اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

خروج كرم زنده از چشم یك مردچشم پزشك,خروج كرم زنده از چشم یك مرد,اخبار حوادث

 

یك مرد هندی كه از مدتی پیش از درد چشم رنج می برد به پزشك مراجعه كرده و هنگام معاینه مشخص شد یك كرم زنده در داخل چشم او لانه كرده است. یك وضعیت نادر اما نه منحصربفرد.

 

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از لوفیگارو، پی.كی. كریشنا مرد 75 ساله هندی وقتی به دلیل درد مداوم چشمش به پزشك مراجعه كرد هرگز گمان نداشت كه با یك موجود فیلم های ترسناك در حال زندگی است.

 

دكتر وی. سیتارامان چشم پزشك بیمارستان فورتیس بمبئی هنگام معاینه چشم كریشنا  یك كرم زنده را در درون چشم او مشاهده كرد كه در حال پیچ و تاب خوردن بود. وی تصمیم گرفت قبل از اینكه كرم آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد كند چشم را عمل كرده و آن را خارج كند.

 

دكتر سیتارامان گفت: بیمار بیش از دوهفته از درد چشم و سرخی آن رنج می برد و هنگامی كه متوجه شد دلیل درد چشم او یك كرم زنده است به وحشت افتاد.

 

در این عمل جراحی كه 15 دقیقه به طول انجامید دكتر سیتارامان  با ایجاد شكافی كوچك در غشای چشم، كرم 13 سانتیمتری را كه از پیچ و تاب باز نمی ایستاد با دقت و بدون آنكه بدن كرم به دونیم شود ، خارج كرد.

 

كرم 13 سانتیمتری حتی پس از خروج از چشم كریشنا بیش از 30 دقیقه زنده بود، جسد كرم برای بررسی به بخش میكروبیولوژی بیمارستان فرستاده شد.

 

به گفته پزشك احتمال دارد كرم از یك بریدگی كف پا  یا خوردن گوشت خام  یا  نیم پز وارد بدن كریشنا شده و سپس به داخل رگ های خونی او نفوذ كرده و در نهایت در داخل چشمش جای گرفته بود.

 

وی تاكیدكرد: اگر كرم را در نمی آوردیم می توانست به عمق كره چشم نفوذ كرده و موجب كوری شود. حتی امكان داشت كرم به داخل مغز رفته و عوارض نورولوژیك جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

 

مقامات بیمارستان فورتیس بمبئی گفته اند: یك سال پیش در بیمارستان شهر كرالا در جنوب هند در شرایطی مشابه پزشكان كرمی به طول 19 سانتیمتر را از چشم یك بیمار خارج كرده بودند. مترجم: بهرام افتخاری.... /جام جم آنلاین


ویدیو مرتبط :
خروج زنده از قبر !!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خروج ماهی زنده از ریه پسر هندیاخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

خروج ماهی زنده از ریه پسر هندی

تیمی از پزشكان هندی توانستند ماهی زنده‌ای را از ریه یك پسر 12 ساله بیرون آورند.

ایسنا: این پسر به همراه دوستانش و برای شناكردن به یك رودخانه محلی رفته بودند كه ناخودآگاه ماهی را بلعید.

پزشكان هندی در این جراحی نادر توانستند این ماهی 9 سانتیمتری را از ریه پسر بیرون آورند و جان او را نجات دهند.

پزشكان گفتند: «آنیل» پس از بلعیدن این ماهی احساس تنگی نفس كرد. به طوری كه پایین‌تر از حد معمول در هر دقیقه نفس می‌كشید همین امر باعث شد از ریه او عكسبرداری شود. بررسی تصویر گرفته شده، نشان دهنده وجود یك شی خارجی در ریه این پسر بود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ایندین تایمز، پزشك جراح پس از اتمام این جراحی موفقیت‌آمیز 45 دقیقه‌ای اعلام كردند كه پیش از این نیز مواردی از بلعیدن پلاستیك داشته‌ایم اما این مورد در نوع خود منحصر بوده است./ایسنا