اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حجم بارش های کشور به 10 میلی متر رسید


بنا بر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر 94) تا پایان مهرماه به 10 میلی‌متر رسیده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: بنا بر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر 94) تا پایان مهرماه به 10 میلی‌متر رسیده است.

این میزان بارش در مدت مشابه سال آبی گذشته 15 میلی‌متر بوده که میزان بارش امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 33 درصد کاهش یافته است.

طبق این گزارش، بارش‌ها در دوره درازمدت 43 ساله در همین زمان 7 میلی‌متر ثبت شده که بر این اساس میزان بارش‌ها در ماه اول سال آبی جاری 43 درصد نسبت به متوسط درازمدت افزایش داشته است.

در این مدت، بیشترین میزان بارش در حوضه های آبریز اصلی در حوضه آبریز دریای خزر با 23 میلی‌متر بارش در یک هفته گزارش شده است، حوضه آبریز مرزی شرق نیز 11 میلی‌متر بارش داشته است و میزان بارش در حوضه قره‌قوم در هفته گذشته 10 میلی‌متر بوده است.

در حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه و فلات مرکزی نیز 2 میلی‌متر و در حوضه خلیج فارس و دریای عمان یک میلی‌متر بارش گزارش شده است.

بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه شهر ایلام با 99 برابر افزایش بارش بوده و ایستگاه احمدآباد ساوه در استان مرکزی با 100 درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است.


ویدیو مرتبط :
بارش باران و برف در کشور

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حجم بارش‌ كشور به 213 میلی‌متر رسید


وزارت نیرو با اعلام ثبت 213 میلیمتر بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تاکنون، میزان بارندگی ها در دوره درازمدت 43 ساله را 231 میلیمتر عنوان کرد.

خبرگزاری مهر: وزارت نیرو اعلام کرد: با 5 درصد كاهش در مقایسه با سال آبی گذشته؛ در هفته گذشته به طور متوسط یک میلیمتر بارش در كشور رخ داده است.

بر این اساس، حجم بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تاکنون به 213 میلیمتر رسیده است. این میزان بارش درمقایسه با دوره زمانی مشابه متوسط درازمدت 8 درصد کاهش یافته است.

همچنین حجم بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته 5 درصد كاهش نشان می دهد. بارش ها در دوره مشابه سال آبی گذشته 225 میلیمتر و دوره درازمدت 43 ساله 231 میلیمتر ثبت شده بود.

در پایان هفته گذشته، بیشترین افزایش بارندگی در مقایسه با دوره درازمدت به ایستگاه ایلام و بیشترین میزان کاهش بارندگی در مقایسه با دوره درازمدت به ایستگاه مزینان در خراسان رضوی با 72 درصد اختصاص داشته است.