اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دستیار ویژه اوباما کناره گیری کرداخبار,اخبار بین الملل , کاخ سفید

برنادت میهان سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید از استعفای فیلیپ گوردن هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و دستیار ویژه رئیس جمهوری آمریکا خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از واشنگتن، میهان در بیانیه ای خبر کناره گیری گوردن را منتشر و اعلام کرد راب مالی/Rob Malley مدیر ارشد کنونی شورای امنیت ملی آمریکا در امور ایران، عراق، روسیه و کشورهای خلیج فارس جانشین وی خواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید، مالی به عنوان دستیار ویژه بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا در امور اعراب و رژیم صهیونیستی طی سالهای بین 1998 تا 2001 میلادی معرفی و عنوان شد که وی از ششم آوریل (17 فروردین 94) رسما فعالیت خود را به عنوان جانشین گوردون آغاز خواهد کرد.

سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز روز جمعه طی بیانیه ای اعلام کرد گوردون در شورای امنیت ملی آمریکا نقش مهمی را در برخی از مسائل چالش برانگیز و مهم از جمله برنامه هسته ای ایران و روابط راهبردی ما با تل آویو، صلح خاورمیانه، سوریه، عراق، روابط آمریکا با کشورهای خلیج فارس و انتقال دمکراتیک در مصر وکشورهای شمال آفریقا ایفا کرد.

کاخ سفید اعلام کرد علاقمند به همکاری با راب مالی است که به سیاست واشنگتن در قبال ایران،عراق، سوریه و کشورهای خلیج فارس کمک کرده است.
اخبار بین الملل - ایرنا

 


ویدیو مرتبط :
کناره گیری مسی از تیم ملی آرژانتین

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صاحب نظر آمریکایی در گفتگو با پرس تی وی: اوباما افسرده شده باید کناره گیری کند 

 

صاحب نظر آمریکایی در گفتگو با پرس تی وی: اوباما افسرده شده باید کناره گیری کند

 

صاحب نظر آمریکایی در گفتگو با پرس تی وی: اوباما افسرده شده باید کناره گیری کند

از درون کاخ سفید خبر می‌رسد، هنگامی که در دفتر کار خود است بسیار افسره است. او سرحال نیست و (ظاهرا) ریاست را دوست ندارد. او از تبلیغات و از جمعیتی که به دور او جمع می‌شوند خوشش می‌آید. و این مسئله، هنگامی که با نوعی بحران مواجه هستیم بسیار خطرناک به نظر می‌رسد".

یک صاحب نظر مخالف دولت آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران " پرس تی وی "  از احتمال برکناری باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا پیش از اتمام دوره اول چهار ساله ریاست جمهوری اش خبر داد.

به گزارش عصر ایران " ادوارد اسپانوس" مدیر موسسه آمریکایی " بازنگری اطلاعات اجرایی" (Executive Intelligence Review ) در گفتگو با شبکه پرس تی وی با ادعای این موضوع گفت : " در حال حاضر در واشنگتن و در درون دولت بر سر اجرای ماده 25 قانون اساسی برای خلع ید اوباما بحث است. این ماده اجازه می‌دهد تا رییس جمهوری را که چه از نظر فیزیکی و چه از نظر فکری ناتوان باشد از قدرت به زیر بکشند و در این مورد، اوباما در اداره پست ریاست جمهوری، از نظر فکری از خود ناتوانی نشان داده است".

اسپانوس در پاسخ به سوالی درباره مقایسه بیل کلینتون و اوباما افزود : " این دو خیلی با یکدیگرفرق می‌کنند. بیل کلینتون رییس جمهور خوب و هوشمندی بود. اوباما هیچ یک از این دو ویژگی را ندارد. راهی وجود ندارد که بتواند ریاست جمهوری خود را از ورطه نجات دهد و این موضوع خیلی به این که چه کسی در انتخابات سنا برنده شود ربطی پیدا نمی‌کند".

وی افزود : "دوران اوباما به عنوان رییس جمهور دیگر به سر آمده است و بهترین چیز برای او و کشور این است که خود کنار بکشد".

مدیر مرکز بازنگری اطلاعات اجرایی در ادامه خاطر نشان کرد : " شاید متوجه شده باشید که اوباما تمام وقت خود را به سفر به گوشه و کنار امریکا و تبلیغات انتخاباتی سپری می‌کند و از درون کاخ سفید خبر می‌رسد، هنگامی که در دفتر کار خود است بسیار افسره است. او سرحال نیست و (ظاهرا) ریاست را دوست ندارد. او از تبلیغات و از جمعیتی که به دور او جمع می‌شوند خوشش می‌آید. و این مسئله، هنگامی که با نوعی بحران مواجه هستیم بسیار خطرناک به نظر می‌رسد".

اسپانوس در ادامه افزود : " مشکل این است که او برای ریاست جمهوری کفایت‌های لازم را ندارد. او را در آن جا گمارده‌اند زیرا، هم‌چون عروسک خیمه‌شب بازی عمل کرده و همه می‌دانند که بازیچه دست وال استریت و سرمایه‌داران لندن بوده است. این‌ها هیچ ارتباطی با پیشینه و نژاد او ندارد. حقیقت این است که اوباما شخصیت قوی ندارد. او دچار خودشیفته‌گی است؛ او نمی‌تواند مدیریت کند".

وی خاطر نشان کرد : " این مسئله برای آمریکا خیلی خطرناک است و این کشور در سال‌های اخیر چنین وضعیتی را به خود ندیده است. بهترین چیز برای او این است که خود از قدرت کنار بکشد یا از کار برکنارش کنند تا شاید بتوان از این ورطه هول‌ناک نجات پیدا کرد."

گفتنی است این مصاحبه به بهانه نظر سنجی های اخیر درآمریکا که حاکی از افت بی سابقه محبوبیت اوباما در افکار عمومی این کشوراست  ، انجام شده است...../تحلیل:عصرایران