اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

جنبش دانشجويي هتک حرمت رامحکوم کرد 

جنبش دانشجویی

 

 

جنبش دانشجويي فداييان اسلام و راهبري دانشگاه تربيت معلم تهران با صدور بيانيه اي ، هتک حرمت به ساحت مقدس امام راحل، بنيانگذار انقلاب را محکوم کرد.

 

 

به گزارش ايرنا در اين بيانيه آمده است :درحالي پيش از سه دهه از حيات پربرکت انقلاب اسلامي مي‌گذرد که پايبندي جوانان و نسل سومي‌هاي اين انقلاب به آرمان‌هاي بنيان گذار آن بيش از هر زمان ديگري نمايان است.

 

 

"آن پير سفر کرده‌اي که با تحقق انقلاب اسلامي موجبات در هم شکستن حاکميت سال‌هاي سلطه و استبداد را به وجود آورد،آن امامي که با حاکم کردن گفتماني نوين، انگاره‌هاي امپرياليسم جهاني را در هم شکست، امام عزيزي که با آشکار کردن و نمايان ساختن ابعاد جديدي از اسلام توانست روحيه حق طلبي و عدالت جويي را در بين ملت ايران و ديگر ملت‌هاي آزادي خواه جهان به وجود آورد."

 

 

اين بيانيه مي افزايد: علمدار اسلام ناب محمدي (ص) در حالي امت خود را با دلي آرام و قلبي مطمئن ترک کرد و به ديار باقي شتافت که بهترين و قوي‌ترين مواريث معنوي خود را در قالب وصيت نامه الهي ـ سياسي، نقشه راهشان قرار داد و از آن مهم‌تر، خورشيد تابان که در مکتب او پرورش يافته بود را هدايتگر و امام بعد از خود به يادگار گذاشت.

 

 

در بيانيه اين تشکل دانشجويي تاکيد شده :متاسفانه امروز شاهد آنيم که کساني دم از خط امام (ره) مي‌زنند که بيش از آن که شاهد پايبندي عملي آنها به وصاياي آن عزيز باشيم، بيگانگي مبرهن آنها از آرمان‌هايشان را مشاهده مي‌کنيم.

 

 

"بار ديگر نعره اشراف و ديکتاتور ماباني که ارتزاق از بيت المال مردم مي‌کردند و فرياد مي‌زدند "امام به موزه تاريخ رفت" اکنون که خود به زباله دان و قهقرا رهسپار شده‌اند، از حنجره کوته فکراني شنيده مي‌شود که اقدامي جز بلغور اهانت‌ها، فحاشي‌ها و حرمت شکني مقدمات و باورهاي ملت مظلوم ايران، در دستور کار ندارند.

 

 

بيانيه جنبش دانشجويي تربيت معلم تهران مي افزايد:آنانکه به خوبي مي‌دانند ديگر مقابله با انديشه‌ها و باورهاي حضرت امام (ره) به تنهايي راهگشاي اهداف شوم آنها نخواهد بود، دوباره به هتک حرمت و اهانت به ساحت مقدس آن عزيز روي آورده‌اند و خصومت خود را با ملت و امام آنها بيش از پيش نمايان ساخته‌اند.

 

 

دانشجويان دانشگاه تربيت معلم تهران با درخواست از قوه قضاييه براي محاکمه هر چه زودتر سران اصلي فتنه اخير، تاکيد کرده اند: معتقديم عامل اصلي اين هتاکي‌ها، قانون ستيزي و ساختارشکني اين افراد مي‌باشد که زمينه توهين به ارزش‌هاي انقلاب و امام را به وجود آورده است.

 

 

در پايان اين بيانيه خاطرنشان شده است:در صيانت از آرمان‌هاي خميني کبير و خلف صالح ايشان لحظه‌اي غفلت نکرده و تا آخرين نفس در اين صراط مقدس ايستاده‌ايم و بر سر منافقين کوردل فرياد برمي‌آوريم که ما همان آتش زير خاکستر عزت و غيرتيم و نه آتش زير خاکستر اختلاف. گوش به فرمان امام امت هستيم، سکوتمان نه از روي غفلت بلکه از روي اطاعتمان از ولي امر مسلمين است، تحمل ما و اقدام ما به فرمان امام خامنه‌اي است.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
آیت الله سبحانی هتک حرمت به مرقدجعفر بن ابیطالب رامحکوم نمود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چاره‌اندیشی برای حفظ حرمت زائران خانه خدا 

حج


نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در حالی از احتمال لغو عمره مفرده آینده خبر می‌دهد كه با وجود هشدارهای هر ساله مسوولان ایرانی به مقامات عربستان دراین‌باره، توهین به زائران ایرانی در حج و عمره هر سال از سوی پلیس این كشور تكرار می‌شود.

به گفته آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری، از‌آنجا كه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حفظ عزت و حرمت زائران ایرانی تاكید دارند و با توجه به این كه سفر عمره، عملی مستحبی است، در صورتی كه مذاكرات با مقام‌های عربستان به نتیجه‌ای نرسد، این سفر معنوی برگزار نخواهد شد، اما در صورتی برگزار خواهد شد كه خواست‌های ایران برآورده شود.

احتمال لغو عمره مفرده، هشداری است كه سال‌هاست مسوولان ایرانی با مشاهده بی‌حرمتی‌های ماموران عربستان سعودی نسبت به ایرانیان، آن را به سعودی‌ها یادآوری می‌كنند، اما امسال این ماجرا شكلی جدی‌تر به خود گرفت؛ به طوری كه در تابستان امسال نیز نماینده ولی‌فقیه از توهین به روحانیان كاروان‌ها و ۸۰۰ هزار زائر ایرانی و سخنان اهانت‌آمیز خطبای مسجدالحرام و مسجدالنبی نسبت به شیعیان بشدت انتقاد كرد.

آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری در آن زمان، ضمن ارائه گزارش سفرش به رهبر معظم انقلاب تاكید كرد: به این دلیل این گزارش را اعلام كردم كه اگر بی‌حرمتی و توهین به زائران و روحانیون ادامه یافت، ایشان تصمیم بگیرند؛ البته تصمیم در این موضوع نیز دست من و دولت نیست بلكه باید رهبری كه سیاست‌های اصولی كشور را تعیین می‌كنند، تصمیم بگیرند و هرچه ایشان تصمیم بگیرند؛ ما موظف به انجام آن هستیم اما به نظر بنده، این وضع قابل تداوم نیست.

غلامحسین اسلامی‌فرد، مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی بعثه در این زمینه در گفتگو با «جام‌جم» می‌گوید: احتمال مطرح شده از سوی آیت‌الله محمدی ری‌شهری حاصل مشاهدات ایشان در آخرین سفر عمره و توجهشان به گزارش‌های زائران ایرانی از این سفر‌ها بوده است.

او اظهار می‌كند: ممانعت از فعالیت روحانیون راهنمای كاروان‌ها، ممانعت از زیارت بقیع و حرم و توهین‌های كلامی به زائران همگی از جمله دلایلی است كه احتمال این تصمیم را افزایش می‌دهد.

اما توهین به زائران ایرانی فقط به آنچه مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی بعثه می‌گوید ختم نمی‌شود و رفتارهایی چون انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری از زائران ایرانی، ضرب‌وشتم آنان و ایجاد شرایط نامساعد برای زائران زندانی شده از سوی عربستانی‌ها در بازداشتگاه‌های این كشور نشان می‌دهد اهانت به ایرانیان برای پلیس تندروی مذهبی این كشور به امری عادی بدل شده است!

اسلامی‌فرد درباره واكنش مسوولان عربستان به شكایت مقامات ایرانی از اهانت به زائران می‌گوید: آنها معمولا این گزارش‌ها را تایید نمی‌كنند و حتی گاهی با شنیدن آنها ابراز تعجب می‌كنند.

با این حال، او با اشاره به این كه ممكن است مذاكرات ایران با عربستان برای پایان دادن به توهین‌ها به نتیجه برسد، تصریح می‌كند: پیشتر نیز عربستان در برابر برخی درخواست‌های ایران مثل برگزاری دعای كمیل و مراسم برائت از مشركان، نرمش نشان داده است.

او درباره شایعه سخنان تهدیدآمیز وزیر كشور سعودی در مراسم برائت از مشركان نسبت به زائران ایرانی مبنی بر امكان توسل به خشونت نسبت به ایرانیان می‌گوید: متاسفانه برخی اخبار نادرست باعث شده بود عربستان گمان كند ایران برنامه‌های جدیدی برای این مراسم دارد كه از طریق رایزنی با مسوولان عربستان، موضوع كاملا حل شد.