداران انگلستان به قیمت شیر در بازار

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سازمان حمایت: قیمت‌های جدید خودرو هنوز نهایی نشده‌اند!اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

با وجود انتشار در سایت 124

سازمان حمایت: قیمت‌های جدید خودرو هنوز نهایی نشده‌اند!

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در حالی که قیمت‌های جدید خودروهای داخلی را بر روی سایت خود منتشر کرده است، آنها را تصویب نهایی ندانست.

در حالی که این سازمان عصر روز چهارشنبه قیمت‌های جدید محصولات ایران‌خودرو و سایپا را بر روی سامانه اطلاع‌رسانی 124 منتشر کرد، ساعاتی پیش اعلام کرد که این قیمت‌ها، قیمت‌های پیشنهادی خودروسازان بوده و هنوز مورد تایید این سازمان قرار نگرفته است!

ظاهرا به این ترتیب قیمت‌های اعلامی هنوز رسمیت نداشته و قابل اعمال نخواهد بود.

این وضعیت در حالی است که در قیمت‌هایی که بر روی سامانه اطلاع‌رسانی 124 منتشر شد، نرخ برخی از خودروها تا 50 درصد نسبت به قیمت قبلی که تصویبی در مهرماه امسال بوده افزایش نشان می‌دهد.

پیش از این نیز مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز عرضه خودرو از سوی خودروسازان از ابتدای هفته آینده خبر داده بود.

شهرام میرآخورلو تاکید کرده بود که روز شنبه‌ آینده خودروسازان عرضه محصولات را با قیمت‌های تجاری آغاز خواهند کرد و به زودی شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

پیش از این نیز برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان نسبت به هرگونه افزایش قیمت خودروهای داخلی هشدار داده و از مسوولان خواسته بودند خودروسازان را به عرضه خودرو در حد نیاز بازار ملزم کنند.

به گفته این کارشناسان، قطع عرضه خودرو از سوی خودروسازان در دو سه هفته اخیر از دلایل اصلی رشد بی‌ضابطه و غیرمنتظره این محصول در بازار آزاد بوده است. البته در دو روز اخیر روند نزولی قیمت‌ها آغاز شده و قیمت برخی خودروها تا دو میلیون تومان نیز کاهش نشان می‌دهد.

تلاش خبرنگار ایسنا برای کسب اطلاع رسمی از مدیران سازمان حمایت نتیجه‌ای نداد در حالی که به نقل از مدیران این سازمان در یک برنامه خبری تلویزیون اعلام شده که قیمت‌ها قطعی نیستند./ایسنا