اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حذف اکثر سهمیه‌های تمتع سال ۹۳اخبار,اخبار اجتماعی, سهمیه حج


اخبار اجتماعی - حذف اکثر سهمیه‌های تمتع سال ۹۳

در سال‌های گذشته بازیگران و هنرمندان هم سهمیه داشتند اما در سال جاری هیچ سهمیه‌ای به جز سهمیه ذکر شده وجود ندارد و شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان مجلس و وزرا هم هیچ سهمیه‌ای را در سال 93 نخواهند داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه در موسم حج سال گذشته سهمیه‌هایی به برخی از اقشار داده می‌شد گفت: برای حج سال آینده تمام سهمیه‌ها به جز سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران حذف شده است.

سعید اوحدی در گفت‌ وگو با فارس گفت: کل سهمیه‌ای که در سال 93 از طریق سهمیه به حج اعزام می‌شوند بین 5 هزار تا 5 هزار و 200 نفر هستند که شامل خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان می‌باشد.

وی ادامه داد: 4 هزار و 800 سهمیه به بنیاد شهید داده می‌شود که شامل خانواده شهدا و جانبازان می‌شوند و 400 سهمیه به ایثارگران و نخبگانی که کار ویژه‌ای در انقلاب انجام دادند.

اوحدی تصریح کرد: به جز این سهمیه‌ها دیگر هیچ سهمیه‌ای مانند سهمیه دانشجویی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته بازیگران و هنرمندان هم سهمیه داشتند اما در سال جاری هیچ سهمیه‌ای به جز سهمیه ذکر شده وجود ندارد و شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان مجلس و وزرا هم هیچ سهمیه‌ای را در سال 93 نخواهند داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: وقتی که ما بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در نوبت اعزام به تمتع داریم، در صورت لحاظ کردن سهمیه‌ها سال‌های انتظار برای آنها بیشتر می‌شود و سهمیه‌ها حق زائران را از آنها می‌گیرد.

اوحدی ادامه داد: در موسم حج تمام سهمیه‌ها به جز سهمیه خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران به طور کامل حذف شده است و از میان رسانه‌ها و خبرنگاران نیز تنها رسانه ملی برای پوشش کلان به موسم حج اعزام می‌شود.
 اخبار اجتماعی - فارس

 


ویدیو مرتبط :
من سهمیه ای نیستم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اعلام زمان اعزام و تعداد زائران حج تمتع/عدم کاهش سهمیه حجزائران حج تمتع,حج تمتع,زمان اعزام حج تمتع

اعلام زمان اعزام و تعداد زائران حج تمتع/عدم کاهش سهمیه حج

معاون سازمان حج و زیارت، زمان اعزام و تعداد دقیق زائران حج تمتع را اعلام کرد و گفت: سهمیه اعزام زائران حج تمتع امسال نسبت به سال گذشته کاهش پیدا نکرده است.

غلامرضا رضاییافزود: برنامه ریزیهای لازم برای اعزام زائران به حج تمتع انجام شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد .

وی گفت: اعزام زائران از 20 شهریور آغاز و تا 18 مهرماه ادامه خواهد داشت و عملیات بازگشت زائران نیز از ۲۸ مهر آغاز تا ۱۸ آبان انجام خواهد شد.

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به عدم کاهش سهمیه حج، تاکید کرد: سال گذشته حدود 75 هزار نفر به حج تمتع اعزام شدند و در سال جاری نیز همین تعداد زائر برای حج تمتع به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

به گفته وی، تعداد زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می‌شود براساس تفاهمنامه‌ای که با عربستان امضا شده است، همانند سال گذشته بوده و تغییری نکرده است./مهر