اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

جایگزین جدید برای ارسال قبوض تلفن همراه و ثابتاخبار,اخبار اجتماعی,قبض موبایل

 

 اخبار اجتماعی - تجمیع قبوض تلفن همراه و ثابت در تهران

 صدوقی تصریح کرد: علاوه بر این در حال بررسی راه‌های بیشتری برای رساندن قبوض به دست مردم هستیم که سرویس ایمیل یکی از این روش‌ها است.

مدیرعامل همراه اول از هماهنگی این شرکت با مخابرات استان تهران برای تجمیع قبوض تلفن همراه و ثابت خبر داد و گفت: پس از مرتفع شدن نیازهای سیستمی این کار عملیاتی می‌شود؛ طرح ارسال قبض و ریزمکالمه با ایمیل نیز در دست بررسی است.

وحید صدوقی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به هماهنگی همراه اول و شرکت مخابرات استان تهران برای تجمیع قبوض تلفن همراه و ثابت، اظهار داشت: این کار از نظر هزینه چاپ و توزیع قبوض به نفع شرکت است و تاثیرات زیست محیطی مثبتی دارد.

مدیرعامل همراه اول گفت: البته مراحل اجرای این طرح این کار دارای پیچیدگی‌هایی است؛ از جمله اینکه برخلاف قبض تلفن ثابت که تقریبا ثابت و همواره دارای یک آدرس پستی است؛ اما قبض موبایل جابه‌جایی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: از این رو نیاز به طراحی سیستمی است که بتواند این اطلاعات در مواقع نیاز به سرعت تفکیک و به روز کند.

صدوقی تصریح کرد: علاوه بر این در حال بررسی راه‌های بیشتری برای رساندن قبوض به دست مردم هستیم که سرویس ایمیل یکی از این روش‌ها است.

مدیرعامل همراه اول افزود: به این ترتیب اطلاعات قبوض و ریزمکالمات برای مشترکان ایمیل می‌شود.
اخبار اجتماعی - فارس

 


ویدیو مرتبط :
آموزش ارسال پیامک صوتی به تلفن ثابت و همراه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

8سبد تعرفه‌ای برای تلفن همراه و ثابتاخبار ,اخبار اقتصادی ,نرخ مکالمات تلفن ثابت

 

 اخبار اقتصادی - 8سبد تعرفه‌ای برای تلفن همراه و ثابت

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از تعریف سبد مکالمه و بسته های تعرفه ای برای منطقی کردن نرخ مکالمات تلفن ثابت و همراه خبر داد و گفت: با این تعرفه ها هم مشترکان هزینه معقولی برای مکالمات می پردازند و هم نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از نرخ مکالمات همراه اول گله داشتند جلب می شود.

به گزارش مهر، گرانی نرخ مکالمات تلفن موضوعی است که از یکسال پیش و با روی کار آمدن دولت یازدهم بارها ازسوی محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شده و این عضو کابینه دولت تدبیر و امید، در اولین اقدام خود در مردادماه سال گذشته جلوی اجرای مصوبه ای برای افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت و همراه را گرفت.

محمود واعظی اگرچه بارها بر عادلانه شدن نرخ مکالمات تاکید کرد اما اسفندماه سال 92 به عنوان رئیس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مصوبه ای را امضا کرد که براساس آن به مخابرات اجازه داده شد تا نرخ مکالمات موبایل را افزایش ، هزینه جابجایی را حذف و نرخ مکالمات تلفن ثابت را نیز با حذف کد بین شهری محاسبه کند.

با گذشت نزدیک به 3 ماه از اجرای این مصوبه، باردیگر وزیر ارتباطات از نرخ هایی که خود آن را مصوب کرده بود و حدود 20 درصد افزایش قبوض مشترکان را به همراه داشت گلایه کرد و از اپراتور همراه اول خواست نرخ ها را کاهش دهد.

نظر وزیر ارتباطات را جلب می کنیم
داوود زارعیان- سخنگوی شرکت مخابرات ایران در گفتگو با مهر، تاکید کرد که مخابرات در حوزه تلفن همراه قصد کاهش تعرفه های مصوب را ندارد اما با تعریف بسته های تعرفه ای و سبد مکالمات، نظر وزیر ارتباطات را در مورد کاهش تعرفه جلب می کند.

وی با بیان اینکه با تعریف چند سبد مکالمه، قصد داریم هزینه معقول و منطقی برای مشترکانمان تعریف کنیم ادامه داد: این بسته های تعرفه ای به نفع مشترکانی خواهد بود که مکالمات بیشتری دارند؛ برای مثال ممکن است سبد مکالمات شامل مکالمات نامحدود درون شبکه ای و GPRS نامحدود و پیامک محدود باشد که مشترک با فعالسازی این طرح، یک مبلغ مشخصی پرداخت خواهد کرد که از نظر اقتصادی به نفعش خواهد بود.

زارعیان با تاکید براینکه تعرفه مکالمات همراه اول منطقی و مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است تصریح کرد: کاهش تعرفه کار منطقی نیست و اپراتورهایی تعرفه های خود را کاهش می دهند که می خواهند در مقابل رقیب دوام بیاورند.

راهکارهای مخابرات برای کاهش نرخ مکالمات
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از تعریف 8 سبد تعرفه ای برای تلفن همراه و ثابت به عنوان راهکاری برای تامین نظر وزیر خبر داد و گفت: این سبد مکالمات، به عنوان طرح های تشویقی در مرحله کارشناسی قرار دارد و بزودی به مشترکان ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه به طور قطع نظر شخص وزیر ارتباطات، کاهش تعرفه مطلق نبوده است افزود: موضوع این است که مشترکان بتوانند هزینه معقول و منطقی بپردازند.

معاون شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: اپراتوری که برای مردم شناخته شده است و اطمینان مشترکانش را به دست آورده با افزایش تعرفه مشتریان خود را از دست نمی دهد.

زارعیان از طرح باندلینگ تلفن ثابت و اینترنت ADSL نیز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، به زودی خریداران تلفن ثابت می توانند با خرید اینترنت ADSL مخابرات، از پیامک و مکالمه رایگان بر روی تلفن ثابت خود نیز بهره مند شوند.

رایتل و ایرانسل به دنبال جلب نظر وزیر
درپی تذکر شفاهی وزیر ارتباطات به اپراتور همراه اول برای کاهش نرخ مکالمات، دو اپراتور ایرانسل و رایتل نیز درصدد جلب نظر محمود واعظی برآمدند و نرخ مکالمات خود را کاهش دادند.

با تغییر نرخ های ایرانسل، تمامی مشترکین قدیمی سیم‌کارت‌های دائمی این اپراتور و مشترکینی که تا 31 شهریور به جمع مشترکین دائمی بپیوندند، از اول تیرماه، برای تمامی تماس های داخل و خارج شبکه خود در سراسر کشور و حتی تماس با تلفن ثابت، دقیقه‌ای 499 ریال برحسب تعرفه پایه ثانیه‌ای می پردازند.

تعرفه تماس خارج شبکه سیم کارت های دائمی ایرانسل پیش از این 625 ریال بوده که با اعمال تعرفه جدید به 499 ریال به ازای هر دقیقه مکالمه کاهش پیدا کرد که این تعرفه از نرخ تماس بین خطوط تلفن ثابت و همراه نیز ارزان‌تر خواهد بود.

همچنین در تعرفه جدید مکالمات با سیم کارت رایتل تماس داخل شبکه 10 درصد و تماس خارج شبکه حداکثر 5 درصد از اول تیرماه کاهش یافت.

براین اساس برای مشترکان دایمی رایتل تعرفه مکالمه درون شبکه‌ از 555 ریال به 499 ریال کاهش یافته و مکالمه برون شبکه 625 ریال ثابت ماند؛ برای مشترکان اعتباری این اپراتور نیز مکالمه درون شبکه از دقیقه‌ای 695 ریال به 620 ریال و مکالمه برون شبکه از 895 ریال به 852 ریال کاهش یافت؛ استفاده مشترکین رایتل از سرویس اینترنت تنها در مناطق رومینگ ملی، با تعرفه آزاد و با قیمت 0.35 ریال به ازای هر کیلوبایت امکان پذیر شد که پیش از این تعرفه اینترنت رایتل  0.5 ریال به ازای هر کیلوبایت بود و با تعرفه جدید 30 درصد کاهش یافته است.

اخبار اقتصادی - مهر