اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دیپلمات‌های اروپایی: فعلا تحریم علیه نفت ایران اعلام نخواهد شد 

دیپلمات‌های اروپایی: فعلا تحریم علیه نفت ایران اعلام نخواهد شد

 

منابع دیپلمک اتحادیه اروپا با اعلام اختلافات شدید میان کشورهای اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تأکید کردند که در نشست امروز وزرای خارجه این اتحادیه هیچ تحریم نفتی علیه ایران به تصویب نمی‌رسد.

خبرگزاری فارس: دیپلمات‌های اروپایی: فعلا تحریم علیه نفت ایران اعلام نخواهد شد

به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه در خبری تحت عنوان "اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران به دو نیم تقسیم شده است" به نقل از منابع دیپلماتیک، وجود شکاف میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران را گزارش کرد.

بنا بر این گزارش، منابع دیپلماتیک اتحادیه اروپا اعلام کردند: اتحادیه اروپا که برای اعمال تحریم‌های جدید علیه دهها ایرانی و شرکت‌های این کشور آماده می‌شود، همچنان بر سر هدف قرار دادن بخش نفت ایران دچار اختلاف است.

بنا به اعلام این منابع دیپلماتیک اروپایی، با توجه به وابستگی قابل توچه اسپانیا، یونان و ایتالیا به نفت ایران، هیچ تحریم نفتی علیه تهران در گفت‌وگوهای روز پنج شنبه وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا اعلام نخواهد شد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: انتظار می‌رود وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست امروز پنج‌شنبه خود در خصوص اعمال تحریم‌های مسافرتی و همچنین مسدود کردن دارایی‌های حدود ۱۴۰ شرکت و ۳۷ فرد ایرانی دیگر به توافق برسند و درخواست از سرگیری گفت‌وگوهای بین‌المللی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را نیز مطرح کنند.

هیچ توافقی میان ۲۷ کشور اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی ایران وجود ندارد

یک منبع دیپلماتیک اتحادیه اروپا اعلام کرد: فرانسه، آلمان و انگلیس از تحریم‌های نفتی علیه ایران حمایت می‌کنند، اما هیچ توافقی میان ۲۷ کشور وجود ندارد.

وی افزود: واردات نفت از ایران توسط کشورهای اروپایی اغلب به عنوان یکی از منافع ملی از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نفت بسیار زیادی را از ایران وارد می‌کنند.

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا تأکید کردند: یونان رهبری مخالفت با تحریم‌های نفتی علیه ایران را بر عهده گرفته است.

بر اساس این گزارش، اطلاعات و آمار منتشر شده توسط اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که واردات نفت خام از ایران در سال ۲۰۱۰ به رقمی حدود ۵.۸ درصد از کل واردات اتحادیه اروپا افزایش یافته است که رقم بسیار بالایی است و همین امر نیز ایران را به پنجمین تأمین کننده نفت اتحادیه اروپا پس از روسیه، نروژ، لیبی و عربستان سعودی تبدیل کرده است.

بنا بر این گزارش، در مجموع اسپانیا ۱۴.۶ درصد، یونان ۱۴ درصد و ایتالیا ۱۳.۱ درصد از کل واردات نفت خام از ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

همانطور که در رسانه‌های گروهی اعلام شده فرانسه از شرکای خود خواسته است تا تحریم‌های «بی سابقه ای» را علیه ایران مورد اجرا بگذارند. صحبت بر سر خودداری کامل از خریداری نفت و محصولات پتروشیمی از جمهوری اسلامی است. اولین گام در این رابطه را دولت آمریکا برداشته است.

مقامات واشنگتن همچنین اعلام کرده‌اند که در این رابطه روی حمایت روسیه از تشدید تحریم‌ها علیه ایران حساب می‌کنند. این در حالی است که مقامات مسکو چنین مسئله‌ای را تکذیب کرده‌اند.

با این وجود، هفته گذشته نیز بسیاری از مقامات شرکت‌های نفتی اروپا مخالفت خود را با این تحریم‌ها اعلام کردند.../فارس


ویدیو مرتبط :
ملت ایران تسلیم تحریم نخواهد شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جن ساکی : تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مفید نخواهد بوداخبار,اخبارسیاست  خارجی,تحریم‌های جدید علیه ایران

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی تاکید کرد که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مفید نخواهد بود.

به گزارش تسنیم، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی با اشاره به درگیری‌های اخیر در جولان گفت که نمی‌‌خواهیم شاهد تشدید اوضاع امنیتی در جولان باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه کنفرانس خبری خود درباره طرح تحریم‌های ایران در سنا گفت: در واقع، تصویب تحریم‌ها علیه ایران، مفید نخواهد بود.

از سوی دیگر "تونی بلینکن" قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا نیز در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا تاکید کرد که تحریم‌های جدید علیه ایران غیرضروری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه کنفرانس خبری به آزاد سازی شهر کوبانی سوریه نیز اشاره کرد و گفت: ما به مدافعان کوبانی تبریک می‌گوییم و به حمایت از آنها نیز ادامه می‌دهیم.

روز گذشته «فرحان حاج عیسی» عضو شورای رهبری منطقه کوبانی در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم از آزادی کامل منطقه عین العرب [کوبانی] و فرار تروریست‌ها به ترکیه خبر داد بود.

جن ساکی با اشاره به مصاحبه اخیر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه گفت: ما برای مبارزه با داعش اجازه نمی‌گیریم.

وی در ادامه کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره حمایت فیدل کاسترو از گفت‌وگوها با آمریکا گفت: ما این اقدام را به عنوان نشانه‌ مثبت می‌نگریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درباره بازداشت جاسوس روسی در نیویورک گفت: ما احساس می‌کنیم که زمینه‌هایی وجود دارذد که می‌توانیم مشارکت را با روسیه ادامه دهیم و موضوعاتی نیز وجود دارد که در آن اختلافاتی نیز داریم.

اخبارسیاست  خارجی  - تسنیم