اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

خط قرمز قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسكن... 

خط قرمز قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسكن تهران

 

 

جدیدترین نتایج آماری در موتور جست‌وجوگر مسكن درباره قیمت‌های پیشنهادی املاك فروشی، حاكی از افزایش تعداد مالكان علاقه‌مند به تعیین قیمت بالاتر از عرف منطقه است.


در این موتور جست‌وجوگر كه قیمت‌های پیشنهادی فروش مسكن براساس تحلیل‌های آماری، دسته‌بندی شده و به قیمت‌های سبز (ارزان)، قرمز (گران) و مشكی (متعادل) تقسیم‌بندی می‌شود، این اواخر تعداد املاك قرمز رنگ زیاد شده است. سامانه ایران فایل با مشخص كردن خط قرمز قیمت مسكن در مناطق مختلف تهران، حد طبیعی نوسان قیمت مسكن را به متقاضیان خرید معرفی و اعلام می‌كند.


بر این اساس طبق داده‌های سامانه ایران‌فایل، ارزش معاملاتی املاك مسكونی در منطقه فرمانیه بین ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. این در حالی است كه فروشنده یك واحد مسكونی ۸۱ متری نوساز در محله فرمانیه قیمت فروش هر متر مربع این ملك را ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیشنهاد كرده است.


همچنین در منطقه میرداماد كه دامنه نوسان قیمت مسكن براساس تحلیل‌های آماری سامانه ایران‌فایل، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تا سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، یك واحد مسكونی ۸۰ متر مربعی با ۴ سال عمر بنا، به قیمت ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای فروش اعلام شده كه مشخصات این ملك در سامانه با رنگ قرمز مشخص شده است. از طرف دیگر قیمت فروش هر متر مربع از یک ملک مسکونی در محدوده سعادت آباد ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که این ملک ۹۷ متر مربع و ۳ سال ساخت است؛ اما سامانه ایران فایل در رابطه با این میزان نرخ به خریداران هشدار گرانی را داده است.


علاوه بر این، فروشنده‌ای هر مترمربع از ملک ۸۰ متری خود را با قیمت یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان برای فروش به بازار عرضه کرده است و این میزان قیمت با توجه به کارشناسی صورت گرفته توسط ایران فایل بالاتر از حد مجاز قیمت در این منطقه است. در همین حال موتور جست‌وجوی ایران فایل جدا از معرفی واحدهای گران‌قیمت، پیشنهاد خرید واحدهای ارزان قیمت را با رنگ سبز به متقاضیان داده است: یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری با ۱۴ سال عمر بنا به قیمت متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در محدوده تهران نو برای فروش به خریداران پیشنهاد شده است.


از سوی دیگر در منطقه آیت‌اله کاشانی، مالکی ملک ۸۷ متری خود را که ۱۲ سال از عمر ساخت آن می‌گذرد با قیمت متری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به بازار مسکن غرب تهران برای فروش پیشنهاد کرده است كه این قیمت براساس میانگین قیمت واحدهای فروشی در این منطقه مناسب ذکر شده است.


علاوه براین، در سامانه ایران فایل ملک دیگری که از لحاظ قیمت منصفانه اعلام شده و به عنوان پیشنهاد برای فروش به متقاضیان ارائه شده، واحدی ۸۸ متری ۵ سال ساخت در محدوده جنت آباد است که فروشنده قیمت هر مترمربع این ملک را یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان پیشنهاد کرده است.... /  یادداشت : روزنامه دنیاى اقتصاد

 ویدیو مرتبط :
بسته ی پیشنهادی دولت برای رونق بازار مسکن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بررسی بازار خرید و فروش وام مسكن؛كاهش اندك قیمت وام و افزایش نرخ اوراق 

فروش وام‌‌‌‌مسکن , مسکن

 

بررسی ها در بازار خرید و فروش وام مسكن نشان از كاهش اندك قیمت فروش وام مسكن و افزایش قیمت اوراق دارد.

به گزارش خبرنگار مسكن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تقاضای بالای مسكن و فقدان توان كافی برای خرید این كالای ضروری موجب شده دولت مجوز پرداخت تسهیلات را برای كمك به خریداران صادر كند. اما دریافت این تسهیلات نیاز به سپرده گذاری دارد كه بسیاری توان انجام آن را ندارند و این امر باعث ایجاد بازار غیرقانونی خرید و فروش وام های مسكن شده است كه در برخی موارد متقاضیان را مورد سوءاستفاده قرار می دهد.

در این بازار غیر قانونی تسهیلات ۲۰ و ۱۸ میلیون تومانی به ترتیب با قیمتی حدود دو میلیون و ۵۰۰ و دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

بر اساس این گزارش، وام های ۲۰ و ۱۸ میلیونی توسط مراكز خرید وام با قیمتی حدود دو میلیون و ۳۰۰ و یك میلیون و ۸۵۰ هزار تومان از دارندگان خریداری می شود.

همچنین هر یك میلیون تومان اوراق امتیاز تسهیلات مسكن كه به دلیل به نام شدن ملك جذابیت بیشتری دارد در بورس با قیمتی حدود ۱۵۶ هزار و در بازار آزاد ۱۸۵ هزار تومان به فروش می رسد..... /   خبرگزارى ایسنا