اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

جزییات 3 شیوه راهنمایی برای انتخاب رشته کنکور 92نرم افزار راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز,راهنمایی برای انتخاب رشته کنکور 92
جزییات 3 شیوه راهنمایی برای انتخاب رشته کنکور 92

مشاور عالی سازمان سنجش از ارائه تسهیلاتی به داوطلبان مجاز انتخاب به انتخاب رشته آزمون سراسری سال 92 خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌و‌گو باایسنا، با اشاره به نرم افزار راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز، گفت: این نرم‌افزار به داوطلبان این امکان را می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره‌ای که در آزمون سراسری 92 کسب کرده‌اند، خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال 91 مقایسه و امکان قبولی را مشاهده کنند.

وی افزود: همچنین ویژه‌نامه انتخاب رشته سال 1392 با سبک سابق و سیاق جدید و با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه خواهد شد که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرایند انتخاب رشته است.

توکلی همچنین از تهیه ویرایش پنجم کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده خبر داد و اظهارکرد: ویرایش جدید این کتاب براساس آیین‌نامه‌ها و تصمیم‌های جدید پذیرش دانشجو بازنگری شده و به صورت مفصل به بحث انتخاب رشته پرداخته است که اطلاعات بیشتر از طریق سایت سازمان سنجش و هفته‌نامه پیک سنجش به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون سراسری 92 از 17 مرداد ماه، تصریح کرد: کلیه داوطلبانی که براساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند برای انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، بین‌المللی و مجازی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان، با دریافت دفترچه راهنمای مذکور و اطلاعیه‌های منتشره این سازمان و امکانات فراهم شده، از روز پنجشنبه 17 مرداد تا سه‌شنبه، 22 مرداد 92 با رعایت کلیه ضوابط و شرایط اعلام شده به ترتیب اولویت علاقه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به داوطلبان علاقه‌مند به کدرشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد باید پس از دریافت کارنامه نتیجه اولیه آزمون خود از سایت سازمان، برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

به گفته توکلی فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال 1392 در روز پنجشنبه 21 شهریورماه 1392 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد 92

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جزییات انتخاب رشته محل‌های بدون آزمون کنکور/امکان انتخاب 50 کدرشته و ممنوعیت انتقال دانشجواخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکوری‌ها آغاز شد

جزییات انتخاب رشته محل‌های بدون آزمون کنکور/امکان انتخاب 50 کدرشته و ممنوعیت انتقال دانشجو

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه انتخاب رشته برای متقاضیان رشته محل‌های بدون آزمون کنکور از ممنوعیت انتقال از رشته‌محل‌های بدون آزمون به رشته‌محل‌های با آزمون خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز ثبت‌نام در کد رشته‌های بدون آزمون کنکور، در خصوص نحوه انتخاب رشته برای رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور و غیر انتفاعی گفت: داوطلبان باید پس از انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از گروه یا گروه‌های آزمایشی تا 24 دی‌ ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org‌ مراجعه و نسبت به ثبت کدرشته‌های انتخابی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هر داوطلب می‌تواند فقط از گروه آزمایشی یا گروه‌های آزمایشی که در آن ثبت نام کرده است انتخاب رشته کند، اظهار کرد: به همه داوطلبان فقط یک فرم انتخاب رشته اینترنتی که حداکثر 50 کد رشته در آن قابل درج است ارائه می‌شود.

وی افزود: داوطلبان باید در انتخاب رشته بر اساس وضعیت ثبت نام خود اقدام کنند و انتخاب رشته از گروه‌های آزمایشی که در آن ثبت نام نکرده‌اند خودداری کنند چرا که انتخاب رشته از گروه‌های آزمایشی که متقاضی شرکت در آنها نشده‌اند باطل است.

توکلی با تاکید بر اینکه در گزینش نهایی داوطلبان معدل کتبی دیپلم آنان ملاک است، خاطر نشان کرد: داوطلبان باید در زمان ثبت نام معدل کتبی دیپلم خود را به صورت دقیق در تقاضانامه درج کنند.

وی افزود: مسئولیت درج معدل کتبی دیپلم به صورت اشتباه به عهده داوطلب است و چنانچه داوطلبی معدل خود را به اشتباه درج کند پس از اعلام نتایج نهایی این سازمان نسبت به بررسی مجدد وضعیت داوطلبان با معدل واقعی هیچگونه مسئولیتی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه انتقال و تغییر رشته از رشته محلهای بدون آزمون به رشته محلهایی که پذیرش آنها با آزمون سراسری می‌باشد، ممنوع است تصریح کرد: داوطلبان باید دقت و توجه کافی در انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی و اولویت بندی آنها داشته باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: در آخرین بخش، مرحله تکمیل فرم انتخاب رشته رسید 16 رقمی انتخاب رشته به داوطلبان داده می‌شود که باید آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهدارند./ایسنا