اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دستگیری عاملان آدم‌ربایی و تجاوز به عنف به دختر دوچرخه‌سواردستگیری عاملان آدم‌ربایی و تجاوز به عنف به دختر دوچرخه‌سوار


کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی سمنان که هیچ سرنخی از آدم ربایان در دست نداشتند، با تلاشی شبانه روزی طی 35 روز ، دو عامل آدم ربایی و تجاوز به عنف را شناسایی و دستگیر کردند.

 

تجاوز, آدم ربایی, تجاوز به عنف, اخبار

 

 

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ داوود رسولی‌فر، رییس پلیس آگاهی استان سمنان، در تشریح جزییات این خبر گفت: فردی در بامداد بیست و نهمین روز اردیبهشت با تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی سمنان خبر از وقوع آدم‌ربایی و تجاوز به عنف داد، ماموران پلیس با حضور درصحنه حادثه، با دوچرخه‌ی رها شده‌ای مواجه شدند که در تحقیقات مشخص شد متعلق به دختری است که مورد آدم‌ربایی قرار گرفته است.

وی با بیان اینكه این گونه اقدامات خشن در سطح شهر سمنان به ندرت اتفاق می‌افتد گفت: دختر جوان ساعت 3:30 بامداد شب حادثه با وضعیتی پریشان و به هم ریخته در یکی از میدان‌های ورودی شهر توسط اکیپ گشت انتظامی مشاهده و برای انجام تحقیقات تکمیلی به مقر پلیس آگاهی منتقل شد.

وی با اشاره به اظهارات شاکیه، ادامه داد: شب حادثه «م – ع» در حال دوچرخه سواری بود که از سوی دو تن مورد آدم‌ربایی قرار می‌گیرد و این دو، دختر را به زور سوار خودروی پرایدی کرده و مورد اذیت و آزار قرار داده‌اند.

 

رسولی‌فر تصریح کرد : با توجه به حساسیت بالای این حادثه تلخ، رسیدگی به این پرونده به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس جنایی سمنان قرار گرفت، با توجه به تاریکی و استفاده مجرمان از ماسک و ترس فراوان این دختر در صحنه جرم، هیچ سرنخی برای شناسایی مجرمان در دست نبود.

 

رییس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: کارآگاهان تمام ظرفیت‌ها و شگردهای پلیسی را برای رازگشایی این پرونده به کار بستند و سرانجام پس از 35 روز خودروی متهم را شناسایی كردند.

وی با بیان این که مالک سواری پراید یک زن بود که شب حادثه خودرو در اختیار پسر 19 ساله‌اش بود، گفت: به همین علت کارآگاهان «امین» را فراخوانده و وی تحت بازجویی قرار گرفت.

رسولی‌فر افزود: متهم در ابتدای بازجویی‌ها به شدت منکر بزه انتسابی بود اما اظهارات ضد و نقیضش همچنین اسناد و مدارکی که پلیس به دست آورده بود، چاره ای جز اعتراف نداشت.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: این پسر 19 ساله که سابقه‌ای نیز در پرونده‌اش به چشم نمی‌خورد، همدست خود را به پلیس معرفی کرد که «حمید» 23 ساله نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

رسولی‌فر اضافه کرد: مجرمان شب حادثه مشروب و موادمخدر استفاده کرده بودند و مبادرت به این کار کرده بودند.

وی در ادامه با ابراز تاسف از بروز این حادثه تلخ، با بیان اینکه ساعات پایانی شب به هیچ عنوان زمان مناسبی برای تنها گذاشتن فرزندان به بهانه تفریح نیست، خاطر نشان کرد: اگر خانواده‌ها بر رفتار فرزندانشان نظارت دقیق و لازم را داشته باشند به طور قطع این گونه جرایم در سطح جامعه واقع نمی‌شود.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان افزود: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود به دادسرا معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شدند..../ایسنا


ویدیو مرتبط :
دستگیری باند شرارت و آدم ربایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستگیری عاملان تجاوز به دختر 11 سالهدستگیری عاملان تجاوز به دختر 11 ساله

این دختر روز جمعه در مسیر بازگشت به خانه توسط دو متهم ربوده و در یکی از پارک‌های شمال شرقی لندن مورد تجاوز قرار گرفت.

پلیس لندن از دستگیری دو عامل متجاوز به یک دختر 11 ساله در یکی از پارک‌های این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پلیس لندن، این دو متهم 18 و 26 ساله پس از تجاوز به این دختر تحت تعقیب بودند که پس از گذشت سه روز به دام افتادند.

این دختر روز جمعه در مسیر بازگشت به خانه توسط دو متهم ربوده و در یکی از پارک‌های شمال شرقی لندن مورد تجاوز قرار گرفت.

یکی از نیروهای پلیس لندن گفت: وقوع این اتفاق غیرقابل تحمل است چرا که این دختر در مسیر بازگشت به خانه و بدون آن که توانایی دفاع از خود را داشته باشد مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه‌خبری اسکای‌نیوز، پلیس لندن اعلام‌کرد: در بررسی که از کارکنان پارک انجام شد دو متهم شناسایی و دستگیر شدند و هم‌اکنون تحت بازجویی‌ قرار دارند./ایسنا