اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

توفیقی: انتصابات وزیر علوم مورد استقبال دانشگاهیان است/ انتقاد نمایندگان غیرمنطقی استاخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

توفیقی:
انتصابات وزیر علوم مورد استقبال دانشگاهیان است/ انتقاد نمایندگان غیرمنطقی است

معاون وزیر علوم گفت: انتصاب‌های آقای فرجی‌دانا مشکلی نداشت و انتقاد نمایندگان بدون پشتوانه و غیرمنطقی است.

به گزارش  خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی معاون وزیر علوم در حاشیه مراسم ختم والده محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه انتقادات از سوی نمایندگان مجلس به انتصاب‌های آقای فرجی‌دانا بالا گرفته، نظر شما در این مورد چیست، گفت: انتصاب‌های آقای فرجی‌دانا موردی نداشته و دلایلی نیز بر این مسئله ارائه نشده است.

وی ادامه داد: این انتصاب‌ها مورد استقبال جامعه دانشگاهی قرار گرفته و وزیر علوم انتصاب‌های خود را از میان چهره‌های نام آشنا و باتجربه انجام داده است و اطمینان دارم قدم‌های خوبی برداشته می شود.

توفیقی انتقاد نمایندگان نسبت به انتصاب‌های اخیر وزیر علوم را غیر منطقی خواند و تصریح کرد: قطعا این فشارها هیچ پشتوانه‌ای ندارد و مهم، استقبال جامعه دانشگاهی است.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: انتقاد نمایندگان بدون پشتوانه است چون دلیل قابل دفاعی ندارند و قطعا خود آنها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد.

وی همچنین انتصاب خود به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را منتفی دانست.

/فارس

 


ویدیو مرتبط :
سخنان توفیقی که در جلسه استیضاح وزیر علوم، پخش شد- 1

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ترکان: توفیقی وزیر پیشنهادی علوم به مجلساکبر ترکان,جعفر توفیقی

ترکان: توفیقی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس

اکبر ترکان با اشاره به تخریب‌هایی که توسط رسانه‌های افراطی علیه سرپرست وزارت علوم صورت می‌گیرد گفت: آقای توفیقی انسان توانایی هستند و این تخریب‌ها روی عملکرد ایشان اثر منفی نخواهد داشت. انشاءالله ایشان به زودی در مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی علوم صحبت خواهند کرد و ما از سخنان ایشان در مجلس استفاده خواهیم کرد.

مشاور رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار سلام نو افزود: ایشان در سخنرانی و برقراری ارتباط با نمایندگان توانایی کافی را دارند و پاسخ تخریب‌ها را هم خواهند داد.

ترکان با اشاره به دستور کار جانبی که برای وزرا وجود دارد گفت: مساله مهم دیگری که در حال حاضر وجود دارد این است که وزرای مستقر شده بتوانند، اعمال دولت قبلی در 45 روز گذشته را استخراج کنند و به عنوان یک پرونده در اختیار مردم قرار دهند.

قائم مقام رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تصریح کرد: دولت احمدی‌نژاد در 45 روز 24 خرداد تا 12 مرداد خیلی از شرکت‌ها را جابجا و منتقل کردند. همچنین استخدام هایی صورت گرفت که بر خلاف قانون مدیریت کشور بود. انتقال دارایی ها و تغییر مدیران هم جمله اقدامات خلافی بود که صورت گرفت.

اکبر ترکان در پایان گفت: وزرا اسناد موجود را دقیق‌تر بررسی کنند و به مردم ارائه دهند. جابجایی هایی که در اموال صورت گرفته باید به مردم اعلام شوند که در تاریخ ثبت شود تا بعدا کسان دیگری اشتباها مقصر شناخته نشوند./خردادنیوز