اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حذف کامل بنزین آلاینده و توزیع بنزین پاکاخبار,اخبار اجتماعی , توزیع بنزین پاک

 

اخبار اجتماعی - حذف کامل بنزین آلاینده و توزیع بنزین پاک

رییس جمهور شامگاه یکشنبه در جلسه هیات دولت، با تبریک عید بزرگ غدیر، حادثه غدیر را یک رویداد بسیار مهم در تاریخ اسلام دانست که مسیر هدایت جامعه را تعیین می‌کند و حاکی از اهمیت حکومت از دیدگاه اسلام و پیامبر(ص) است.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی با اشاره به این حقیقت تاریخی که حج پیامبر(ص) به دلیل تاکیدات آن حضرت، مورد توجه خاص مسلمانان قرار گرفت و جزئیات آن نیز ثبت شد،‌گفت: با هدایت الهی ، پیامبر (ص) ماموریت یافت که رسالت الهی را در غدیر خم ابلاغ کند و ولایت علی (ع) را به عنوان ادامه ولایت پیامبر (ص) اعلام نماید، از این رو در بزرگداشت عید غدیر به عنوان عید بزرگ اسلامی باید موضوع ولایت و حکومت اسلامی و جایگاه ویژه علی (ع) مورد تاکید قرار گیرد.

او گفت: در عین حال ، مسئله وحدت اسلامی نباید مورد غفلت قرار گیرد و همچنان‌که حضرت علی(ع) خود نیز ۲۵ سال با رعایت مصالح اسلام، به وحدت مسلمین اهتمام کرد، نباید حقیقت ولایت ، دستاویز دشمنی قرار گیرد و در شرایط حساس کنونی ، بهانه به دست تفرقه افکنان داده شود.

او گفت: با هوشیاری همه مسلمانان و درک شرایط خطیر جهان اسلام و با عمل به سیره امام علی(ع) وحدت و برادری جامعه اسلامی افزایش یابد.

در ادامه گزارش وزارت ورزش و جوانان از عملکرد کاروان ورزشی ایران در المپیک آسیایی اینچئون ارائه شد و رییس جمهور با تشکر از قهرمانان و مدال آوران کشور که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بارها به اهتزاز درآوردند و به ویژه از خانمهای قهرمان و مدال آور که با حجاب اسلامی خویش بهترین تبلیغ از حجاب و عفاف را در عرصه جهانی به نمایش گذاشتند، تقدیر و تشکر کرد.

دکتر روحانی همچنین اظهار امیدواری کرد که روز به روز وضعیت ورزش در کشور بهتر شده و افتخارات بیشتری در عرصه های ورزش جهانی و منطقه ای که می تواند موجب نشاط و شادی جامعه شود، کسب گردد.

گزارش رفع آلودگی هوا در هیات دولت
در ادامه سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از کیفیت هوای شهرهای بزرگ کشور ارائه کرد که براساس اندازه گیریهای دستگاههای سنجش کیفیت هوا در تهران تعداد روزهای پاک و سالم در سال ۱۳۹۳ در مقایسه با دوره مشابه سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۱ افزایش داشته و همین وضعیت در شهرهای کرج و اراک نیز مشاهده شده است.

همچنین گزارشی از روند حذف کامل بنزین آلوده با اقدامات هماهنگ دولت یازدهم و توزیع بنزین استاندارد به هیات وزیران ارائه شد.

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

در راستای اجرای کامل سیاست های دولت به منظور خروج غیر تورمی از رکود، هیات وزیران تکالیف وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، نفت و صنعت و معدن و تجارت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مورد تائید قرار داد.

هیات وزیران مبلغ ۱۲۶ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال بابت پرداخت پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی بازنشستگان خانواده معظم شهدا و ایثارگران به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص داد.

همچنین مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار، برای تامین آب شرب شهری و روستایی و عشایری شهرستان های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کازرون و مقابله با تنش آبی ناشی از پدیده خشکسالی در استان فارس اختصاص یافت.

لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت در زمینه کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی مشتمل بر یک مقدمه و ۲۲ ماده از دیگر مصوبات جلسه روز یکشنبه هیات وزیران بود.
اخبار اجتماعی - خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
ممنوعیت توزیع مکمل های بنزین در پمپ بنزین ها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احتمال موافقت دولت با ادامه تولید خودروهای یورو 2/جزییات توزیع بنزین یورو 4 در پایتختخودروهای یورو 2,بنزین یورو4 در تهران

احتمال موافقت دولت با ادامه تولید خودروهای یورو 2

طرحی در هیات دولت در دست بررسی است که در صورت تصویب آن مهلت جدیدی به خودروسازان برای ارتقای استاندارد آلایندگی خودروها به یورو 4 داده خواهد شد.

هیات دولت اوایل سال جاری در مصوبه‌ای مهلت ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای داخلی به یورو 4 را تا ابتدای تیر ماه تمدید کرد.

در مصوبه دولت قید شده بود که خودروسازان از ابتدای تیر ماه باید تمام محصولات خود را با استاندارد آلایندگی یورو 4 تولید کنند با این حال تاکنون تنها حدود 30 درصد خودروهای داخلی به این استاندارد ارتقاء یافته‌اند.

خودروسازان دلیل عدم اجرای مصوبه دولت در این زمینه را عدم توزیع سوخت یورو 4 در کنار مشکلات تامین ارز و تحریم‌های بین‌المللی عنوان کرده‌اند.

در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، هم‌اکنون طرحی در هیات دولت در دست بررسی است که در صورت تصویب آن مهلت جدیدی به خودروسازان برای ارتقای استاندارد آلایندگی محصولاتشان به یورو 4 داده خواهد شد.

مهلت قبلی خودروسازان برای ارتقاء استاندارد آلایندگی خودروهای تولیدی به یورو 4 در حالی امروز به پایان رسید که حدود یک ماه پیش قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرده بود که از ابتدای تیر ماه استاندارد آلایندگی تمام خودروها باید به یورو 4 ارتقاء یافته و شماره‌گذاری خودروهای یورو 2 نیز متوقف خواهد شد. 

 

جزییات توزیع بنزین یورو 4 در پایتخت

بعد از همه وعده‌های نشدنی مسوولان در دوسال گذشته برای توزیع بنزین یورو4 بالاخره دو روز پیش این بنزین در پایتخت عرضه شد اما علی رغم اهمیت موضوع این اقدام در سکوت خبری و با ارائه کمترین اطلاعات صورت گرفت.

داوود عربعلی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران- در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که عصر روز چهارشنبه(29 خردادماه) توزیع بنزین یورو 4 در تهران آغاز شد توفف توزیع بنزین یورو4 در تهران را رد و اعلام کرد: در دو تا سه روز آینده توزیع این نوع بنزین در تعداد جایگاه‌های بیشتری در پایتخت توزیع خواهد شد.

وی افزود: هم چنان توزیع بنزین یورو 4 در کلان شهر تهران ادامه دارد و بنزین با استاندارد اروپا بیشتر در مناطقی توزیع می‌شود که پیش‌بینی می شد خودروهای با استاندارد یورو4 از آنجا تردد می کنند.

البته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خاطرنشان کرد که در تمام مناطق 22دوگانه تهران هم اکنون جایگاهایی برای عرضه بنزین یورو4 درنظر گرفته شده است و افرادمی توانند بر اساس نیاز نسبت به دریافت این سوخت اقدام کنند.

عربعلی در پاسخ به این که آیا شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درخواستی از سفارتخانه‌ها و وزارتخانه برای دریافت بنزین با استاندارد یورو 4 دریافت کرده است گفت: تاکنون از مناطق چنین درخواستی به شرکت ملی پخش ارسال نشده است، ضمن این که سفارتخانه ها در ایران جایگاه مستقل ندارند و از جایگاه های سطح شهر استفاده می کنند.

وی درمورد حجم بنزین یورو4 و تعداد جایگاه‌های توزیع کننده این سوخت نیز گفت: رقم سوخت توزیع شده قابل اعلام شدن نیست، اما بر اساس موجودی توزیع صورت گرفته است که در صورت افزایش حجم تحویلی این سوخت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به تدریج در سایر جایگاه‌های تهران نیز این سوخت توزیع می‌شود.

عربعلی با بیان این که در صورت افزایش تولید بنزین یورو4 حجم توزیع این نوع بنزین افزایش خواهد یافت یادآورد شد که در حال حاضر اولویت توزیع با پایتخت است هم اکنون تنها در تهران بنزین یورو4 توزیع می شود. البته درصورت افزایش تولید بنزین یورو 4 در سایر کلان شهر‌ها نیز توزیع خواهد شد.

او در مورد نام جایگاه‌های توزیع کننده بنزین یورو4 در تهران نیز اظهار کرد: فعلا به دلیل این که در تعدادی از جایگاه‌های پایتحت این سوخت توزیع می‌شود، نمی‌توان جایگاه‌های مورد نظر را اعلام کرد چرا که ممکن است منجر به ایجاد ترافیک شود.

خبر توزیع بنزین یورو4 در حالی است که بیژن حاج‌ محمدرضا - رییس انجمن جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی - با تایید توزیع بنزین یورو4 در برخی جایگاه‌های شهر تهران به خبرنگار انرژی ایسنا اعلام کرد: هم اکنون بین 10 تا 15 جایگاه درمناطق شمالی، جنوبی، شرقی و غربی پایتخت در حال توزیع بنزین با استادارد یورو 4 است.

البته وی از عدم هماهنگی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با جایگاه داران گله کرد و گفت: روز چهارشنبه به دلیل این که مسوولان پخش در صدد صفر شدن‌ذخیره بنزین جایگاه های منتخب برای توزیع بنزین یورو 4 بودند، این جایگاه‌ها تا از صبح تا ساعت شش بعد از ظهر به علت نداشتن فرآورده قادر به خدمات‌دهی نبودند که این امر موجب ایجادترافیک شدید در جایگاه های اطراف شد.

به گفته حاج محمد رضا بعد از اعلام خبر توزیع بنزین یورو4 در تهران افراد زیادی از وزارت‌خانه ‌ها و سفارت‌خانه با این انجمن تماس گرفته ‌و خواستار اعلام مکان توزیع این نوع سوخت شده‌اند.

این جایگاه دار به مردم هشدار داد: شرکت ملی پخش به علت این که با ازدحام خودروها در جایگاه‌های توزیع کننده یورو4 مواجه نشود از نصب پلاکاردی که نشان دهد در این جایگاه بنزین یورو4 توزیع می شود خودداری کرده است. بنابراین خودروهای فرسوده برای آن که ضرری متوجه شان نشود قبل از سوخت‌گیری از یورو4 نبودن بنزین مطمئن شوند؛ چرا که ممکن است منجر به آسیب خودرو شود.

به گزارش ایسنا، هم اکنون روزانه 22 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 در کشور تولید می‌شود که می‌توان تمام مصرف منطقه تهران (منطقه تهران علاوه بر شهر تهران، شامل نواحی شهرری، فیروزکوه، دماوند، شهریار، ورامین، پاکدشت، رباط کریم و اسلامشهر هم‌ می‌شود) را که متوسط مصرف روزانه آن بین 13 تا 14 میلیون لیتر است پوشش داد./ایسنا