اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

خودرو جدید فورد رونمایی شد +عکس


شرکت خودروسازی فورد در شش شهر جهان به طور رسمی از موستانگ جدید 2015 رونمایی کرد.

خبرگزاری ایسنا: شرکت خودروسازی فورد در شش شهر جهان به طور رسمی از موستانگ جدید 2015 رونمایی کرد.

این شش شهر شامل دیربورن، نیویورک، بارسلونا، شانگهای، سیدنی و لس آنجلس هستند.

صدها تن در این شهرها در مراسم شرکت خودروسازی فورد برای معرفی موستانگ 2015 جمع شدند.مارک فیلدز، مدیر اجرایی فورد گفت: این یک روز هیجان انگیز برای همه در شرکت فورد است.

فیلدز گفت: طی 50 سال گذشته در اولین روز معرفی یک مدل جدید از موستانگ در مجموع بیش از 9 میلیون نفر این خودرو را خریداری کرده‌اند.

وی افزود: هر کسی خاطره‌ای با موستانگ دارد. این خودرو در سراسر جهان محبوب است.

رئیس بخش طراحان فورد گفت: وقتی در طول سالیان دراز به این خودرو می‌نگرید، اصالت را در آن می‌بینید.

وی افزود: مطمئنا طراحی جدید موستانگ میراث مدلهای گذشته را همراه دارد، به ویژه موستانگ دهه 1960 و مدل محبوب سال 1969. اما این مدل پیشرفته‌ترین نیروی محرکه موجود در خودروهای موستانگ را دارد که شامل دو موتور 2.3 لیتری توربو شارژ چهار سیلندر است. این موتور بیش از 300 اسب بخار نیرو و 300 گشتاور را تولید می‌کند.


ویدیو مرتبط :
رونمایی از خودرو جدید فورد در نمایشگاه ژنو

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

طراحی کیسه‌هوای زانو در خودرو جدید فورداخبار,اخباراقتصادی,طراحی کیسه‌هوای زانو


 اخبار  اقتصادی - طراحی کیسه‌هوای زانو در خودرو جدید فورد

شرکت فورد برای حفاظت از زانوها در زمان تصادف، کیسه‌ هوای جدیدی طراحی کرده که از صفحه بیرونی جعبه داشبورد برای توزیع نیروی ضربه بر روی پاها استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا، تردیدهایی در مورد اهمیت داشتن نقش کیسه‌هوای زانو در خودروها که از زانوی مسافران در برابر ضربات سخت ناشی از تصادف محافظت می‌کند، وجود دارد. برای مثال این کیسه‌های هوا مانند همه قطعات جانبی، فضایی را در خودرو اشغال می‌کنند.
 
شرکت فورد اکنون این فاکتور را در موستانگ 2015 خود در نظر گرفته که از یک کیسه هوای زانو در سمت مسافر در جعبه داشبورد برخوردار خواهد بود.
 
در اصل، کیسه هوای زانو به شکل یک بالن پارچه‌ای خواهد بود که از زیر داشبورد عمل کرده و با تورم سریع، جلوی پاهای فرد را می‌پوشاند.
 
در موستانگ جدید این کیسه هوا به شکل یک مثانه پلاستیکی با قالب تزریقی است که بین پنلهای داخلی و خارجی جعبه داشبورد قرار گرفته است. هنگامی که ضربه‌ای تشخیص داده می‌شود، این کیسه متورم شده و پنل منعطف بیرونی را مستقیما به سمت پاهای فرد فشار می‌دهد. زمانی که پاهای فرد با پنل برخورد می‌کند، نیروی ضربه بطور مساوی در سراسر آن توزیع شده و همچنین توسط کیسه هوا جذب می‌شود.
 
از آنجایی که این کیسه‌های هوا مسیر مستقیمی را به سمت پاها طی می‌کنند، دیگر نیازی نیست که مانند همتایان قدیمی‌شان بزرگ و سنگین باشند. علاوه بر آن، به دلیل قابلیت پنل خارجی داشبورد برای توزیع نیروی ضربه، کیسه هوا لازم نیست کاملا پر شود تا عملکرد موثری داشته باشد. از این رو دستگاه بادکننده آن حدود 75 درصد کوچکتر از سایر همتایان رایج است.
 
همچنین کل این سیستم 65 درصد سبکتر از کیسه‌های هوای رایج برای پاها است.
 
اندازه کوچکتر این فناوری بدان معنی است که جای کمتری در خودرو اشغال کرده، از این رو فضای بیشتری را نسبت به نمونه‌های امروزی کیسه‌های هوا ارائه می‌دهد. 

 اخبار اقتصادی - ایسنا