اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

جعل نام خلیج فارس در شبکه «من و تو»


شبکه «من و تو» در برنامه مستند خود اقدام به تحریف نام خلیج فارس کرد.

خبرگزاری فارس: شبکه «من‌وتو» که همواره متهم به گسترش زیرکانه و هدفمند اندیشه‌های اتاق فکر استعمار انگلیس برای ایرانیان است، در برنامه مستند «اکوسیستم دریایی» خود در روز دوشنبه 15 تیر ماه 1394 ساعت 23، بارها اقدام به انتشار نقشه خاورمیانه کرد که نام منطقه خلیج فارس در آن عمداً به نام خلیج جعل شده بود.

مرکز مطالعات خلیج فارس به اشاره به این موضوع یادآور شده است که طبق گزارشی که «فارین پالیسی سنتر» در سال 2011 منتشر کرده‌ است، شبکه من و تو متعلق به مرجان و کیوان عباسی است که بودجه خود را از تعدادی «سرمایه‌گذار خطرپذیر» پنهانی دریافت می‌کند که هیچ نامی از این سرمایه‌گذاران خطرپذیر هم دیده نمی‌شود.

«من و تو» تلاش می‌کند تا در قالب برنامه‌های به ظاهر مستند یا تاریخی در کنار برنامه‌های عامه پسند خود، خط فکری و سیاسی خاص خود را به جامعه فارسی زبان بخصوص ایرانی القا کند.


ویدیو مرتبط :
پیانو زدن حسام نواب صفوی برای اولین بار در تلویزیون در برنامه صبح خلیج فارس در شبکه ی خلیج فارس

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

امنیت خلیج فارس یا برای همه یا هیچ کس 

 

 

 

امنیت خلیج فارس یا برای همه یا هیچ کس

 

سردار جوانی: امنیت خلیج فارس یا برای همه یا هیچ کس

اگر آمریکایی ها بخواهند دست به ماجراجویی بزنند دامنه آن می تواند امنیت کل منطقه را به مخاطره بیندازد.وی افزود: خلیج فارس یک منطقه راهبردی است و اگر امنیت این منطقه به مخاطره بیفتد، ‌آنان نیز متضرر می شوند و پاسخ ما قاطع است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر آمریکایی ها دست از پا خطا کنند، امنیت منطقه به خطر می افتد و همانگونه که در گذشته تاکید شده است "امنیت خلیج فارس یا برای همه و یا برای هیچ کس ".

سردار یدالله جوانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، تصریح کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند دست به ماجراجویی بزنند دامنه آن می تواند امنیت کل منطقه را به مخاطره بیندازد.

وی افزود: خلیج فارس یک منطقه راهبردی است و اگر امنیت این منطقه به مخاطره بیفتد، ‌آنان نیز متضرر می شوند و پاسخ ما قاطع است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از بدو پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک تهدید ارزیابی کرده و معتقد است این تهدید روز به روز افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب ، صهیونیست ها اذعان کردند که با پیروزی انقلاب، آینده تیره و تاری در انتظارشان است.

سردار جوانی ادامه داد: آنان شاهد بودند که انقلاب اسلامی کانون بیداری برای مقاومت و انتفاضه بود لذا این موضوع که آنان ایران را تهدیدی برای خود بدانند، امری نیست که امروز به این نتیجه رسیده باشند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اساسا حرکت انقلاب اسلامی منجر به بیداری اسلامی و تغییرات معادلات شد.

وی تصریح کرد: عدم استفاده صهیونیست ها از قدرت نظامی علیه ایران به خاطر ناتوانی آنان بوده است لذا آنان منتظر صدور مجوز از سوی مقامات آمریکایی نبوده اند.

سردار جوانی گفت: صهیونیست ها با تصور پیروزی به غزه و لبنان حمله کردند که در این خصوص هم نتیجه ای عایدشان نشد .

وی دلیل ناتوانی رژیم صهیونیستی را قدرت و توان نظامی ایران دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه دشمنان خود را نادیده نمی گیرد و به همین علت تلاش کردیم تا توان دفاعی خود را ارتقاء بخشیم و توان بازدارندگی کشورمان را افزایش دهیم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: البته اگر چنین اتفاقی رخ دهد ، بارها مسوولان نظام جمهوری اسلامی بویژه فرماندهی معظم کل قوا تاکید نموده اند که ایران قاطعانه از موجودیت و منافع ملی خود دفاع خواهد کرد.

سردار جوانی با تاکید بر اینکه هیچگونه شک و تردیدی برای دفاع وجود ندارد، گفت: عزم و اراده ملی برای دفاع از ایران اسلامی وجود دارد و مردم ایران مصمم هستند تا قاطعانه در برابر دشمن بایستند و اراده نظام اسلامی هم حول این محور است که به متجاوز پاسخ کوبنده بدهد.

وی در خصوص پاسخ کوبنده ایران به دشمنان گفت: هر کشوری با نیم نگاهی به رزمایش های نظامی ایران می تواند به چگونگی این پاسخ کوبنده دست یابد.

سردار جوانی تاکید کرد: چنانچه از سوی آمریکا و اسراییل حرکت خصمانه ای علیه ارزش های حیاتی ما رخ دهد ، از خود دفاع خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه خلیج فارس یک منطقه راهبردی است، تصریح کرد: اگر امنیت این منطقه به مخاطره بیفتد همه آنان متضرر می شوند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین حال گفت که به نظر می رسد آمریکا و رژیم صهیونیستی در این شرایط با مطرح کردن تهدیدات درصدد افزایش تاثیر تحریم ها علیه ایران اسلامی هستند تا ما انعطاف بیشتری به خرج دهیم اما آنان باید بدانند که به فرموده رهبر معظم انقلاب ، تهدیدات آنان چه پوشالی باشد چه واقعی ، مسئولان قاطعانه از منافع ایران دفاع خواهند کرد...../تحلیل:عصرایران