اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دایی مربی تاپ آسیا می شود


سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن به همراه سرمربی سایپا بزودی در دوره ‌مربیگری آسیا و اروپا شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری مهر: سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن به همراه سرمربی سایپا بزودی در دوره ‌مربیگری آسیا و اروپا شرکت خواهد کرد.

 علی دایی یکی از دو مربی ایرانی است که با انتخاب کمیته آموزش فدراسیون فوتبال، در این دوره ‌حضور پیدا می‌کند. این دوره مربیگری توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا و با همکاری یوفا برگزار می‌شود و مربیان مستعد و آینده‌دار قاره، در آن حضور پیدا می‌کنند.

در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا از بعضی از کشورهای قاره خواسته که هر کدام دو مربی مستعد، آینده‌دار و تحصیل‌کرده خود را برای حضور در این دوره معرفی کنند که کمیته آموزش فدراسیون فوتبال ایران، علی دایی سرمربی تیم راه‌آهن و مجتبی تقوی سرمربی تیم سایپا را انتخاب کرده است.

علی دایی به همین منظور در کمیته آموزش فدراسیون فوتبال حضور پیدا کرد تا در جریان جزییات این دوره مربیگری پیشرفته قرار بگیرد.

غلامرضا جباری در این رابطه گفت: پیرو نامه‌ای که از AFC دریافت کردیم و پس از بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که علی دایی و مجتبی تقوی که دو مربی مستعد و آینده‌دار فوتبال ایران هستند را برای این دوره مربیگری معرفی کنیم.

دبیر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال اضافه کرد: باید یادآوری کنم ما مربی مستعد در کشور زیاد داریم اما چون کنفدراسیون تاکید داشت که باید این مربیان تحصیل‌کرده و آینده‌دار هم باشند ما این دو نفر را انتخاب کردیم.

به گفته جباری این دوره در یک مدت زمان 18 ماهه و هر سه ماه یک بار برگزار می‌شود و دایی و تقوی باید سه ماه یک بار به مدت 10 روز در این دوره‌های پیشرفته شرکت کنند. در واقع این دوره پیشرفته شامل پنج دوره 10 روزه است که دو دوره آن در اروپا و سه دوره آن در آسیا برگزار می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده اولین دوره 10 روزه از 4 دسامبر تا 13 دسامبر 2012 مصادف با 14 تا 23 آذرماه 91 است که در کشور مالزی برگزار می‌شود و دوره‌بعدی نیز سه ماه بعد از آن در اروپا برگزار خواهد شد. طبق هماهنگی‌های انجام شده بین AFC و یوفا، دو دوره اروپا در کشورهای آلمان و انگلیس برگزار می‌شود و دوره‌های آسیا نیز به غیر از مالزی در استرالیا و ژاپن برگزار می‌شود.

براساس گفته دبیر کمیته آموزش این مربیان بعد از گذراندن این پنج دوره، مدرک  مربیگری تاپ آسیا را دریافت می‌کنند و کنفدراسیون فوتبال آسیا روی کمک آنها برای پیشرفت فوتبال در قاره آسیا حساب خواهد کرد.


ویدیو مرتبط :
علی دایی-حضورعلی دایی مربی صبای قم در هیئت خادم الرضاقم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دایی: هر مربی آرزو دارد در تراکتورسازی مربیگری کند / به مسی رأی می دهم / کاندیدای انتخابات فدراسیون نمی شوم چون سیاسی نیستم 

 

دایی: هر مربی آرزو دارد در تراکتورسازی مربیگری کند / به مسی رأی می دهم / کاندیدای انتخابات فدراسیون نمی شوم چون سیاسی نیستم

 

سرمربی تیم فوتبال راه آهن شهرری گفت: «برای شکست تراکتورسازی به تبریز آمده ایم.»

علی دایی در نشست خبری بازی تیمش مقابل تراکتور سازی اظهار داشت: «مقابل تراکتورسازی تبریز یکی از سخت ترین بازی هایمان را انجام خواهیم داد و تلاش می کنیم تا دست پر به تهران بازگردیم. برای این تیم احترام خاصی قائل هستم و هواداران تراکتور یکی از پرشورترین تماشاگران ایران هستند. در بازی های گذشته به علت بدشانسی و بی تجربگی بازیکنان بازی های برده را از دست می دادیم. با تمام توان برابر تراکتور قرار می گیریم و هدفمان کسب سه امتیاز است. امیدوار هستم تا حق به حقدار برسد و لیاقت راه آهن در پایین جدول نیست و باید در مسابقات پیش رو جبران مافات کنیم. تراکتور روی توپ هایی هوایی خوب عمل می کند و من به فوتبال روی زمین اعتقاد دارم.»

وی ادامه داد: «در بازی قبل با سایپا گل دوم این تیم آفساید بود و در برنامه نود هم اعلام شد اما مشکلات داوری در تمامی بازی ها وجود دارد و باید با آن کنار بیاییم. در ابتدای فصل با توجه به زمان محدودی که داشتیم نتوانستیم بازیکنان بیشتری به خدمت بگیریم و از نطر بدنی هم حداقل چهار هفته از سایر تیم ها عقب تر بودیم. از لحاظ فنی پیشرفت کردیم و قطعا نتیجه خواهیم گرفت.»

سرمربی راه آهن گفت: «در تبریز شعارهایی شنیدم که نه در شان بنده است و نه در شان هواداران پرشور تراکتور. همیشه خودم را یک آذربایجانی می دانم و بهترین دوستانم نیز تبریزی هستند. راه آهن هزار هوادار بیشتر ندارد ولی تراکتور یک آذربایجان پشتش است.»

دایی تصریح کرد: «متاسفانه در فوتبال ایران به استعدادیابی و بازیکن سازی اهمیتی داده نمی شود. در تمام دنیا باشگاه ها به دنبال جذب بازیکنان مستعد هستند ولی در ایران این گونه نیست. در واقع ما باشگاهی نداریم و بیشتر آنها به صورت یک تیم اداره می شود.»

سرمربی راه آهن افزود: «آرزوی هر مربی است که در تراکتور مربیگری کند ولی هنوز به مربیگری در شهرستان فکر نکرده ام که آن هم به خاطر شرایط زندگی ام بوده است.»

دایی درباره این که بهترین بازیکن دنیا کیست نیز گفت: «از نظر بنده لیونل مسی بهترین بازیکن دنیا است. من خودم به مسی رای می دهم و بارسلونا را بیشتر به خاطر این بازیکن دوست دارم. کارهایی که مسی انجام می دهد در تاریخ بی نظیر است. هر دریبل مسی متفاوت است و حرکت بعدی او مشخص نمی باشد. در واقع به نظرم مسی بهتر از رونالدو است.»

سرمربی راه آهن اظهار داشت: «به هیچ عنوان به انتخابات فدراسیون فوتبال فکر نمی کنم و کاندید نخواهم شد. چون افرادی که در این پست قرار می گیرند باید سیاسی باشند و این خصوصیات را من ندارم. 3 سال پیش پیشنهاد دادند اما قبول نکردم.»

دایی در پایان گفت: «اگر بضاعت مالی باشگاه اجازه بدهد قصد داریم چند بازیکن خوب خارجی بگیریم تا وضعیت مان بهتر شود.»