اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دستگیری ۲۰ دزد شب در تهران 

 

دستگیری ۲۰ دزد شب در تهران

 

۲۰ عضو باندی كه به صورت گسترده در تهران كامپیوتر خودروها ECU را سرقت می كردند، دستگیر شدند.پرونده اعضای این باند هنگامی در دستور كار ماموران اداره ۲۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت كه در ساعت ۳۰ / ۴ بامداد ۲۱ فروردین فردی در تماس با مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از مشاهده ۳ سرنشین یك دستگاه خودروی نیسان آبی رنگ هنگام سرقت كامپیوتر خودروها در یكی از مناطق شهرری خبر داد.

پس از این تماس، ماموران كلانتری ۱۳۱ شهرری عازم محل شدند كه ۳ فرد سارق با مشاهده پلیس، سرقت های خود را نیمه كاره رها كرده و متواری شدند.

به این ترتیب ماموران به تعقیب سارقان پرداختند و سرانجام با استفاده از قانون به كارگیری سلاح، لاستیك های خودرو را هدف قرار داده و ۲ نفر از سارقان را دستگیر كردند.

سومین سارق نیز در تاریكی شب متواری شد.در بازرسی از خودروی متهمان چندین دستگاه ECU مسروقه كشف و ضبط شد.

● متهمان در پلیس آگاهی

با تشكیل پرونده ای در این ارتباط، بازپرس حسینی در شعبه دوم دادسرای شهرری دستور تحقیق از ۲ متهم دستگیرشده را در اداره ۲۰ پلیس آگاهی صادر كرد كه مشخص شد متهمان دارای سابقه كیفری در زمینه زورگیری و كیف قاپی هستند.

سارقان سابقه دار در بازجویی اعتراف كردند پس از آزادی از زندان با همدستی چند مجرم سابقه دار باند بزرگ سرقت كامپیوتر خودروها را در نقاط مختلف تهران تشكیل داده اند.

بهروز رهبریان، معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی در این باره به «جام جم» گفت: پس از اعترافات دو متهم دستگیر شده، تیم های ضربت پلیس آگاهی ۱۸ عضو دیگر این باند را یكی پس از دیگری در نقاط مختلف تهران دستگیر كردند.

معاون پلیس آگاهی تهران تصریح كرد: در میان دستگیرشدگان ۲ برادر هستند كه با خرید ECU به قیمت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان این كالا را به انباری در خیابان اكباتان منتقل و پس از تمیز كردن و پلمب مجدد ECU ها را به قیمت ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان به بازار عرضه می كردند.

رهبریان افزود: تاكنون ۲۰نفر از اعضای این باند دستگیر شده و به ده ها فقره سرقت سیستم كامپیوتری خودروها در نقاط مختلف تهران در نیمه شب اعتراف كرده اند كه در این ارتباط مالباخته ها می توانند برای پیگیری شكایت خود به اداره ۲۰ پلیس آگاهی مراجعه كنند..../ گزارش : جام جم آنلاین

 

 

 


ویدیو مرتبط :
دستگیری یک دزد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستگیری رمال‌های بازار تهران 

 

دستگیری رمال‌های بازار تهران

 

مرد مغازه‌داری كه با همدستی شاگرد خود، اقدام به رمالی و كلاهبرداری از مردم در بازار تهران می‌كرد، شناسایی و دستگیر شدند.عصر چهارشنبه گذشته مردی در حال عبور از بازار تهران، مشاهده كرد زنان و مردان بسیاری به سمت مغازه‌ای كه در انتهای بازار قرار دارد، حركت می‌كنند.مرد رهگذر با مشكوك شدن به اوضاع، پشت سر آنها به راه افتاد تا این كه به نزدیكی‌های یك مغازه رسید.


در همین موقع، همان افراد یك به یك وارد آن مغازه شدند. مرد رهگذر كه بشدت كنجكاو شده بود، وارد آن مغازه شد تا ببیند آنجا چه خبر است. او به محض ورود مشاهده كرد داخل مغازه ۲ مرد نشسته‌اند و زنان و مردان بسیاری كنار آنها جمع شده و در حال گفتگو با یكدیگر هستند.با نزدیك شدن به یكی از مردان از او علت مراجعه‌اش به این مكان را پرسید كه آن مرد گفت: ورشكسته شده‌ام و برای بهتر شدن وضعیت مالی‌ام نزدصاحب این مغازه آمده‌ام تا او با نوشتن نسخه‌هایی، گشایشی در كارهایم ایجاد كند.شهروند تهرانی كه دیگر مطمئن شده بود مرد رمال با شیادی از مراجعان ساده لوح كلاهبرداری می‌كند، سراسیمه از آن مغازه خارج شد و با تماس با مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران، از ماموران برای دستگیری مرد رمال و شاگردش تقاضای كمك كرد. به دنبال این تماس، ماموران كلانتری ۱۱۳ بازار تهران برای بررسی موضوع به مغازه مرد رمال اعزام شدند.● رمال، ۱۵ دقیقه‌ای برای متقاضیان نسخه می‌نوشت

ماموران كلانتری ابتدا محل را زیر نظر گرفتند كه معلوم شد زنان و مردانی وارد مغازه مرد رمال شده و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در حالی كه برگه‌هایی در دست دارند، از آن محل خارج می‌شوند.


با مشخص شدن این موضوع، ماموران با هماهنگی قضایی وارد مغازه مرد رمال شدند كه پی بردند او و شاگردش در حال نوشتن نسخه‌هایی برای ۱۰ زن و دختر جوان هستند.ماموران، مرد رمال و شاگردش را پیش از فرار دستگیر و به كلانتری منتقل كردند.در بازرسی از مغازه مرد رمال، ۱۰۰ برگه كاغذ كه نسخه‌های خوشبختی، بخت‌گشایی، پولدار شدن و... روی آن نوشته شده بود، همراه چند پاكت كه شامل عكس‌های زنان مشتری، فلزهایی كه نام و مشخصات مشتریان در آنها ثبت شده بود و یك كتاب رمالی ، یك عدد آینه، تعداد زیادی قفل و كلید و نعل اسب كشف و ضبط شد. دو مرد رمال به كلانتری ۱۱۳ بازار تهران انتقال یافتند.

آنها در بازجویی‌های پلیسی اظهارات متناقضی را بیان كردند تا عاقبت روز گذشته به كلاهبرداری از زنان و مردان تهرانی اعتراف كردند..../ جام‌جم آنلاین