اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

جنجال توییت خواننده ترکیه ای علیه اسراییلاخبار,اخباربین الملل,توییت خواننده ترکیه ای علیه اسراییل


 اخبار بین الملل -  جنجال توییت خواننده ترکیه ای علیه اسراییل

توییت های یک خواننده معروف پاپ در ترکیه در محکومیت اسراییل بابت حمله به غزه تبدیل به موضوعی جنجالی شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، " ییلدیز تیلبه" خواننده 47 ساله پاپ ترکیه ، در واکنش به حملات اسراییل علیه غزه در صفحه توییتر خود نوشت: به یاری خدا پایان اسراییل نزدیک است.جنجال توییت خواننده ترکیه ای علیه اسراییل(+عکس)

تیلبه در چند توییت اعتراضی نوشت: آنچه هیتلر در حق این یهودیان انجام داد برایشان کم بود.

این خواننده ترکیه ای در مطلبی دیگر خطاب به حاکمان اسراییل نوشت: به یاری خدا پایان شما به دست مسلمان ها نزدیک است، هر چقدر زمان افطار برای ما روزه داران نزدیک است، زمان نابودی شما نیز به همین میزان نزدیک است.

این توییت های اعتراضی با واکنش جامعه یهودیان ترکیه مواجه شد و خاخام ارشد یهودیان ترکیه با صدور بیانیه ای این توییت ها را مصداق عینی نژاد پرستی، نفرت افکنی و یهود ستیزی خواند و از مقامات قضایی ترکیه خواست به دلیل این جرم آشکار ، وی را تحت تعقیب قرار دهند.

با این حال شهردار اسلامگرای آنکارا در توییتی با اعلام حمایت از توییت های ییلدیز تیلبه خطاب به او در صفحه توییتر خود نوشت: من شما را به خاطر توییت هایی که منتشر کردید تحسین می کنم.

همزمان برخی کاربران شبکه های اجتماعی در ترکیه با انتشار توییت های انتقادی، از تمجید هیتلر از سوی تیلبه انتقاد کرده و مواضع تیلبه را نژاد پرستانه و یهود ستیزانه دانسته و از او خواستند بابت این توییت ها عذرخواهی کند.

تیلبه اما در واکنش به این اعتراض ها بار دیگر در توییت هایی با حمله به سیاست های کشورهای غربی در حمایت از جنایات اسراییل در حق فلسطینی ها ، نوشت: من نژاد پرست نیستم و خدا هر چه نژاد پرست است را نابود کند.

تیلبه نوشت: در هر جای دنیا این مسلمانان هستند که مورد ظلم قرار گرفته و کشته می شوند  آیا این آمریکایی ها یا یهودی ها هستند که زیر بمباران می میرند؟

تیلبه نوشت: رژیم اسراییل سرمنشا همه پلیدی ها است و کشورهای غربی و اروپایی هم از جنایات آنها حمایت می کنند.

این خواننده ترکیه ای در ادامه نوشت: آمریکایی ها در این منطقه چه غلطی می کنتد؟ چرا گورشان را گم نمی کنند بروند به کشور خودشان؟
  اخبار بین الملل - عصر ایران


ویدیو مرتبط :
دوئل عسگر باقری با دو خواننده ترکیه ای در ترکیه oses

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ائتلاف اسراییل، سعودی و ترکیه علیه ایران


«ترزا اسپنتسروا» در مقاله ای که در روزنامه «لیتیرارنی نوفینی» منتشر شد، نوشت: «گام هایی که اسرائیل همگام با محور سعودی - ترکیه علیه پرونده هسته ای ایران برداشته است به ائتلاف واقعی منجر شده است.»

خبرگزاری مهر: نویسنده اهل جمهوری چک از هماهنگی مواضع ضد ایرانی رژیم صهیونیستی با محور عربستان ـ ترکیه در منطقه خبر داد و نوشت: «این هماهنگی سبب شد تا شاهد شکل گیری ائتلافی واقعی میان این سه باشیم.»

خبرگزاری لبنانی آسیا گزارش داد که  «ترزا اسپنتسروا» در مقاله ای که در روزنامه «لیتیرارنی نوفینی» منتشر شد، نوشت: «گام هایی که اسرائیل همگام با محور سعودی - ترکیه علیه پرونده هسته ای ایران برداشته است به ائتلاف واقعی منجر شده است.»

ترزا اسپنتسروا نوشت: «اسرائیل از حمله نظامی عربستان علیه یمن و همچنین از گروههای مسلح تندرو در سوریه حمایت می کند، چنانچه عربستان و ترکیه چنین سیاست هایی را اجرا می کنند. اسرائیل پیگیر معالجه اعضای جبهه النصره است و بارها مواضعی را در سوریه بمباران کرده است.»

پشت پرده این اقدامات اسرائیل را دو سال قبل «مایکل اورین» سفیر تل آویو در آمریکا و از افراد نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل توضیح داده بود. او گفته بود: «خطر بزرگ برای اسرائیل در محور راهبردی تهران تا بیروت است، محوری که دمشق سنگ بنای آن است. به همین دلیل همواره خواستار سقوط نظام سوریه هستیم. در نتیجه در حال حاضر اسرائیل ترجیح می دهد پیروز درگیری های سوریه، داعش باشد.»

از نگاه روزنامه «لیتیرارنی نوفینی» محور عربستان، ترکیه و اسرائیل پس از انتخابات پارلمانی اخیر ترکیه ضربه سختی خورده است زیرا حزب رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اکثریت را از دست داد و پس از آن شرایط میدانی در سوریه نیز به سمتی پیش رفت که شرایط را برای اردوغان که با حمایت از تندروها نشان داد خواستار تداوم جنگ در سوریه است دشوار کرد. روابط میان نظام سیاسی اردوغان و داعش تا حدی است که ترکیه برق مورد نیاز داعش را در منطقه تل ابیض به صورت رایگان تامین می کند.

برنامه های تلویزیونی ترکیه نیز بر مردم این کشور تاثیر منفی گذاشته است زیرا با وجود نفوذ گسترده اردوغان در میان افکار عمومی، آخرین نظرسنجی ها در ترکیه نشان می دهد فقط ۲۰ درصد مردم این کشور از خواسته اردوغان مبنی بر ضرورت سقوط نظام سیاسی سوریه حمایت می کنند.

در این میان عربستان نیز به همراه اسرائیل تلاش می کند اینگونه وانمود کند که درگیری های منطقه ریشه در همان درگیری های تاریخی و چند صد ساله دارد در شرایطی که این کشور می داند تلاش برای برافروختن جنگ های دینی، آن هم جنگ هایی که پایان و نتیجه نامشخصی دارند به معنی گشودن درهای جهنم است.

واقعیت این است که جنگ ها و درگیری های کنونی خاورمیانه ریشه در اختلافات دینی ندارد بلکه بیشتر ناشی از سلطه طلبی برخی از کشورهاست اما در این میان دین به بهانه ای برای توجیه سلطه طلبی ها تبدیل شده است.

از نگاه اسپنتسروا نظام سیاسی حاکم بر عربستان و گروه تروریستی داعش از نظر ایدئولوژیک شباهت هایی با هم دارند.

خبرگزاری آسیا در ادامه نوشت: «در تازه ترین گزارشی که شبکه دوم تلویزیون اسرائیل منتشر کرد حقایقی از روابط مثبت میان اسرائیل و سازمان دهندگان گروههای تندرو در سوریه فاش شده است. این روابط از طریق پیگیری معالجات اعضای گروههای تندرو و تروریستی مسلح در بیمارستان های اسرائیل خود را نشان داده است.»