اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

روسیه مخالف هرگونه اقدام غیرمتعارف... 

 

 

روسیه مخالف هرگونه اقدام غیرمتعارف...

 

 

خبرگزاری غیرمتعهدها:

روسیه مخالف هرگونه اقدام غیرمتعارف علیه ایران است

کوالالامپور - خبرگزاری غیرمتعهدها روز پنجشنبه در خبری با اشاره به آخرین وضعیت موضوع هسته ای ایران و تحریم های غرب علیه تهران ، نوشت: روسیه و بسیاری از کشورها مخالف هرگونه اقدام غیرمتعارف و فشار بیشتر علیه ایران هستند.

به گزارش ایرنا از مالزی، این خبرگزاری در ادامه می افزاید: بسیاری از کشورها به از سرگیری مذاکرات برای حل و فصل نهایی این موضوع تاکید کرده اند.

این خبرگزاری در ادامه با اشاره به اینکه روسیه مخالف هرگونه اقدام نظامی و فشار بیشتر علیه ایران است، نوشت: ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل نیز گفته روسیه به از سر گیری مذاکرات ایران با پنج بعلاوه یک تاکید دارد.

بر اساس این گزارش، وی خاطرنشان کرده که روسیه امیدوار است این مذاکرات طی چند هفته آینده به پیشرفت خوبی دست یابد.

ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل تاکید کرده که هم اکنون در شرایط ایستایی به سر نمی بریم و اقدامات مناسبی آغاز شده است.

نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به مخالفت قاطع کشورش با هر گونه اقدام غیرمتعارف علیه ایران، گفت: روسیه با هر گونه اقدام نظامی مخالف بوده و معتقد است فرصت های زیادی برای اقدامات دیپلماتیک وجود دارد که هنوز به خوبی از آن استفاده نشده است...../تحلیل:عصرایران


ویدیو مرتبط :
استقرار سامانه موشکی S400 و اسکندر از روسیه و فاتح 110 از ایران. (امادگی کامل در برابر هرگونه حمله احتمالی به سوریه)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تهدید آمریکا به اقدام نظامی علیه سوریه/ هیلاری: روسیه زیر بار نمی روداخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

تهدید آمریکا به اقدام نظامی علیه سوریه/ هیلاری: روسیه زیر بار نمی رود/ روسیه: احساساتی نشوید

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا گفت: هر روز از کشتار در سوریه مسئله اقدامات جدی‌تر بین‌المللی را تقویت می‌کند

انتخاب : هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا گفت: هر روز از کشتار در سوریه مسئله اقدامات جدی‌تر بین‌المللی را تقویت می‌کند

وی با بیان این مطلب که "هر روز که می‌گذرد دلایل برای مداخله نظامی در سوریه تقویت می‌شود"، در عین حال گفت: برای مداخله نظامی نیاز به حمایت بین‌المللی از جمله از سوی روسیه است.

هیلاری در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال مداخله نظامی در سوریه اظهار داشت: «هر روز که می‌گذرد دلایل به مداخله نظامی تقویت می‌شود، حتی اگر روسیه در این مورد قانع نشده‌باشد.»

وی افزود که واشنگتن در این‌خصوص به تلاش برای قانع کردن مسکو ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: روس‌ها به من می‌گویند که نمی‌خواهند جنگ داخلی به راه بیفتد، من هم به آنها گفته‌ام که سیاستی که در پیش گرفته‌اند از عوامل بروز جنگ داخلی خواهد بود.

وی افزود: باید روس‌ها را در این زمینه با خود همراه کنیم چراکه خطراتی که با آن روبه‌رو هستیم بسیار ناگوارند و امکان اینکه بسیار بدتر از اینها هم بشود وجود دارد.

سفیر آمریکا هم تهدید کرد

در همین حال ، مهر نوشت: سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد سوریه را تهدید به دخالت نظامی کرد و گفت که آمریکا و اعضای شورای امنیت خارج از چارچوب سازمان ملل و طرح کوفی عنان ممکن است گزینه ای برای بررسی داشته باشند.

سوزان رایس در سخنانی به شورای امنیت سازمان ملل متحد به خاطر آنچه وی انفعال در قبال مسائل سوریه خواند، هشدار داد.

رایس گفت: اگر شورای امنیت اقدامی فوری برای فشار بر سوریه در راستای پایان سرکوب مردم بعمل نیاورد، اعضای شورا ممکن است خارج از چارچوب سازمان ملل و برنامه کوفی عنان گزینه ای برای بررسی داشته باشند.

وی افزود: در صورت عدم دخالت در سوریه این مناقشه منجر به گسترش و ایجاد بحران حتی در دیگر کشورها و سراسر منطقه خواهد شد.

روسیه: احساساتی نشوید

روسیه می‌گوید که از رژیم بشار اسد در سوریه پشتیبانی نمی‌کند اما به قوانین بین‌المللی و سیاست عدم مداخله در نزاع‌های داخلی دیگر کشورها احترام می‌گذارد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه گفت که موضع کشورش در قبال سوریه متوازن، متداوم و کاملاً منطقی است.

وی افزود که خودداری روسیه از حمایت از اقدام‌های بیشتر علیه بشار اسد پس از کشتار حوله بر پایه رویکردی کاملاً عاری از احساسات بنا شده و به گفته او احساساتی شدن در چنین مواردی مناسب نیست./انتخاب