اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دستبرد روزانه به حساب پدر برای خرید شارژبا تلاش ماموران پلیس فتا سیستان و بلوچستان پسر نوجوانی که به صورت غیرمجاز اقدام به خرید شارژ از دستگاه کارت خوان مغازه پدر خود می کرد، در زاهدان دستگیر شد.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ دوم کاراگاه "سید محمد حسینی پور" در رابطه با این خبر گفت: فردی که از طریق گزارش خرید، مطلع شده بود مبالغی به صورت روزانه از حسابش برداشت شده است به این پلیس مراجعه و خواستار شناسایی سارق حساب بانکی خود شد.

حسینی پور افزود:با شکایت متهم پرونده تشکیل و ماموران تیم اقتصادی در پی شناسایی متهم برآمدند که در این راستا مشخص شد، مبالغ کسر شده همگی صرف خرید شارژ از طریق دستگاه خودپرداز مغازه شاکی شده است که تمامی خطوطی که شارژها بر روی آن ها فعال شده بود، شناسایی و در اختیار شاکی قرار گرفت.

وی تصریح کرد:شاکی شماره همراه پسر و دختر خود را از بین این خطوط شناسایی که در این راستا فرزند نوجوان وی به پلیس فتا احضار شد.

این مقام انتظامی ادامه داد:در تحقیقات پلیس مشخص شد، پسر نوجوان،با استفاده از دستگاه خودپرداز مغازه اقدام به خرید غیرمجاز شارژ اینترنتی برای خود و خواهرش می کرد.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: برخلاف گذشته امروزه پیشرفت روزافزون خدمات الکترونیکی منجر به تنوع جرائم در این حوزه گردیده است که خوشبختانه امکان پیگیری و دستیابی به سرنخ های مورد نیاز در این حوزه نیز میسر و افراد سودجو دیر یا زود به دام قانون خواهند افتاد.

 

 اخبار  حوادث  - باشگاه  حبر  نگاران 


ویدیو مرتبط :
خرید شارژ ایرانسل و خرید شارژ همراه اول از #1200*789*

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستبرد به حساب مدیر برای خرید تبلت/ خانم منشی: باور نمی‌کنم، دستگیر شدمبا تلاش مأموران پلیس فتا استان فارس خانم منشی که از حساب بانکی صاحب‌کار خود به‌صورت غیرمجاز برداشت و خرید اینترنتی انجام داده بود، دستگیر شد.

 به گزارش حوادث باشگاه خبرنگاران، رییس پلیس فتای این استان در این زمینه گفت: شاکی این پرونده فردی 35 ساله و صاحب یک دفتر مهندسی ساختمان است که با اعتماد به منشی خود، اطلاعات کارت اعتباری خود را در اختیار وی قرار داده و منشی این شرکت با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری مدیر اقدام به خرید گوشی تلفن همراه کرده و از حساب وی 15 میلیون ریال برداشت می‌کند.

سرهنگ سید موسی حسینی ادامه داد: با تلاش مأموران پلیس فتا متهم شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت؛ زمانی که در اینترنت مشغول جست‌وجو کردن صفحات بودم، تبلیغ فروش تبلت، توجه من را جلب کرد اما به دلیل اینکه توان خرید آن را نداشتم با استفاده از حساب مدیر خود اقدام به خرید اینترنتی کردم اما تصور اینکه روزی شناسایی شوم را نداشتم.

این مقام انتظامی گفت: متهم در ادامه اظهار داشت در روزهای ابتدایی کارم در شرکت، آقای مدیر اطلاعات حساب بانکی‌اش را به من سپرد تا قسط‌‌هایش را پرداخت کنم و به این طریق از مشخصات حسابش با اطلاع شدم.

حسینی هشدار داد: آن دسته از افرادی که اطلاعات حساب بانکی یا کلمات عبور خود را در اختیار نزدیکان یا دوستان خود قرار می‌دهند، نه‌تنها زمینه ارتکاب این‌گونه جرائم را برای افراد فراهم می‌‌کنند بلکه ممکن است خود را دچار مشکل کرده و متحمل خسارت شوند.


  اخبار  حوادث  - باشگاه خبرنگاران