اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دستگیری متهم متواری و اعتراف به قتل برادر+عکس 
 اخبار حوادث - دستگیری متهم متواری و اعتراف به قتل برادر+عکس

فردی که با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است برادرش را که یکی از مجرمان سابقه‌دار و از اراذل و اوباش سطح یک منطقه باقرشهر و شهرری بود به ضرب گلوله به قتل رساند.


 اخبار,اخبار حوادث, دستگیری متهم متواری و اعتراف به قتل برادر

 

به گزارش  فارس، در مورخه 26 اردیبهشت‌ماه از طریق یکی از مراکز درمانی به کلانتری 175 باقرشهر اعلام شد که فردی به نام صابر . ج -متولد 1365-  بر اثر اصابت گلوله به ناحیه شکم مراجعه کرده و با وجود اقدامات درمانی فوت کرده است.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه از برادر مقتول به نام حسن . ص- متولد 1369- وی به مأموران گفت: به همراه برادرم - صابر- در خیابان 22 بهمن به صورت پیاده در حال تردد بودیم که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو نقره‌ای به ما نزدیک شد و سرنشین آن اقدام به تیراندازی به سمت هر دو نفر ما کرد که گلوله به برادرم خورد و سرنشنیان پژو نیز بلافاصله از محل متواری شدند.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور شعبه 102 دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در دستور کار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نظریه پزشکی قانونی:
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم، جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد.

نظریه پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که گلوله از فاصله‌ای بسیار نزدیک به مقتول برخورد کرده و پس از ورود از ناحیه شکم و برخورد با عناصر حیاتی بدن از ناحیه شکم خارج شده است.

با توجه به اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر اصابت گلوله از فاصله نزدیک که نشان از کذب بودن اظهارات برادر مقتول داشت، دستگیری برادر مقتول در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در مراجعه به محل سکونت خانواده مقتول، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که برادر مقتول از محل سکونت خود متواری شده است.

شناسایی مقتول به عنوان یکی از اراذل و اوباش سطح یک

در ادامه رسیدگی به پرونده کارآگاهان اداره دهم به بررسی سوابق حسن . ج پرداختند و اطلاع پیدا کردند که وی پیش از این سه بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت و مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر با تأمین قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

همزمان با بررسی سوابق حسن، کارآگاهان در بررسی سوابق مقتول نیز اطلاع پیدا کردند که وی نیز از مجرمان سابقه‌دار و از اراذل و اوباش سطح یک منطقه باقرشهر و شهرری بوده و بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری دستگیر شده است و در یکی از پرونده‌ها در سال 1391 توسط پلیس امنیت دستگیر شده و از وی یک قبضه اسلحه کشف شده است.

کارآگاهان اداره دهم با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه حسن در منطقه باقرشهر و در منزل یکی از بستگانش شدند و سرانجام پس از اطمینان از حضور متهم در داخل مخفیگاه در اواخر اردیبهشت ماه سال 93 و پس از گذشت یک سال زندگی مخفیانه، وی را دستگیر کردند.

در زمان دستگیری، حسن با استفاده از سلاح سرد همراه خود -یک قبضه قمه- یکی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی را از ناحیه دست مجروح کرد که با اقدام سریع سایر کارآگاهان، متهم قبل از هرگونه اقدام برای فرار، دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.

متهم پس از دستگیری در اظهاراتش صراحتاً به قتل برادرش اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: در ساعت 23:00 به همراه برادرم - مقتول- با خودروی پراید متعلق به یکی از دوستان برادرم در حال تردد در منطقه باقرشهر بودیم که صابر از من درخواست کرد تا اسلحه کمری همراه خود را به او تحویل دهم که ناگهان اسلحه شلیک شد و به او برخورد کرد که بلافاصله برادرم را به بیمارستان منتقل کردم اما او فوت کرده بود.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب قتل و به منظور تکمیل تحقیقات، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 اخبار حوادث -  فارس 

 


ویدیو مرتبط :
دستگیری متهم به روش جن گیریی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستگیری ۱۳۵ اوباش و متهم فراری در لرستان 

 

دستگیری ۱۳۵ اوباش و متهم فراری در لرستان

 

با اجرای مرحله دوم طرح امنیت اجتماعی در استان لرستان ۱۳۵ نفر از متهمان فراری و اراذل و اوباش دستگیر شدند و ۸۰ دستگاه خودرو و موتورسیكلت مسروقه نیز كشف و ضبط شد.فرمانده انتظامی لرستان در این باره به «جام‌جم» گفت: موضوع برخورد با اراذل و اوباش از اولویت‌های ماموریت پلیس در استان لرستان است و اجرای مرحله اول طرح امنیت اجتماعی در سطح استان در ابتدای اردیبهشت، با رضایت گسترده مردم روبه‌رو شد.رئیس پلیس استان لرستان اضافه كرد: در مرحله دوم این طرح ابتدا ۳۶ نقطه آلوده در استان از سوی تیم‌های عملیاتی شناسایی شد و با هماهنگی‌های قضایی با دادستان خرم‌آباد، ماموران پلیس طی عملیاتی ۳ ساعته ۱۳۵ نفر از اراذل و اوباش را دستگیر كردند كه با تحقیق از متهمان مشخص شد تعدادی از افراد دستگیر شده از متهمان فراری دیگر شهرها هستند كه پس از ارتكاب جرم از جغرافیای محل جرم متواری و در استان لرستان مخفی شده‌اند.سردار رحیمی افزود: در این عملیات كه با رعایت حقوق شهروندی به اجرا درآمد، علاوه بر دستگیری مجرمان، ۸۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیكلت مسروقه نیز كشف و ضبط شد.● متلاشی شدن ۳ باند مواد مخدر

رئیس پلیس استان لرستان یادآور شد: در مرحله بعدی از طرح امنیت اجتماعی ۲۹۵ نفر از خریداران اموال مسروقه و سارق دستگیر شدند كه ۱۰۸ نفر از متهمان كسانی بودند كه پیش از این تحت تعقیب قرار داشتند. سردار رحیمی افزود: در این طرح ۳ باند از سوداگران مرگ نیز متلاشی و ۲۱۴ كیلو انواع مخدر از آنها كشف و ضبط شد.همچنین چند قبضه سلاح جنگی از متهمان كه در مرحله دوم طرح امنیت اجتماعی دستگیر شدند، كشف و ضبط شده است.


فرمانده انتظامی استان تصریح كرد: طرح امنیت اجتماعی در لایه‌های مختلف یكی پس از دیگری در استان عملیاتی خواهد شد و با هماهنگی‌های انجام شده با مسوولان قضایی، دیگر هیچ مجرمی در استان لرستان در حاشیه امن قرار نخواهد داشت.● محاصره مخفیگاه ۱۳ متهم فراری


گزارش دیگری حاكی است ماموران كلانتری ۱۰۹ بهارستان ۱۳ شرور تحت تعقیب را در مخفیگاه خود دستگیر كردند. سرهنگ احمدعلی گودرزی، رئیس مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ناجا در این باره به «جام‌جم» گفت: پس از هشدار رئیس پلیس تهران بزرگ به اراذل و اوباش مبنی بر مهلت یك هفته‌ای برای معرفی خود، ماموران كلانتری ۱۰۹ بهارستان اطلاع یافتند ۱۳ نفر از اوباش فراری در خانه‌ای در محله سادات مخفی شده‌اند.سرهنگ گودرزی افزود: ماموران پس از كنترل نامحسوس محل و دریافت مجوز قضایی، وارد محل شده و در اقدامی ضربتی ۱۳ اوباش فراری را كه پس از اجرای طرح امنیت اجتماعی متواری و در این محل مخفی شده بودند، دستگیر كردند.وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان چند قبضه قمه و چاقوی نامتعارف همراه مقادیری مواد مخدر كشف و ضبط شد. رئیس مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ناجا تصریح كرد: دستگیری اوباش فراری كه پیش از این از سوی ماموران شناسایی شده‌اند، ادامه دارد. .../ گزارش : جام‌جم آنلاین