اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تله فیس ‌بوکی برای پسران جواناخبار,حوادث,اخبار حوادث

 

 

خراسان:تحقیقات پلیس در این باره زمانی آغاز شد که پسر جوانی به دادسرای رسیدگی به جرایم جنایی تهران رفت و مدعی شد از سوی دختری ناشناس فریب خورده است. او در این باره به بازپرس شعبه دوم گفت: مدتی قبل در فیس بوک با دختری که خودش را نازنین معرفی می کرد آشنا شدم. بعد از چند مرتبه چت کردن، به نازنین علاقه پیدا کردم و به او پیشنهاد دوستی دادم. او هم این پیشنهاد را قبول کرد اما گفت برای شروع دوستی باید ۶۰هزار تومان به عنوان کادو به او بدهم.

من هم که شیفته او شده بودم این شرط را قبول کردم و ۶۰هزار تومان به حسابی که او گفته بود واریز کردم. بعد از آن امیدوار بودم رابطه ام با نازنین صمیمی تر شود اما او دیگر جواب پیام هایم را نداد. آن زمان بود که فهمیدم فریب او را خورده ام و همه این کارها نقشه ای برای فریبم بوده است. به دنبال اظهارات این جوان، افسران پلیس فتا تحقیقات خود را در این باره آغاز کردند.

هرچند فرد ناشناس از این راه مبلغ ناچیزی را به دست آورده بود اما این امکان وجود داشت که با همین شگرد از افراد دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشد. تجسس ها در این باره نشان می داد کلاهبردار ناشناس دختر نیست و او فقط از این عنوان برای فریب طعمه اش استفاده کرده است. در حالی که ماموران در گام های نخست تحقیق در این باره بودند، چند جوان دیگر نیز به دادسرا رفتند و ضمن بازگو کردن اتفاق مشابهی که برایشان رخ داده بود، اعلام کردند فریب فرد ناشناسی را خورده اند.

اظهارات شاکیان حاکی از آن بود کلاهبردار اینترنتی از هر کدام از آنان مبالغی بین ۶۰ تا ۳۰۰ هزارتومان کلاهبرداری کرده است. یکی از آن ها به ماموران گفت: دوستی من و نازنین چند ماه طول کشید. من بدون این که از نقشه او خبر داشته باشم با او طرح دوستی ریختم و حتی پیشنهاد ازدواج دادم. در حالی که به نازنین اطمینان پیدا کرده بودم یک روز از من ۳۰۰هزارتومان پول خواست تا شهریه دانشگاهش را پرداخت کند. او گفت یک هفته بعد پولم را پس می دهد. من هم خیلی سریع این پول را به حسابی که گفته بود واریز کردم اما از آن روز به بعد خبری از او نشد.

افسران فتا در جریان تحقیقات خود تلاش کردند از طریق حساب بانکی که پول های مالباختگان به آن واریز شده بود به سرنخی از کلاهبردار ناشناس دست پیدا کنند اما این کار ثمری نداشت. چرا که این حساب با استفاده از مدارک جعلی افتتاح شده بود. بر اساس این گزارش تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.... / khorasannews.com


ویدیو مرتبط :
فیس بوکی ها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عاقبت مزاحمتهای فیس بوکی برای این دختر جوان و مادرش +عکسبه گزارش پرداد به نقل از یاهو: یک مادر اهل فلوریدا به خاطر اقدام به کتک زدن خفه کردن پسری که در فیس بوک دخترش را اذیت میکرد دستگیر شد. او سعی داشت در وسط فروشگاه در حالیکه دخترش شاهد صحنه بود با دستانش پسری که او را اذیت میکرد خفه کند.

 

فیس بوک,اخبار حوادث, حوادث روز ایران

 

عاقبت مزاحمتهای فیس بوکی برای این دختر جوان و مادرش +عکس


او در مصاحبه اش گفته است: به او گفتم از حرف زدن در مورد دخترم در فیس بوک دست بردارد و گرنه او را میکشم و زمانیکه دیدم او چنین قصدی ندارد حرفم را عملی کردم.

 

"پیسبی تلا" 46 ساله و دخترش "مک کنا" 13 ساله در حال خرید در مرکز خرید سن پطرزبورگ بودند که ناگهان با پسری که باعث اذیت و آزار دخترها در فیس بوک بود ربرو شدند و این اتفاق همانجا رفم خورد.

 

این زن میگوید این پسر حرفهای بسیار زشتی در مورد دختر وی گفته است که او را آزرده و او قصد داشته به خاطر این آسیب روحی به خود صدمه بزند و این مسئله من را که یک مادر هستم به شدت آزرد.

 

این زن و پدر "مک کنا" تصمیم گرفتند خودشان دخترشان را از این مهلکه نجات دهند. آنها به مدرسه ، آموزش و پرورش و حتی اداره پلیس رفتند اما هیچ کس کمکی به آنها نکرد.

 

او به والدین پیشنهاد میکند از این اتفاق درس بگیرند، بچه هایشان را کنترل کنند و بدانند آنها در فیس بوک چه میکنند.

 

تهیه و ترجمه: گروه خبری پرداد