اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ذخایر کالاهای اساسی تا سه ماه تأمین است/ میانگین قیمت کشوری تخم‌مرغ کیلویی 4200تومان, قیمت مرغ برای مصرف کنندگان, بازار,تخم‌مرغ,کالاهای اساسی کشور,

ذخایر کالاهای اساسی تا سه ماه تأمین است/ میانگین قیمت کشوری تخم‌مرغ کیلویی 4200تومان

مدیرکل تأمین و توزیع وزارت صنعت با تأکید بر اینکه، ذخایر کالاهای اساسی تا سه ماه دیگر تأمین است و مشکلی در این باره وجود ندارد، گفت: میانگین قیمت کشوری تخم‌مرغ تا پایان روز 24 شهریور ماه هر کیلوگرم 4200تومان بوده است.

علی‌اکبر پورکاوه در واکنش به این سؤال که روز گذشته سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده است: در برخی از کالاها در دولت دهم ذخایر کالا تا 15 روز بود، اما دولت اعلام می‌کرد تا 6 ماه است، اما از سال 90 تاکنون ذخیره گردشی کالاهای اساسی تا سه ماه نیاز کشور را تأمین کرده و می‌کند.

وی افزود: بسته به ماهیت کالاها برخی از کالاها ذخیره گردشی طولانی‌مدت‌تری نیز دارد که این جز تکالیف وزارت صنعت و مصوبه دولت است.

مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: از حیث ذخیره کالا ذخایر در سه نقطه بنادر، انبارها و مبادی تولیدی نگهداری می‌شود که در حال حاضر ذخایر کالاهای اساسی قابل قبول و قابل اتکا است.

پورکاوه گفت: برای ذخایر کالاهای اساسی برنامه‌ریزی 12 ماهه شده که بر اساس آن ماهیانه چقدر کالا تأمین شود که در مناسبت‌های مختلف و با توجه به شرایط تقاضا و اقتضای بازار شرایط عرضه تفاوت دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت قیمت تخم‌مرغ در حال حاضر چگونه است، گفت: بر اساس آخرین گزارش کشوری که مربوط به تاریخ 24 شهریور ماه است میانگین کشوری قیمت تخم‌مرغ کیلویی 4200 تومان است.

مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: هیچ نگرانی در مورد تنظیم بازار تخم‌مرغ وجود ندارد و ما به دنبال برنامه‌ریزی هستیم تا از واحدهای تولیدی حمایت‌های لازم صورت گیرد تا تولید نگرانی در این خصوص نداشته باشد.

وی در واکنش به این سؤال که در حال حاضر قیمت مرغ در شهر تهران بین 6 هزار تا 6300 تومان است، گفت: قیمت 6300 تومان برای مصرف کنندگان قیمت متعادل است./فارس

 


ویدیو مرتبط :
تثبیت قیمت کالاهای اساسی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دریافت ارز مرجع برای واردات کالاهای اساسی و فروش به دولت با قیمت آزاد!دریافت ارز مرجع برای واردات کالاهای اساسی و فروش به دولت با قیمت آزاد!

 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلی در تشریح تخلفات ارزی گفت: افرادی با عناوین گوناگون برای واردات کالاهای اساسی ارز مرجع گرفته‌اند و همان کالاها را به قیمت آزاد به دولت فروخته‌اند و دولت باید به این کارها پاسخ دهد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

ارسلان فتحی‌پور صبح امروز درجمع فعالان اقتصادی شهرستان بناب اظهار کرد: مجلس و دولت اگر بخواهند کشورآباد باشد، باید با محوریت تولید جلو بروند و هرکسی ازآن عدول کند، به کشور خیانت کرده است.

وی افزود: بخشی از مشکلات کشور ناشی از ضعف قوانین، عدم اجرای قوانین و سوء مدیریت از سوی واحدهای تولیدی است.

زمان مچ‌گیری نیست

فتحی‌پور  با بیان اینکه زمان، زمان مچ‌گیری نیست؛ اظهارکرد: امروز زمان همدلی است و دولت باید تا آخر ساعت کاری درادامه کار خود جدی باشد و این خواست رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی وضعیت پیش آمده را ناشی از بی‌تدبیری و دخالت در امور دستگاه‌های دیگر و همچنین برخی سیاست‌های غلط دانست و افزود: سیاست‌گذاری بانک مرکزی در این مدت ضعیف بوده و بانک مرکزی باید استقلال داشته و خودش تصمیم‌گیر باشد.

مردم به مسئولان دولتی بی‌اعتماد شده‌اند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم به مسئولان دولتی بی‌اعتماد شده‌اند؛ اذعان کرد: وقتی مسئولی سخنی می‌گوید و فردا این وعده محقق نمی‌شود، باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

نماینده مردم کلیبر در مجلس با تأکید بر اینکه باید بپذیریم که اقتصاد یک دانش است و نمی‌توان آن را دستوری اداره کرد؛ به انتقاد از تیم اقتصادی دولت پرداخت و تصریح کرد: سیاست‌گذاری پولی کشور به عهده بانک مرکزی است و زمانی که بانک مرکزی اعلام می‌کند ارز را با دو درصد پایین‌تر از نرخ بازار آزاد در اختیار مردم قرار می‌دهد، حرف صحیحی نیست.

فتحی‌پور با اشاره به گزارش بانک مرکزی گفت: برپایه گزارش بانک مرکزی 19 میلیارد دلار ارز دست مردم است، جای شگفتی و پرسش است که چگونه این همه ارز در میان مردم پخش شده و چه کسی آن را به جامعه تزریق کرده است.

ارز به حد کافی داریم/ ذخیره صندوق توسعه ارزی 40 میلیارد دلار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید براینکه ارز به اندازه کافی داریم و هرکسی ادعای خلاف این را داشته باشد، دروغ می‌گوید؛ اظهارکرد: در صندوق توسعه ملی 40 میلیارد دلار موجود است و این صندوق برای روز مباداست، بدتر از وضع کنونی که نداریم.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: مجلس و دولت به جای درگیری‌های لفظی به تولید ملی فکر کنند و بودجه کشور به محوریت تولید ملی باشد و قانونگذاری نیز باید با محوریت تولید ملی باشد.

فتحی‌پور گفت: وضعیت صنایع کشور نابسامان است و باید جلوی نابودی آن گرفته شود.

تشریح تخلفات ارزی در چندماه

وی در تشریح تخلفات ارزی در چندماه اخیر، به شبکه کاملاً سیستماتیک برای سوء استفاده از اوضاع آشفته بازار اشاره کرد و اظهارکرد: برای تأمین کالاهای اساسی ارز مرجع داده شده، ولی همین کالاهایی که به بهای ارز مرجع توسط شرکت‌های وابسته به دولت خریداری شده، دریک فرآیندی مسئله ساز حتی با بهایی بالاتر از بازار به فروشندگان پرداخت شده است و این موضوع جای شگفتی دارد.

وی افزود: افرادی با عناوین گوناگون برای واردات کالاهای اساسی ارز مرجع گرفته‌اند و همان کالاها را به قیمت آزاد به دولت فروخته‌اند و دولت باید به این کارها پاسخ دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درادامه تأکید کرد: برای اینکه کشور از این وضعیت نجات یابد، باید با عمل به فرامین مقام معظم رهبری و با محوریت تولید ملی گام برداریم./فارس

 

قیمت ارز در بازار ایران و بانک مرکزی