اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حداکثر نیمسال‌های مشروطی مجاز در دوره کارشناسی ثبت‌نام دانشجو در نیمسال تحصیلی,کارنامه دانشجو

حداکثر نیمسال‌های مشروطی مجاز در دوره کارشناسی

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: حداکثر نیمسال‌های مشروطی مجاز در دوره کارشناسی سه نیمسال است.

دکتر سینا زرشکی در گفت‌وگو با   (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به قوانین آموزشی برای دانشجویان، اظهار کرد: نیاز است که دانشجویان جدیدالورود جزییات آیین‌نامه جدید آموزشی که برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۱ به بعد لازم الاجرا خواهد بود را مورد مطالعه قرار دهند.

وی افزود: در قوانین قبلی ماندگاری دانشجویان در دانشگاه زیاد بود و با اجرای این آیین‌نامه به راحتی دانشجویان مستعد ما می‌توانند چهار ساله فارغ‌التحصیل شوند و حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره‌های کارشناسی پیوسته پنج سال است.

این مقام مسئول با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر کسب شده توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی، افزود: دانشجویان می‌توانند با مشارکت فعال در کلاس‌های درس و حضور در انجمن‌های علمی و شرکت در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی، کارنامه تحصیلی پرباری داشته باشند

 

و دروس اخذ شده را با موفقیت بگذرانند، چرا که دانشجویان مشمول تحصیل رایگان درصورت عدم کسب نمره قبولی در هر درس یا حذف درس، برای انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند.

وی با بیان اینکه این تغییرات برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۱ به بعد لازم الاجراخواهد بود، اظهارکرد: حداکثر نیمسال‌های مشروطی مجاز در دوره کارشناسی پیوسته ۳ نیمسال، اعم از متوالی یا متناوب است و در مواردی که معدل کل دانشجو ۱۲ یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می‌تواند تا زمانی که در نیمسال‌های بعدی مشروط نشود، به تحصیل ادامه دهد، در غیر اینصورت از تحصیل محروم خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال‌های بعدی دروس فوق را با حداقل نمره ۱۴ بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می‌شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد.

زرشکی خاطرنشان کرد: عدم ثبت‌نام دانشجو در هر نیمسال تحصیلی (بدون کسب اجازه از دانشگاه)، انصراف از تحصیل محسوب می‌شود./ایسنا


ویدیو مرتبط :
پنج راهکار برای استفاده بهینه از دوره کارشناسی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوستهکاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی از کاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کاردانی به کارشناسی و کارشناسی خبر داد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سعید قدیمی مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه آیین‌نامه آموزشی از سال 76 تا کنون تغییر نکرده است، گفت: 15 سال بود که آیین‌نامه آموزشی تغییر نکرده بود و برهمین اساس این آیین‌نامه مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت سه ساله برای بازنگری آیین‌نامه آموزشی دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی خاطرنشان کرد: آیین‌نامه جدید به زودی در شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی به سرانجام می‌رسد.

 

به گفته وی در حال حاضر دانشجویان باید دوره کارشناسی را حداکثر در مدت 6 سال یا 12 ترم تحصیلی به اتمام برسانند اما براساس آیین‌نامه پیشنهادی جدید حداکثر دوره به پنج سال معادل 10 ترم کاهش می‌یابد و تعداد واحدهای آموزشی به 130 تا 140 واحد می‌رسد.

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی ادامه داد: دانشجویان دوره کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته ) نیز تاکنون می‌بایست دوره دو ساله تحصیلی خود را حداکثر در مدت سه سال یا شش ترم به پایان برسانند که در این مورد نیز پیشنهاد کاهش سقف مجاز دوره تحصیلی به دو سال و نیم یا 5 ترم است.

وی مهم‌ترین اهداف بازنگری آیین‌نامه آموزشی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را کاهش ماندگاری دانشجو در دانشگاه و ارتقای کیفیت این دوره‌ها برشمرد./فارس