اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حضور یک مداح در فیلم «175 غواص»


کارگردان «۱۷۵ غواص» گفت: عبدالرضا هلالی بازیگر این فیلم سینمایی نبوده و تا چند روز آینده بازیگر نقش مداح اعلام می‌شود. خبرگزاری تسنیم:‌کارگردان «۱۷۵ غواص» گفت: عبدالرضا هلالی بازیگر این فیلم سینمایی نبوده و تا چند روز آینده بازیگر نقش مداح اعلام می‌شود.


سعید چاری کارگردان «175 غواص» در خصوص اخباری مبنی بر تغییر نام این فیلم در رسانه‌ها توضیح داد: فیلم سینمایی «175 غواص» به «دایو» تغییر نام نداده است و «دایو» فیلم کوتاه داستانی دیگری با موضوع شهدای غواص و از تازه‌ترین محصولات باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است که در مراحلی پایانی تصویربرداری قرار دارد و هیچ ارتباطی به این فیلم ندارد.

وی در رابطه به خبر اضافه شدن عبدالرضا هلالی به عنوان بازیگر نقش مداح این فیلم سینمایی نیز اعلام کرد: در حال حاضر هیچ کدام از مداحان اهل بیت به این پروژه اضافه نشده‌اند و اخباری که از حضور هلالی در این پروژه حکایت دارد صحت نداشته است. در حال مذاکره با چند مداح دیگر هستیم و تا چند روز آینده بازیگر نقش مداح فیلم سینمایی «175 غواص» قطعی می‌شود اما قطعا عبدالرضا هلالی در این پروژه حضور نخواهند داشت.

از آنجا که بخشهای بسیار زیاد فیلم «175 غواص» بر روی آب و دریا اتفاق می‌افتد گروه تولید روند بسیار سختی را در پیش دارند که قصد دارند تا تمعیداتی بیندیشند تا بخش‌های اصلی مار با کیفیت خوبی تولید شود.

فیلمبرداری این فیلم سینمایی قرار است که در تهران، شهرک سینمایی دفاع مقدس، اصفهان، مازندران و آبادان انجام شود. در حال حاضر فیلمنامه «175 غواص» طبق نظر کارگردان و مشاوران پروژه در حال بازنویسی مجدد است تا در زمان باقی‌مانده تا آغاز فیلمبرداری، فیلمنامه کار آماده شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: عملیات «کربلا 4» لو می‌رود و بخاطر این خیانت، لشگری که فرمانده‌ای آن را حبیب و حاج عبدالرضا بر عهده داشتند گرفتار عراقی‌ها شده و زمین گیر می‌شوند. در نتیجه این حرکت همه رزمنده‌ها شهید و مجروح شدند. در این حال حاج عبدالرضا می‌خواهد نیرو‌هایش را به عقب برگرداند اما حبیب مجروحین را تنها نمی‌گذارد... سال‌ها می‌گذرد و حبیب بر نمی‌گردد تا اینکه در سال 94 پیکر حاج حبیب توسط حاج عبدالرضا که اکنون رئیس تفحص است در یک گور دسته جمعی پیدا می‌شود که 175 غواص دست بسته را که زنده به گور شده بودند به خاک وطن باز می‌گرداند...

از عوامل انتخاب شده فیلم تا کنون حضور سعید چاری کارگردان. محمد ازادی مهربانی تهیه کننده ثنا صادقی فیلمنامه نویس. سید محمد پاچناری به عنوان مدیر تولید و صالح شیخ‌رضایی جانشین مدیر تولید ناصر ناصری منش مشاور پروژه قطعی شده است.


ویدیو مرتبط :
کلیپ حضور ایمان فلاح در تشییع شهدای غواص،محمودآباد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رخشان بنی‌اعتماد موافق حضور فیلم‌اش در 

 

 

در حال حاضر رخشان بنی‌اعتماد؛ موافق شركت فیلم «حیاط خلوت خانه خورشید» در جشنواره فیلم فجر امسال نیست. یكی از تهیه‌كنندگان این فیلم نیز اعلام كرد‎ حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر به اطلاع كارگردان نرسیده بود.


پیرو سخنان علی‌اكبر قاضی‌نظام (مدیر بخش سینما و تلویزیون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) درباره حضور قطعی فیلم «حیاط خلوت خانه خورشید» در جشنواره فیلم فجر؛ این بار؛‌ سعید رشتیان (مجری طرح و یكی از تهیه‌كنندگان این فیلم) اعلام كرد: خانم بنی‌اعتماد موافق حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر نیست.

 


سعید رشتیان در گفت و گو با ایلنا؛ با اشاره به نحوه حضور فیلم «حیاط خلوت خانه خورشید» در جشنواره فیلم فجر گفت: پیگیری مسائل مربوط به ارسال فیلم به جشنواره فیلم فجر به مسوولان شهرداری محول شده بود اما ارسال فیلم «حیاط خلوت خانه خورشید» ساخته رخشان بنی‌اعتماد به جشنواره فیلم فجر؛ به اطلاع كارگردان نرسیده بود.

 


رشتیان افزود: در اواسط دی‌‌ماه؛ آقای قاضی‌نظام (مدیر بخش سینما و تلویزیون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) درخصوص ارسال فیلم به جشنواره فجر با من تماس گرفتند. در آن مقطع مهلت ارسال فیلم به جشنواره سپری شده بود ولی من هر نوع پیگیری در این زمینه را به خود ایشان كه سفارش‌دهنده‌ اصلی فیلم هستند، محول نمودم.رشتیان تاكید كرد: امسال پنج فیلم دیگر ما در بخش مسابقه فیلم مستند كوتاه و نیمه بلند جشنواره فجر شركت دارد. اگر از قبل؛ قصد ارسال این فیلم به جشنواره را داشتیم، همانند دیگر فیلم‌های‌مان در موعد مقرر این كار را انجام می‌دادیم. البته باید موضوع این تماس را به اطلاع خانم بنی‌اعتماد و آقای كلانتری می‌رساندم كه متاسفانه چنین نشد. درحال حاضر خانم بنی‌اعتماد موافق شركت فیلم «حیاط خلوت خانه خورشید» در جشنواره فیلم فجر امسال نیستند و این مساله به اطلاع مسوولان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز رسیده است.