اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حمله شدیداللحن وزیر خارجه امارات به ایراناخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

حمله شدیداللحن وزیر خارجه امارات به ایران

وزیر خارجه امارات همچنین از ایران خواست به تعهدات بین المللی خود در مورد انرژی هسته ای و در راستای تبدیل خاورمیانه به منطقه عاری از سلاح هسته ای پایبند باشد و از دخالت در امور داخلی برخی از کشورهای عربی دست بردارد.

شفاف: وزیر خارجه امارات در اظهاراتی اعلام کرد که روابط کشورهای عربی و ایران را اشتباهات زیادی از سوی این کشور دربرگرفته است.

به گزارش شفاف، " عبدالله بن زاید آل نهیان " در مصاحبه ای با خبرگزاری رسمی قطر ادعا کرد: از جمله اشتباهاتی که ایران مرتکب شده است اشغال جزایر سه گانه، عدم وجود اهداف و جزئیات واضح درباره برنامه هسته ای اش و دخالت در امور داخلی برخی از کشورهای عربی است.

وی افزود: ایران باید مواضعش را تصحیح کند و به خواسته های ما در مورد پایان دادن به مسئله جزایر سه گانه از طریق مذاکرات مستقیم یا مراجعه به داوری بین المللی پاسخ دهد.

وزیر خارجه امارات اضافه کرد: ایران، ما را با مواضع تشدیدآمیز  مواجه کرده است به همین دلیل با دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس موضع مشترکی در این مورد اتخاذ کرده ایم.

وی افزود: امارات از موضع کشورهای شورای همکاری نسبت به جزایر سه گانه رضایت کامل دارد. امارات و دیگر اعضای شورا بر راه حل مذاکرات یا مراجعه به داوری بین المللی اتفاق نظر دارند.

بن زاید اضافه کرد: امارات به موضوع جزایر سه گانه به عنوان فقط یک مسئله میان ایران و امارات نگاه نمی کند بلکه به عنوان مسئله ای به آن نگاه می کند که بر کشورهای منطقه تاثیر می گذارد زیرا 40 درصد نفت جهان از کنار آنها می گذرد.

سه جزیره مورد اشاره یعنی ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارند که محل عبور بخش عمده ای از نفت خام تولیدی کشورهای ساحلی خلیج فارس به سمت مصرف کنندگان جهانی است.

وزیر خارجه امارات همچنین از ایران خواست به تعهدات بین المللی خود در مورد انرژی هسته ای و در راستای تبدیل خاورمیانه به منطقه عاری از سلاح هسته ای پایبند باشد و از دخالت در امور داخلی برخی از کشورهای عربی دست بردارد.

وی همچنین در مورد فعالیت های هسته ای اسرائیل گفت: از اسرائیل می خواهیم به توافقنامه منع گسترش سلاح هسته ای بپیوندد و تاسیسات هسته ای خود را تحت تضمین کامل قرار دهد.

امارات در حال اعای مالکیت جزایر سه گانه ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ را مطرح می کند که هیچ سند تاریخی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.


ویدیو مرتبط :
دیدار وزیر امور خارجه ایتالیا با وزیر امور خارجه ایران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کالین پاول وزیر خارجه اسبق آمریکا : از حمله به ایران خبری نیست 

 

کالین پاول وزیر خارجه اسبق آمریکا : از حمله به ایران خبری نیست

 

ایالات متحده آمریکا ممکن است درحالیکه تلاش می کند ایران را از دست یابی یا استفاده از سلاح هسته ای باز دارد ، این واقعیت را بپذیرد .

کالین پاول وزیر خارجه اسبق و یکی از ژنرال های رده بالای آمریکایی در مصاحبه ای با یک شبکه تلویزیونی گفت که از نظر او آمریکا یا اسراییل در آینده ای نزدیک به ایران حمله نخواهند کرد .

وزیر خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه روز یکشنبه خود با شبکه " NBC " آمریکا تاکید کرد که فکر نمی کند ستاره های حمله به ایران هنوز به خط شده باشند .

پاول با اشاره به اینکه از نظر او تحریم های بین المللی علیه ایران این کشور را از ادامه دادن به برنامه های هسته ای اش بازنخواهد داشت ، افزود : ایالات متحده آمریکا ممکن است درحالیکه تلاش می کند ایران را از دست یابی یا استفاده از سلاح هسته ای باز دارد ، این واقعیت ( عدم تاثیر تحریم های بین المللی در عقب نشینی ایران از موضع هسته ای ) را بپذیرد .

پاول در زمان جنگ آمریکا و عراق در سال 1991 رییس ستاد مشترک ارتش امریکا و در زمان جنگ آمریکا و عراق در سال 2003 وزیر امور خارجه آمریکا بود .

اظهارات وی در جلسه شورای امنیت ملل متحد قبل از حمله به عراق و ارایه اسنادی از زرادخانه سلاح های کشتار جمعی در عراق ، در حالی که بعدها دروغ این ادعا برای همه آشکار شد ، یکی از نقاط تاریک پرونده کاری این ژنرال آمریکایی است .

پاول با وجودی که به لحاظ تفکر سیاسی در طیف محافظه کار و جمهوریخواه آمریکا قرار می گیرد ، اما در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 آمریکا از باراک اوباما نامزد دموکرات ها حمایت کرد .

وی به همراه کاندولیزا رایس و باراک اوباما از معدود آمریکاییان رنگین پوست هستند که در دهه های گذشته به مدارج بالای سیاسی و نظامی ارتقا پیدا کرده اند ..../تحلیل:عصرایران