اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

خانم دکتر قلابی چشم‌پزشکی می‌کرداخبار حوادث - خانم دکتر قلابی چشم‌پزشکی می‌کرد

زن جوان با جعل هویت و مدارک یک چشم‌پزشک اقدام به راه‌اندازی مطبی در جنوب شرق تهران کرده و بیماران را ویزیت می‌کرد.

به گزارش همشهری، چند روز پیش چشم‌پزشكی به یكی از كلانتری‌های تهران رفت و خبر از فعالیت یك دكتر قلابی داد.

 

این زن گفت: من در محدوده خیابان كارگر مطب دارم اما مدتی پیش متوجه شدم كه فردی با هویت من اقدام به راه‌اندازی مطبی در جنوب شرق تهران كرده و دست به ویزیت بیماران می‌زند. ابتدا تصور كردم كه ماجرا فقط یك تشابه اسمی است اما در تحقیقاتی كه انجام دادم فهمیدم كه این فرد نام و مدارك من را جعل كرده و حتی مهری، درست شبیه مهری كه من دارم، با همان شماره نظام پزشكی تهیه كرده و از آن برای مهر كردن نسخه‌های پزشكی استفاده می‌كند.

از آنجا كه اقدام این فرد ممكن است باعث آسیب رسیدن به مراجعان و بیماران شود، تصمیم گرفتم ماجرا را به پلیس خبر دهم. با اظهارات این زن تیمی از مأموران كلانتری تحقیقات خود را در این زمینه آغاز كردند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌داد كه اظهارات زن جوان حقیقت دارد و فردی با جعل مهر شاكی و معرفی خود به‌عنوان اپتومتریست، اقدام به ویزیت بیماران كرده و حتی نسخه تعیین شماره عینك نیز برایشان صادر می‌كند. مأموران همچنین متوجه شدند كه خانم دكتر قلابی برای اینكه مشتریان بیشتری جلب كند اقدام به ارائه تخفیف‌های ویژه به بیماران كرده است.

با گزارش ماجرا به مقام قضایی، دستور بازداشت چشم‌پزشك قلابی صادر شد و مأموران در نقش بیمار راهی مطب وی شدند و او را كه سرگرم ویزیت بیماران بود دستگیر كردند. متهم سعی كرد با سر و صدا و جوسازی از دستگیری خود جلوگیری كند اما موفق نشد و در نهایت به دام افتاد. او پس از انتقال به كلانتری وقتی در برابر شاكی پرونده قرار گرفت به جرم خود اعتراف كرد و این پرونده با تكمیل تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

اخبار حوادث - همشهری

 


ویدیو مرتبط :
دکتر قلابی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دکتر قلابی شکارچی خانم ها در فضای مجازیاخبار حوادث - دکتر قلابی شکارچی خانم ها در فضای مجازی

مقام انتظامی در فضای سایبر تصریح کرد: متهم پس از جلب اعتماد قربانیان ، در فضای واقعی هم با آنها ارتباط برقرار می کرد و مبالغی بین 5 تا 20 میلیون ریال به عنوان قرض از آنها گرفته بود .

پزشک قلابی که با سوء استفاده از عکس های زنان از آنها اخاذی می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مهر،سرهنگ فرامرز شاکری در جمع خبرنگاران گفت:کارشناسان پلیس فتا گرداننده صفحه ای را در فضای مجازی شناسایی کردند که تحت عنوان پزشک و مشاغل کلیدی خانم های را به قصد ازدواج در فضای مجازی شکار می کرد.

وی افزود : گرداننده این صفحه با خانم های که ارتباط در فضای مجازی داشت ، پس از تخلیه اطلاعاتی و وارد شدن به حریم خصوصی اعتماد آنها را به خود جلب می کرد.

این مقام انتظامی در فضای سایبر تصریح کرد: متهم پس از جلب اعتماد قربانیان ، در فضای واقعی هم با آنها ارتباط برقرار می کرد و مبالغی بین 5 تا 20 میلیون ریال به عنوان قرض از آنها گرفته بود .

رئیس پلیس فتا در ادامه بیان داشت : هنگامی که قربانیان وجه خود را از این کلاهبردار مطالبه می کردند ، از سوی وی تهدید می شدند که عکس ها و اطلاعات خصوصی آنها در فضای مجازی پخش می شود.

سرهنگ  شاکری گفت : متهم که یک جوان 30 ساله است دستگیر و صراحتا به بزه ارتکابی اقرار کرد. تا کنون تعداد قابل توجهی از قربانیان شناسایی شده و امید است با اطلاع رسانی صورت گرفته افرادی که به این شیوه از آنها کلاهبرداری شده است جهت اقامه دعوا به پلیس فتا مراجعه کنند.
اخبار حوادث - مهر