اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دادستان تهران: ۷ نفر کشته شدند 

 

دادستان تهران گفت:۷ نفر در روز عاشورا در تهران کشته شده‌اند. به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه مراسم تودیع معارفه سرپرست دادسرای فرودگاه در جمع خبرنگاران در خصوص تعداد کشته شدگان روز عاشورا گفت: ۷ نفر در روز عاشورا در تهران کشته شده و یک مورد آن با گلوله بوده که نیروی انتظامی نیز رسما اعلام کرده که هیچ گلوله شلیک نکرده است و موضوع در دست بررسی است.

 دادستان تهران ادامه داد: سایر کشته شدگان براثر برخورد جسم سخت و آسیب‌های مشابه کشته شده‌اند و دو مورد هم براثر گلوله‌های ساچمه‌ای بوده که اساسا در اختیار نیروهای انتظامی نیست.

 


وی تاکید کرد: موضوع کشته شدن افراد در این روز قابل بررسی و دستگاه قضایی به دنبال بررسی تمام ابعاد آن بوده و امیدواریم عاملین آن به سزای اعمال خود برسند.

 جعفری دولت آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا قاتل خواهرزاده میرحسین موسوی دستگیر شده و آیا ناپدید شدن جسد وی نیز صحت دارد اظهار داشت: تعجب می‌کنم که خبرنگاران این سوالات را از کجا می‌آورند باید یکبار دیگر به منابع خبری خود رجوع کرده و اخبار موثق را بخوانید جسد ربوده نشده و در حال حاضر در پزشکی قانونی است و هماهنگی‌هایی انجام می شود که طبق مقررات تحویل داده شود.

 


وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینكه آیا ورود ماموران به خبرگزاری ایسنا و ضرب وشتم یكی از خبرنگاران قانونی بوده یا خیر؟ و دادستانی چه اقدامی در این زمینه انجام خوهد داد،گفت‌: موضوع ورود به یكی از خبرگزاری‌ها را در مطبوعات خواندم و یك اتفاق بوده و برنامه ساماندهی شده نبوده است.

 دادستان تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه اتهام یكی از مدیران دولتی استان تهران كه اخیرا بازداشت شده چیست؟ اظهارداشت‌: فردی به دلیل مسائل ضد اخلاقی دستگیر شده و پرونده آن در حال بررسی است.

 


دولت آبادی در پاسخ به پرسشی دیگری مبنی بر اینکه برادر مقتول اعلام کرده که جسد تحویل آنها داده نشده است گفت: این موضوع به ما اعلام نشده است.

 دادستان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده قاتل خواهرزاده موسوی در حال بررسی است گفت: ما نمی‌توانیم میان پرونده‌ها تفکیک کنیم این که می‌گویم اسم نیارید به این دلیل است که زمانی که اسم به میان می‌آورید تبعیض قائل می‌شوید پرونده تمام کسانی که در این روز کشته شده‌اند در دادسرای جناحی تحت پیگیری است و مورد ایشان نیز یکی از این پرونده‌هاست.

 


دادستان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا خبر دستگیری قاتل خواهرزاده موسوی را تایید می‌کنید گفت: ما به شایعات نه دامن می‌زنیم و نه آن را تایید می‌کنیم.

 وی در پاسخ به این پرسش که در میان بازداشت شدگان چه تعداد افراد سیاسی بوده‌اند گفت: افرادی که در روز عاشورا دستگیر شده‌اند کسانی بودند که در صحنه حوادث بازداشت شده‌اند بنابراین ما تفکیک میان سیاسی و غیر سیاسی نداریم و هر کس در آن روز در آن تجمع حضور داشته و شعار سر داده و یا تخریب کرده است توسط پلیس دستگیر شده است به همین دلیل تفکیک میان آنها غیر قابل قبول است.

 


دولت آبادی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه مرتضی حاجی ،‌عمادالدین باقی ،‌قربانعلی بهزادیان نژاد و ابراهیم یزدی دستگیر شده‌اند آیا این افراد در تجمع روز عاشورا حضور داشتند چرا که گفته می‌شود یزدی و باقی شبانه در منزل دستگیر شده‌اند، اظهار داشت: در مورد افراد اگر بازداشت شوند حتما اتهامی در مورد آنها مطرح است و دستگیری‌ها حتما به موجب دستور قضایی است .

 


وی در پاسخ به این پرسش که آیا جمع آوری اسناد بنیاد باران دلیل خاصی داشته است گفت: بازداشت افراد به موجب قانون و به دستور قاضی توسط نیروهای انتظامی یا امنیتی خواهد بود بنابراین اگر فردی بازداشت می‌شود حتما موجباتی برای بازداشت او وجودداشته است.

 دادستان تهران در پاسخ به پرسش باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه در گذشته نمایندگان مجلس طی نامه‌ای خطاب به قوه قضاییه خواستار محاکمه عاملان اغتشاشات شده است در حال حاضر نیز مردم این ادعا را دارند، آیا دادستانی با این برخورد می‌کند،گفت: دستگاه قضایی به وظایف مقرر خود عمل می‌کند و شما سعی نکنید سوالات جهت‌داری مطرح کنید سوال کلی کنید که سیاست دستگاه قضایی در قبال مبارزه با این جرایم چیست که من توضیح دهم.

 دادستان تهران ادامه داد: تاکید می‌کنم دستگاه قضایی با کسی شوخی ندارد و هیچ کس در حاشیه امن نیست ومطمئنا افرادی که جرایم و اتهاماتی متوجه آنها باشد دستگاه قضایی اقدام خواهد کرد. اما زمان مکان آن بستگی به شرایط کشور دارد و مطمئنا دستگاه قضایی کوتاهی نخواهد کرد.

 وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه همسر عمادالدین باقی مدعی شده که حکم بازداشت همسرش در ۲۹ آذر ماه به امضای دادستان رسیده و او به اتهام مصاحبه با آیت‌الله منتظری بازداشت شده در حالی که این مصاحبه آن زمان پخش نشده بود، گفت: بازداشت افراد به دستور قضایی و حتما به موجب یک اتهامی بوده بنابراین از ما اسم نخواهید افرادی که بازداشت شده‌اند حسب دستور و قانونی بوده است.

 


دادستانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا دادستانی موضوع حسینیه جماران را نیز بررسی خواهد کرد اظهارداشت: از آن حادثه اطلاع دقیقی ندارم و آن را در مطبوعات خواندم با توجه به اینکه حوادثی در روز عاشورا رخ داده فکر می‌کنم حوادث مهمتری است و دادستانی آنقدر گرفتاری قضایی دارد که به حوادث مهمتر بپردازد.

 وی در خصوص مفقود شدن خبرنگار دوبی گفت: کسی مفقودنشده و باید سوال تشریح شود شخصی دستگیر شده که در حال بررسی است واگر وزارت ارشاد تایید کند که مجوز داشته است حتما آزاد خواهد شد.

 


وی در پایان در پاسخ به این پرسش که در روز عاشورا چند نفر بازداشت شده اند گفت: از من تعداد بازداشت شدگان را نخواهید اما افرادی که دستگیر شده‌اند در بازداشت به سر می برند و اگر برای قضات احراز شود که بی‌گناه هستند که مدرکی علیه آنها وجود نداشته باشد آزاد خواهند شد والا افرادی که در این روز توسط ماموران بازداشت شده‌اند حتما به اتهام جرایم علیه امنیت تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

 

 

 

 

 


ویدیو مرتبط :
هشام برکات دادستان کل مصر در پی بمب گذاری کشته شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دادستان تهران: 2 متهم در رابطه با فحاشی به خانواده هاشمی شناسایی شدند 

 دادستان تهران: 2 متهم در رابطه با فحاشی به خانواده هاشمی شناسایی شدند

 

فارس: دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: همانطور كه قول داده بودم 2 متهم در رابطه با فحاشی و هتاكی به خانواده هاشمی رفسنجانی شناسایی شدند.

 

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه 2 سعادت‌آباد در پاسخ سؤال یكی از خبرنگاران مبنی بر اینكه قرار بود هتاكان به خانواده هاشمی رفسنجانی و شخص وی مورد تعقیب قرار بگیرند، گفت: همانطور كه قول داده‌ بودیم اقدام كردیم و دستور شناسایی متهمان را صادر كردیم.

وی ادامه داد: 2 متهم شناسایی شدند و پرونده‌ای تشكیل شد كه به زودی به دادستانی ارجاع خواهد شد.

جعفری دولت‌آبادی افزود: چند نفر دیگر هستند كه روی آنها كارهای تحقیقاتی انجام می‌شود و با قاطعیت می‌گویم این نوع پرونده‌ها به لحاظ هتاكی بر علیه نظام فضاسازی می‌كنند و هم برخی تصور می‌كنند كه هتاكان آزاد هستند با آنها برخورد خواهد شد.

دادستان تهران افزود: بارها گفتیم كسی كه مرتكب جرمی می‌شود باید هزینه ان را پرداخت كند.

دولت‌آبادی گفت: خانواده هاشمی در رابطه با این پرونده اعلام مطلب كردند و ما هم از جنبه عمومی اقدام لازم را انجام دادیم.../فارس