اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حکم ترکان برای وزیر احمدی‌نژادحکم اکبر ترکان به سعیدی کیا

حکم ترکان برای وزیر احمدی‌نژاد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد سعیدی کیا وزیر مسکن دولت نهم را به عنوان قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق منصوب کرد. همچنین در حکم دیگری مدیر امور بین الملل مناطق ویژه نیز منصوب شد.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد سعیدی کیا وزیر مسکن دولت نهم را به عنوان قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق منصوب کرد. همچنین در حکم دیگری مدیر امور بین الملل مناطق ویژه نیز منصوب شد.

به گزارش مهر، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق و مدیر امور بین الملل دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منصوب کرد.

در حکم اکبر ترکان خطاب به محمد سعیدی کیا به عنوان قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق آمده است:

 

بررسی برنامه ها و بودجه پیشنهادی سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تدوین آن با رویکرد افزایش تولید، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، عمران و آبادانی مناطق،

 

فراهم آوردن زمینه حضور موثر در بازارهای جهانی و منطقه ای و همچنین ایجاد هماهنگی در روابط سازمان های مناطق با یکدیگر و سایر دستگاه ها و نهادها و نظارت بر تحقق اهداف و مأموریت پیش بینی شده برای مناطق و ارزیابی عملکرد آنها از مهم ترین وظایفی است که انتظار می رود ضمن همکاری با معاونین و مدیران دبیرخانه شورا و مدیران عامل سازمان های مناطق، در اولویت برنامه های آن معاونت قرار گیرد.

محمد سعیدی کیا متولد سال 1325 اصفهان و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته راه و ساختمان از دانشگاه امیر کبیر تهران است. سعیدی کیا از مدیران با سابقه کشور است که از سال 1364 تا 1372 وزیر راه و ترابری، از 1376 تا 1379 وزیر جهاد کشاورزی و از 1384 تا 1388 وزیر مسکن و شهرسازی بوده است.

مشاور رئیس جمهور همچنین در حکم دیگری احمد حاتمی یزد را به عنوان مدیر امور بین الملل دبیرخانه شورا منصوب کرد.

 

در این حکم آمده است: توسعه روابط با مجامع بین الملل، تنظیم تفاهم نامه های همکاری میان مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشورهای هدف، هماهنگی لازم با سفارتخانه ها، فراهم آوردن زمینه حضور در اجلاس جهانی و ایجاد هماهنگی در ارتباطات بین الملل سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از اهم وظایف جنابعالی محسوب می شود./مهر

 


ویدیو مرتبط :
ترکان خطاب به احمدی نژاد : این اموال را چرا تاراج کردید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احمدی​نژاد و شیخ​الاسلام مخالف نتیجه حکمیت بودند/زمان برای استیضاح وزیر نداریم احمدی نژاد,استیضاح وریر,شیخ الاسلام,اخبار,,

 

احمدی​نژاد و شیخ​الاسلام مخالف نتیجه حکمیت بودند/زمان برای استیضاح وزیر نداریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

هفته​نامه مثلث در گفت​وگویی با حسین سبحانی​نیا عضو هیات رئیسه مجلس نوشت:

رئیس​جمهور و وزیر کار نتیجه حکمیت که استعفای مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی بود را قبول نکردند. ضمن اینکه مرتضوی روی حکمیت اول تکیه نکرد و پذیرش استعفا را به بعد از اعلام نظر حدادعادل موکول کرد.

 

شاید استیضاح کنندگان به این نتیجه رسیدند که استیضاح وزیر کار رای نمی آورد. به همین دلیل پیگیری این طرح منتفی شد. چون هم شیخ الاسلامی بر مسند می​ماند و هم مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی کنار نمی​رفت، پس چون بازی دو سر باخت می​شد؛ قول استعفا را از مرتضوی گرفتند و صلاح دیدند که دیگر قضیه را دنبال نکنند.

 

قابل پیش بینی بود که اگر استیضاح مطرح شود به رغم امضای دوستان امضا کننده که افرادی وزین بودند، رای نمی​آورد.

در تذکرات نمایندگان به طراحان حکمیت، تاکید شد که نمایندگان از حقوق و جایگاه مساوی برخوردارند و اینکه یک عده نماینده​ترند در مجلس وجود ندارد. اما طیف تحول خواه به دیگر استیضاح کنندگان بها ندادند و این مساله باعث نقد و انتقاد به آنها شد.

دیگر برای استیضاح وزیر کار زمان نیست. مجلس چندی دیگر وارد بررسی بودجه می شود و بعید است زمانی جهت اقدام جدی و عملی درباره استیضاح وزیر در مجلس هشتم صورت گیرد.