اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

توصیه احمدی نژاد به مدیران:حل مشكلات مردم را در اولویت قرار دهید 

 

 

توصیه احمدی نژاد به مدیران:حل مشكلات مردم را در اولویت قرار دهید!

 

رییس جمهور به مدیران دستگاههای اجرایی توصیه كرد كه حل مشكلات مردم را در اولویت كار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، آقای محمود احمدی نژاد كه در هفتاد و ششمین سفر استانی و در دور سوم آن به استان اردبیل صبح روز دوشنبه در جمع مدیران این استان سخن می گفت، با بیان این كه مدیر شدن در جمهوری اسلامی ایران توفیق عظیمی است گفت: قدر ثانیه‌های خدمت كردن را بدانید و تنها موضوعی كه از یك مدیر باقی می‌ماند خدمات صادقانه است.

رییس جمهور خطاب به مدیران استان اردبیل گفت: روحیه خدمتگزاری در این استان را نهادینه كرده و مردم را دوست داشته باشید در غیر این صورت نمی‌توانید خدمتگزار خوبی باشد.

احمدی نژاد با بیان این كه مشكلات مردم مشكلات مدیران به شمار می‌رود تصریح كرد: باید كاری كنیم كه مسایل مردم مسایل دستگاه اجرایی شود كه در این صورت سرعت پیشرفت پنجاه برابر خواهد شد.

احمدی نژاد با بیان این كه پیشرفت‌های خوب باید با سرعت بیشتر ادامه یابد گفت: خواهشم از شما مدیران این است كه مسایل جزیی مردم را نیز در دستور كار خود قرار دهید.

وی با بیان این كه مردم گرفتاری‌های بسیاری دارند اضافه كرد: برخی از این مشكلات با كمك‌های جزیی حل می‌شود كه می‌توان با حذف هزینه‌های اضافی این مسایل را حل كرد.

احمدی نژاد همچنین با اشاره به این كه بسیاری از مردم مشكل اداری دارند ادامه داد: ملاقات‌های مردمی بسیار مفید است، باید عمومیت یابد و هر مدیر حداقل باید روزی یك مشكل را حل كند.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با مطرح شدن موضوع عدالت در دنیا معادلات به هم ریخته شده است و آنهایی كه در موضع قدرت بوده اند اكنون به موضع خفت افتاده اند.

احمدی نژاد افزود: هر چند كه برای تحقق عدالت در دنیا فاصله بسیاری است اما در چند نقطه مقابل قدرت‌های بزرگ ایستاده و گفته‌ایم كه باید عدالت اجرا شود و این موضوع سبب به هم ریختن معادلات شده است.

وی اظهار داشت: هر موضوعی را كه جمهوی اسلامی ایران به دنبال ثابت كردن آن است استكبار برای آن سند ارایه می‌كند.

احمدی نژاد در ادامه با بیان این كه استان اردبیل ظرفیت‌های گوناگونی دارد گفت: استعدادهای كل استان‌های كشور همچون كشاورزی، صنعتی، گردشگری، ترانزیتی، صنایع دستی در اردبیل موجود است.

وی همچنین با تاكید بر تغییر شیوه آبیاری افزود: روش 40-50 سال گذشته به گونه‌ای است كه هزینه زیادی مصرف كرده ولی نتایج كم از آن حاصل می‌شود.

رییس جمهوری با بیان این كه نگاه را باید تغییر داد و از تجربیات بزرگترها استفاده كرد اظهار داشت: علم همانی نیست كه غربی‌ها تولید كرده اند آنها به دنبال غارت هستند.

احمدی نژاد گفت: وزارت نفت و بانك مركزی تصمیم گرفتند این وابستگی را قطع كنند و موفق نیز شدند.

احمدی نژاد در خطابی دیگر به مدیران استان اردبیل گفت: می‌خواهم كه در ساختن استان مدل طراحی را تا حدودی تغییر دهید و براساس مدل بومی و برنامه ریزی اسلامی پیش روید.

وی اضافه كرد: زمانی می‌تواند یك صنعت مفید باشد كه با محیط سازگاری داشته، با سایر بخش‌ها پیوند خورده و آنها را تقویت كند.

رییس جمهور با یادآوری این كه وزارت نفت شیوه خود را تغییر داده و نجات یافت ادامه داد: حدود بیست سال صنعت نفت ما چشم به دست خارجی‌ها دوخته بود تا آنها آمده و در این بخش سرمایه گذاری كنند.

احمدی نژاد با تاكید بر این كه استان اردبیل باید نمونه برنامه ریزی اسلامی ـ ایرانی شود اضافه كرد: اردبیل یك بار در تاریخ ایران جوشید و تمدن و هویتی ایجاد كرد كه می‌تواند دوباره تكرار شود.

رییس جمهور گفت كه شهرسازی و معماری ما فرهنگمان را باید تقویت كند.

رییس جمهور خطاب به مدیران استان گفت: در توسعه و آبادانی كشور نگران نباشید زیرا از پشتیبانی دولت برخوردارید.

رییس جمهوری و هیات دولت صبح روز یكشنبه برای انجام هفتاد و ششمین سفر استانی و دور سوم به مدت دو روز به استان اردبیل آمدند.

سخنرانی در جمع مردم، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان، تشكیل كارگروه فرهنگ و هنر استان به ریاست احمدی نژاد، گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم از طریق شبكه استانی از جمله برنامه‌های روز اول سفر استانی احمدی نژاد به اردبیل بود.

رییس جمهور در روز دوم سفر به استان اردبیل با مدیران استان دیدار كرده و ملاقات با جمعی از منتخبان و فرهیختگان استان از دیگر برنامه‌های او در روز پایانی سفر استانی است..../تحلیل:ایرنا


ویدیو مرتبط :
برای احمدی نژاد تحریم ها عامل مشكلات نبود؟!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توصیه احمدی‌نژاد به قذافی: به خواست مردم تن دهید/ چطور ممکن است فردی مردم خود را بکشد؟ 

 

توصیه احمدی‌نژاد به قذافی: به خواست مردم تن دهید/ چطور ممکن است فردی مردم خود را بکشد؟

 

 

فارس: رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به كشتار مردم لیبی، به حاكم این كشور توصیه كرد كه به خواست مردم تن دهد. محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ظهر امروز چهارشنبه در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حضور یافت‌ و با اشاره به بهره‌برداری از 2 ابر رایانه ملی و پیل سوختی گفت: امروز شاهد بهره‌برداری از دو دستاورد علمی در كشور بودیم.

 

وی ادامه داد: ابررایانه ملی كه یكی از دستاوردهای علمی كشور است، ظرفیت و سرعت فوق‌العاده‌ای دارد كه می‌تواند نیازهای محاسباتی كشور را برطرف كند و طراحی و ساخت آن نیز در داخل و به دست متخصصان كشورمان بوده است.

رئیس جمهور در خصوص پیل سوختی كه از هیدروژن برای تولید برق و نیرو استفاده می‌كند نیز اظهار داشت: پیل سوختی دستاورد بسیار خوبی است كه برای صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و یك نوع انرژی سازگار با طبیعت است كه در هوافضا و ماهواره مورد استفاده بوده و هزینه پایینی نیز دارد.

احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به استفاده از پیل سوختی در صنایع از جمله گوشی‌های تلفن همراه تأكید كرد: در پیل سوختی در نتیجه تجزیه هیدروژن انرژی الكتریكی و آب حاصل می‌شود.

وی با اشاره به جلسه هیئت دولت نیز گفت: امروز در دولت روند عمومی كارهای كشور مورد بررسی قرار گرفت كه همكاران بنده در كنار مردم مشغول ساخت كشور هستند.

رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در خصوص تحولات اخیر منطقه و قیام ملت‌های مسلمان یادآور شد: جهان در آستانه تحولات بزرگی است البته تحولات در راه است و كل دنیا (آسیا، اروپا و آمریكای شمالی و آفریقا) را در بر خواهد گرفت.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه افق نگاه انسان‌ها باید جهانی شود، گفت: ملت‌ها نیازمند ارتباطات جهانی و نظم عادلانه‌ای هستند كه حقوق و كرامت همه را تأمین ‌و فاصله سنگین بین برخوردارها و محروم‌ها را پر كندو بساط ظلم و تحقیر انسان‌ها و ملتها را برچیند.

وی تحولات منطقه به خصوص لیبی و كشتار مردم این كشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بعضی‌ جاها كارهایی می‌شود كه بسیار زشت است. چطور ممكن است فردی پیدا شود كه مردم خود را بمباران كرده و بكشد.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ اكیدا به مسئولان این كشورها توصیه می‌كنم تا بگذارند ملت‌ها حرف خود را بزنند و اگر مدعی حكومت بر ملت‌ها هستند، به حرف ملت‌های خود گوش دهند و در كنار آنها باشند.

احمدی‌نژاد خطاب به برخی دولتمردان با بیان اینكه اجازه دهید كه ملت‌ها حرف خود را آزادانه بیان كنند و از كرامت و احترام برخوردار باشند، اظهار داشت: منتظر تحول اصلی با آن موج بزرگی هستیم كه تمام فریب‌كاری‌ها را در دنیا ‌ریشه‌كن خواهد كرد.

وی با بیان اینكه از همه مسئولان این كشورها می‌خواهم كه به مردم خود توجه و با آنها گفت‌و‌گو كنند، گفت: چرا بد عمل می‌كنند كه به مردم فشار بیاید و خواهان اصلاحات باشند.

رئیس جمهور خطاب به مسئولان این كشورها گفت كه ‌در خدمت مردم و در كنار مردم باشید تا مردم علیه شما قیام نكنند.

احمدی‌نژاد به ‌ابراز تعجب دنیا ‌از رفتار حاكمان لیبی، ابراز امیدواری كرد ‌حاكم لیبی تن به خواست مردم دهد كه ‌اگر ندهند، نتیجه از قبل معلوم است.../فارس