اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تکذیب خبر آزار جنسی یک دختر 6 ساله


مسئولان قضایی شهر قدس با اعلام نظر صریح پزشکی قانونی درباره خبر «تجاوز جنسی به دختر 6 ساله در شهرستان قدس» ، این خبر را تکذیب کردند.

روزنامه قانون: مسئولان قضایی شهر قدس با اعلام نظر صریح پزشکی قانونی درباره خبر «تجاوز جنسی به دختر 6 ساله در شهرستان قدس»  ، این خبر را تکذیب کردند.

با انتشار خبر تجاوز به دختری 6 ساله از سوی راننده آژانس که مسئول رساندن آنها به مدرسه بود در یکی از خبرگزاری های رسمی کشور دادستان و رئیس دادگستری شهرستان قدس این خبر را تکذیب و اعلام کردند که رسانه ها در بیان واقعیت رسالت خطیر خود یعنی امانتداری را رعایت کنند. حبیب پروین دادستان شهرستان قدس اعلام کرد: « با توجه به بازتاب خبر غیرواقعی که هم‌اکنون منتشر شده است، باید این نکته به خبرنگاران اعلام شود که قبل از انتشار هرگونه خبری، صحت و سقم موضوع را از مقام قضایی مربوطه استعلام کنند و جویا شوند.

نشر هرگونه خبر بدون تایید مرجع قانونی جرم تلقی و باعث تشویش اذهان عمومی و جزو نشر اکاذیب محسوب می‌شود.این موضوع در حد کودک آزاری و تهدید با چاقو بوده است.در این پرونده تجاوز جنسی منتفی بوده و والدین هم این قضیه را مطرح نکردند.قرار وثیقه 500 میلیون ریالی برای این متهم متناسب و قانونی بوده که صادر شده است.»

کریم نژاد رئیس دادگستری شهرستان قدس نیز گفت:«با توجه به محتویات پرونده هیچ تجاوز جنسی به معنایی که در ذهن مردم نقش بسته، صورت نگرفته است.متهم پرونده راننده سرویس مدرسه ای بوده که والدین بچه ها از یک آژانسی اختیار کرده بودند که اقدام به کودک آزاری و تهدید با چاقو کرده است.

بعد از بررسی های مختلف، تحقیقات کلانتری و دادیار و آگاهی، مشخص شد که اقدام راننده سرویس مدرسه تجاوز جنسی نبوده همچنین این مهم در نظر پزشکی قانونی نیز به صراحت بیان شده است.»

 چندی پیش مادر دختر 6 ‌ساله‌ای که از سوی راننده آژانس مورد آزار جنسی قرار گرفته در خبری که در یکی از خبرگزاری ها منتشر شده بود وضعیت دخترش را بغرنج دانست و چگونگی وقوع این جنایت را توضیح داد. مادر این دختر که با اسم مستعار فرشته معرفی شده بود گفت:« فرشته به پیش‌دبستانی می‌رود. اوایل مهر سال گذشته همراه والدین دو دختر خردسال دیگر که ساکن شهر قدس هستند، تصمیم گرفتیم از آژانسی مسافربری، یک ماشین کرایه کنیم تا بچه‌ها را هر روز به مدرسه برساند و به خانه بازگرداند.

 مدیر آژانس مسافربری، راننده خودروی پژویی را به عنوان سرویس به ما معرفی کرد اما چند ساعت بعد از انجام توافق، راننده سواری پرایدی را که از یک چشم معلول بود را به عنوان یکی از «معتمدان» که برای امرار معاش و تامین هزینه‌ خانواده‌اش زحمت می‌کشد به ما معرفی کرد.پس از گذشت مدتی که دخترم با سرویس به مدرسه می رفت متوجه تغییر رفتارهای او شدم. مسئولان مدرسه دخترم بارها از همسرم خواسته بودند که دیگر بچه ها را با این سرویس به مدرسه نفرستند.


فرشته پرخاشگر شده بود و مشخص بود از چیزی رنج می برد.بعد از آنکه مدتی با او صحبت کردم به من گفت که راننده‌سرویس او را آزار می دهد و به خاطر تهدیدهای مرد شیطان صفت از بازگو کردن ماجرا به من و پدرش خودداری می کرد همچنین  او در ماشینش یک چاقو دسته زرد داشت که با آن کودکان را تهدید می کرد. با وجود شکایت ما از راننده سرویس او به قید وثیقه  آزاد است.وقاحت خانواده اودر حدی بود که خانواده این مرد به ما پیشنهاد دریافت پول دادند تا از شکایتمان صرفنظر کنیم.دختر من در دست این مرد یک امانت بود و نباید این کار را می کرد.»


ویدیو مرتبط :
تجاوز و آزار جنسی دختر هفت ساله

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آزار جنسی دختر 9 ساله جلوی چشم همسر در مشهد! 

روزنامه خراسان نوشت: دخترک لاغر‌اندام که چشمان معصومش در باتلاق کبود بدبختی گرفتار شده بود در دایره اجتماعی کلانتری شهید نواب صفوی مشهد افزود: ۱۰ روز قبل پدرم مرا همراه خود به خانه یکی از دوستانش که از او مواد مخدر می‌خرید برد و گفت: دخترم این جا منتظر باش و با بچه‌های عمو بازی کن، زود برمی‌گردم. من که قول داده بودم دختر خوبی باشم صورتش را بوسیدم و گفتم فقط زودتر بیا تا به خانه برگردیم.

 

او را عمو صدا می زدم و فکر می‌کردم چون به من و پدرم کریستال می دهد، آدم خوبی است، اما از روزی که توی خانه اش زندانی شدم و او با حرکات و رفتار زشت خود آزارم می داد، فهمیدم آدم کثیف و بی رحمی است.من ۱۰ شبانه روز در خانه دوست پدرم ناله کردم و اشک ریختم تا این که بالاخره موفق شدم از آن جا فرار کنم و خودم را نجات دهم.

دختربچه ۹ ساله که پدرش او را در قبال خرید مقداری موادمخدر به یکی از دوستان قاچاقچی خود فروخته است در بیان داستان بغرنج زندگی اش گفت: پدرم به موادمخدر اعتیاد دارد و مادرم نیز ۲ سال قبل به خاطر قاچاق تریاک دستگیر شد و به زندان افتاد. من نتوانستم مثل دوستانم درس بخوانم و بعد از زندانی شدن مامان، زن غریبه‌‌ای که به خانه ما رفت و آمد داشت مرا به کریستال معتاد کرد.

الان یک شبانه روز است که «کریس» مصرف نکرده‌ام و انگار آتش به جانم افتاده! دخترک لاغر‌اندام که چشمان معصومش در باتلاق کبود بدبختی گرفتار شده بود در دایره اجتماعی کلانتری شهید نواب صفوی مشهد افزود: ۱۰ روز قبل پدرم مرا همراه خود به خانه یکی از دوستانش که از او مواد مخدر می‌خرید برد و گفت: دخترم این جا منتظر باش و با بچه‌های عمو بازی کن، زود برمی‌گردم. من که قول داده بودم دختر خوبی باشم صورتش را بوسیدم و گفتم فقط زودتر بیا تا به خانه برگردیم.

آن روز بابا با عجله رفت اما دیگر از او خبری نشد و دوست پدرم در این چند روز جلوی چشم همسرش مرا آزار و اذیت کرد و تازه می‌خواست مرا در اختیار مشتریان موادمخدر که به خانه او رفت و آمد داشتند قرار دهد.

فرشته ادامه داد: دیشب دلم خیلی گرفته بود و دعا می‌کردم راه فراری پیدا کنم.

ناگهان متوجه شدم در خانه باز مانده است. من خیلی سریع بیرون آمدم و پا به فرار گذاشتم. هوا خیلی تاریک بود و می‌ترسیدم جایی بروم. برای همین هم جلوی یک مغازه شیرینی‌فروشی نشستم و از ترس و وحشت گریه می‌کردم که ماشین پلیس را دیدم و از ماموران کمک خواستم.

این دختر کوچک در پایان با چشمان گریان گفت: از تمام باباها و مامان‌ها خواهش می‌کنم مراقب باشند تا معتاد نشوند و بچه‌های خود را دوست داشته باشند. درخور یادآوری است با پی‌گیری‌های کارشناس اجتماعی کلانتری شهید نواب صفوی مشهد و به دستور مقام قضایی، دخترک ۹ ساله به سازمان بهزیستی تحویل داده شده است و تحقیقات پلیس برای دستگیری متهمان پرونده ادامه دارد.... / روزنامه خراسان