اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دزد كراكی، هنگام سرقت ۵ نفر را زخمی كرد 

 

دزد كراكی، هنگام سرقت ۵ نفر را زخمی كرد

 

دزد سابقه دار وقتی هنگام فرار در یكی از محله های كرج خود را در محاصره مردم دید، با چاقو به آنها حمله ور شد و ۵نفر را زخمی كرد.

دزد سابقه دار وقتی هنگام فرار در یكی از محله های كرج خود را در محاصره مردم دید، با چاقو به آنها حمله ور شد و ۵ نفر را زخمی كرد.

نیمه شب پنجشنبه یكی از ساكنان مجتمعی در جهان شهر كرج با شنیدن سر و صدا از خیابان، از پنجره به بیرون نگاه كرد و مردی را دید كه چراغ قوه به دست، در پاركینگ مجتمع روبه روی خانه اش قدم می زند.

پس از دقایقی وقتی باز هم او را در پاركینگ مشاهده كرد، با مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و ماجرا را خبر داد. مرد صاحبخانه و پدرش برای این كه تا قبل از حضور پلیس مانع فرار سارق شوند، به سمت در ورودی مجتمع همسایه شان رفتند.

آنها به همسایه ها نیز خبر دادند تا به اتفاق به پاركینگ بروند. دقایقی بعد یكی از ساكنان مجتمع با ورود به پاركینگ با دیدن مرد جوان در كنار یكی از خودروها، از همسایه ها درخواست كمك كرد.

● فرار دزد چاقو به دست

همسایه ها با شنیدن صدای كمك خواهی وارد پاركینگ مجتمع شدند تا مانع فرار دزد شوند. در همین موقع سارق با چاقو آنها را تهدید به قتل كرد و از دیوار مجتمع وارد ساختمان كناری شد.

● زخمی شدن ۵ مرد از سوی دزد جوان

سارق جوان سپس از دیوار یكی از ساختمان ها به خیابان پرید و به فرار خود ادامه داد.

اهالی و ساكنان مجتمع در تعقیب وی بودند كه دزد چاقو به دست با حمله ور شدن به سوی آنها، ۵ نفر را مجروح كرد و به فرار خود ادامه داد.

● ناكامی متهم در فرار

ماموران گشت كلانتری ۱۳ باهنر كه پس از اطلاع از موضوع به محل حادثه اعزام شده بودند، به تعقیب سارق فراری پرداختند كه او با دیدن ماموران با چاقو به سمت آنها نیز حمله ور شد كه ماموران او را محاصره و دستگیر كردند.

۵ مرد زخمی برای درمان به بیمارستان مدنی انتقال یافتند و متهم نیز به كلانتری ۱۳ باهنر منتقل و بازجویی شد.

● اعتراف متهم

سعید ـ متهم به سرقت ـ در اظهاراتش گفت: ۴ بار به اتهام سرقت منزل و وسایل داخل خودروها دستگیر و زندانی شده ام. آخرین بار پس از ۲ سال محكومیت از زندان آزاد شدم و برای تامین هزینه اعتیادم، سرقت ها را شروع كردم.

متهم به سرقت افزود: از ۴ ماه پیش نیمه های شب وارد پاركینگ مجتمع های مسكونی در جهان شهر، بلوار ماهان و خیابان فروغی كرج شده و با شكستن شیشه خودروها، وسایل داخل خودروها را سرقت می كردم و به یك خریدار اموال مسروقه می فروختم.

متهم افزود: تاكنون از ده ها مجتمع مسكونی ۵۰ فقره سرقت كرده ام. در آخرین سرقت نیز پس از استعمال موادمخدر (كراك) و قرص های روانگردان وارد مجتمعی شده بودم كه با هوشیاری ساكنان مجتمع و اهالی محل موفق به سرقت نشدم.

بنابراین گزارش، دزد سابقه دار با قرار قانونی از سوی دادیار شعبه هفتم دادسرای فجر كرج در وقت كشیك روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات از متهم در حالی ادامه دارد كه ماموران اداره تجسس كلانتری ۱۳ باهنر كرج موفق به دستگیری خریدار اموال مسروقه شده و برخی از اموال را از مخفیگاهش كشف كردند.

گزارش حاكی است، وضعیت ۵ مرد زخمی این حادثه رضایت بخش است و آنها از بیمارستان مرخص شدند..../ گزارش : جام جم آنلاین

 ویدیو مرتبط :
فاجعه در مکه:بیش از 4000 نفر کشته و 3297 نفر زخمی شدند!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بازداشت سه زورگیر هنگام سرقت از یک شهروندبازداشت سه زورگیر هنگام سرقت از یک شهروند

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری سه زورگیر حین ارتکاب جرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محسن خانچرلی ضمن اشاره به دستگیری سه سارق زورگیر در محدوده بزرگراه شهید باقری گفت: روز گذشته ماموران گشت انتظامی کلانتری 147 گلبرگ در حال گشتزنی در محدوده بزرگراه باقری بودند که متوجه شدند چهار مرد با یکدیگر درگیر شده و در حال زد و خورد هستند.

وی افزود: بلافاصله برای بررسی موضوع و با احتمال اینکه موضوع سرقت و زورگیری است ماموران به سمت آنها رفته و این درست در حالی بود که سه نفر از این افراد با شنیدن صدای ایست پلیس و مشاهده ماموران سعی کردند با پای پیاده از محل متواری شوند که موفق نشده و با سرعت عمل ماموران بازداشت شدند.

سرهنگ خانچرلی ادامه داد: در همین زمان فردی که از سوی سه مرد دیگر مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود به ماموران اعلام کرد که این سه مرد با تهدید چاقو قصد زورگیری از وی را داشته اند که با مقاومت وی اقدام به ضرب و شتم او کرده اند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: براساس گفته های این مرد هر سه نفر به همراه فرد مذکور به کلانتری منتقل شده و مورد بازجویی قرار گرفتند که طی آن هر سه نفر به جرم خود مبنی بر اقدام به زورگیری و ضرب و شتم مالباخته اعتراف کردند.

وی عنوان داشت: این سه متهم که حمید، ستار و محمد نام داشتند در تحقیقات تکمیلی به سه فقره سرقت و زورگیری دیگر به این شیوه اعتراف کرده و اقرار کردند که مالباخته را پس از مدتی تعقیب در حاشیه بزرگراه باقری محاصره کرده و با تهدید چاقو و ضرب و شتم قصد زورگیری از وی را داشته اند.

گفتنی است، هر سه متهم پس از تکمیل پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ معرفی شده و اموال مالباخته به وی باز پس داده شد./مهر