اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ردپای یک سعودی دیگر در ماجرای حمله به مسجد القدیحاخبار,اخبار بین الملل, حمله تروریستی به مسجد امام علی

سخنگوی رسمی وزارت کشور عربستان با اشاره به آزادی تروریستی که در جریان حوادث نهرالبارد لبنان دستگیر شده بود، اذعان کرد که این فرد به عامل حمله تروریستی به مسجد شیعیان قطیف پناه داده بود.

 به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایت سعودی "المرصد" تأکید کرد، پس از افشای هویت "صالح عبدالرحمن القشعمی" عامل حمله تروریستی به مسجد امام علی (ع) در القدیح، 25 نفر از اعضای یک باند از جمله فردی به نام "عصام سلیمان الداوود" دستگیر شدند.


"عصام سلیمان الداوود" به القشعمی چند روز قبل از منفجر کردن خودش در مسجد القدیح، پناه داده بود.


"منصور الترکی" سخنگوی رسمی وزارت کشور عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در ریاض گفت: عصام الداوود (20 ساله) در لبنان به اتهام عضویت در گروه فتح الاسلام در نهرالبارد بازداشت شده بود، پس از آن به عربستان بازگشت که در اینجا بازداشت و محاکمه و سپس آزاد شد.

 

اخبار,اخبار بین الملل, حمله تروریستی به مسجد امام علی


روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن به نقل از رسانه‌های لبنانی تأکید کرد که عصام الداوود یکی از 21 تبعه عربستان سعودی است که در لبنان به دلیل عضویت در گروه فتح الاسلام بازداشت شدند و برخی از آنان به عربستان بازگشتند، ولی شماری از آنان هنوز در لبنان زندانی و در انتظار محاکمه و یا اجرای حکم هستند.


عربستان برادر الداوود و همسرش را بازداشت کرده است و هنوز دلیل بازداشت آنان مشخص نیست.


برادر الداوود 3 ماه قبل به همراه همسرش هنگام بازگشت از ترکیه در فرودگاه ریاض بازداشت شدند. این دو نفر تأکید کردند که برای گردش به ترکیه رفته بودند ولی ترکیه به آنان اجازه ورود نداد و آنان را به عربستان بازگردند.


  اخبار  بین الملل  - سایت  العالم 


ویدیو مرتبط :
ماجرای شاهزادگان دربند سعودی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

همکاری سعودی هابااسراییل برای حمله ایران 

 

 

همکاری سعودی هابااسراییل برای حمله به ایران

 

روزنامه تایمز بریتانیا خبر داد

همکاری سعودی ها با اسراییل برای حمله احتمالی به ایران

اسراییلی ها برای حمله به ایران تا کنون مانورهای زیادی برگزار کرده اند . آنها می خواهند مطمئن شوند عملیات هوایی آنها علیه تاسیسات هسته ای ایران موفق خواهد بود و هیچ هواپیمایی سرنگون نخواهد شد . تمامی این اقدامات و مانورهای اسراییل با موافقت و اطلاع آمریکا انجام می شود.

روزنامه تایمز چاپ بریتانیا روز شنبه ( 22 خرداد) با انتشار گزارشی ادعا کرد که مقامات عربستان سعودی به اسراییل اجازه داده اند که برای حمله به ایران از بخشی از حریم هوایی این کشور استفاده کند .

به گزارش عصر ایران، این روزنامه بریتانیایی به نقل از یک منبع آگاه نظامی آمریکا در منطقه نوشت : " عربستان سعودی یک کریدور هوایی ویژه در شمال این کشور را بدین منظور در اختیار اسراییل قرار داده است ."

این روزنامه در ادامه می نویسد که اسراییل حالا برای حمله به ایران علاوه بر عربستان نیاز به یک مسیر هوایی دیگر دارد .

این مقام آمریکایی به روزنامه تایمز گفت : " اسراییلی ها برای حمله به ایران تا کنون مانورهای زیادی برگزار کرده اند . آنها می خواهند مطمئن شوند که عملیات هوایی آنها علیه تاسیسات هسته ای ایران موفق خواهد بود و هیچ هواپیمایی سرنگون نخواهد شد . تمامی این اقدامات و مانورهای اسراییل با موافقت و اطلاع آمریکا انجام می شود. "

تایمز در ادامه به نقل از یک منبع دولتی در عربستان که نخواسته است نامش فاش شود می نویسد : " عربستان و اسراییل هر دو دغدغه و نگرانی های مشترکی درباره فعالیت های هسته ای ایران دارند و همه این را می دانند . ریاض در صورتی که اسراییل قصد حمله به ایران را داشته باشد این مسیر هوایی را در اختیار قرار خواهد داد ."

این روزنامه در ادامه 4 هدف اصلی و اولیه اسراییل برای حمله به ایران را تاسیسات غنی سازی نطنز و قم ، راکتور آب سنگین اراک و تاسیسات بازفراوری اورانیوم در اصفهان می داند .

تایمز می نویسد دومین اولویت اسراییل نابودی نیروگاه هسته ای در بوشهر خواهد بود . با این حال این روزنامه می افزاید که اسراییل برای حمله به ایران مشکلات زیادی در پیش رو دارد نخست آنکه اسراییل باید مجهز به هواپیماهایی باشد که قادر باشد 2250 کیلومتر مسافت را پیموده و بعد از انجام عملیات برگردد . دوم اینکه اسراییل باید کریدورهای هوایی امنی را از فراز عراق ، عربستان و اردن برای این منظور در اختیار داشته باشد .

تایمز می نویسد که در زمان نخست وزیری ایهود اولمرت ، رژیم اسراییل برای حمله به ایران و اجازه گرفتن از مقامات عربستانی برای در اختیار قرار دادن یک کریدور هوایی با مقامات این کشور دیدار و رایزنی کرده بود ...../تحلیل:عصرایران