اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تقاضای 19 پزشک برای انتقال تاج‌زاده به بیمارستانسیدمصطفی تاج‌زاده,سیدمصطفی تاج‌زاده در بیمارستان

تقاضای 19 پزشک برای انتقال تاج‌زاده به بیمارستان

19 پزشک در نامه‌ای به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، با اشاره به وضعیت پزشکی و درمانی سیدمصطفی تاج‌زاده، خواستار دستور انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و آغاز درمان تحت نظر پزشکان متخصص شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار انصاف‌نیوز قرار گرفته، خطاب به «ریاست محترم قوه قضاییه، حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی»، آمده است:

 

«به نام خالق مهربانی و سلامت. سلام علیکم. با احترام همانگونه که مستحضرید تعداد قابل توجهی از خواهران و برادرانی که پس از اعتراضات مردمی سال 88 در دادگاه‌های زیر نظر آن قوه محترم به زندان محکوم شده‌اند، بیمار بوده و بخشی از آنان نیز به علل مختلف که نیازی به اشاره به آنها در این مرقومه نمی‌باشد، به بیماری‌های جدید مبتلا و یا بیماری‌های قبلی آنان تشدید شده است. در این میان به حکم وظیفه انسانی و الزامات حرفه‌ای خود، توجه جنابعالی را به وضعیت نگران‌کننده آقای مصطفی تاج‌زاده جلب می‌نماییم.

ایشان قبل از زندان مبتلا به دیسکوپاتی شدید و جابجایی دیسک گردنی بوده و برای پرهیز از جراحی، مدت‌های زیادی به فیزیوتراپی، استفاده از گردن‌بندهای طبی، دارو درمانی و ... مبادرت می‌کرد.

 

پس از بازداشت و حبس، به علل مختلف که خود بهتر می‌دانید، بیماری دیسک ایشان به گونه‌ای تشدید شد که چاره‌ای جز اقدام به عمل جراحی باقی نماند. پس از جراحی دیسک گردن که عملی سخت بوده و نیاز به استراحت طولانی دارد، متأسفانه حتی قبل از طی دوران نقاهت، ایشان به زندان منتقل شد.

 

چندین ماه پیش و به صورت اتفاقی، یکی از همکاران پزشک عمومی در درمانگاه زندان متوجه هایپرتانسیون شدید (پرفشاری خون) ایشان که معادل 180/120 mmHg بوده شدند و این وضعیت که از نظر پزشکی جزو اورژانس‌های فشار خون بوده و نیاز به درمان بلافاصله دارد، به هیچ‌وجه مورد توجه مسئولان زندان قرار نگرفت.

 

لازم به ذکر است که این وضعیت می‌تواند منجر به آسیب حاد و جدی به ارگان‌های حیاتی شود که سکته قلبی، خونریزی مغزی، عوارض عدیده کلیوی و چشمی از آن جمله است؛ کما اینکه گذشته از سایر تظاهرات بالینی، هم‌اکنون عوارض حاد چشمی در ایشان بروز پیدا کرده است.

 

این در حالی است که نامبرده سراسر چهار سال گذشته را در روزه به سر برده و فقدان تغذیه مناسب، کاهش نگران‌کننده وزن و مختل شدن برنامه دارو درمانی منظم به علت روزه‌داری طولانی و مداوم، وضعیت سلامتی ایشان را وخیم‌تر کرده است.

بنا به مطالب پیش‌گفته، ما پزشکانی که قبل از حبس جناب آقای تاج‌زاده به صورت مستقیم و در حین ایام حبس به صورت غیرمستقیم در جریان روند درمانی ایشان بوده‌ایم، بنا به وظیفه انسانی و شغلی و سوگند حرفه‌ای خود، نسبت به وضعیت سلامتی ایشان قویا نگرانیم و تقاضا داریم که با دستور مساعد جنابعالی، نسبت به انتقال سریع ایشان به یک مرکز درمانی مجهز و آغاز درمان وی تحت نظر پزشکان متخصص اقدام لازم معمول گردد.

این چنین اقدامی بی‌شک بیشتر از عدم موافقت با آن، نشانگر حکومت علوی بوده و رافت اسلامی را به رخ جهانیان خواهد کشید.

پیشاپیش از بذل توجه و دستور مساعدی که صادر خواهید فرمود، سپاسگزاریم.»

به گزارش انصاف‌نیوز، اسامی امضاکنندگان این نامه که به حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات «جهت استحضار و صدور دستور پیگیری» نیز رونوشت شده، به این شرح است:

 

«دکتر یاسین بنی‌طرفی، دکتر سیدامیر پاکزاد، دکتر محمدحسین حاتمی، دکتر مهرعلی رحیمی، دکتر سیدرضا رئیس کرمی، دکتر علی زمانی، دکتر محمدرضا سعیدی، دکتر غلامرضا شریعتی، دکتر وحید ضیایی، دکتر محمدرضا عباسی، دکتر محمدجعفر قائم‌پناه، دکتر علی قاسمی ماژین، دکتر محمد قره‌تپه، دکتر حسین کرمانپور، دکتر محمد مرادحاصلی، دکتر مجید محمودی، دکتر سراج‌الدین وحیدی مهرجردی، دکتر شاهرخ ویسی، دکتر غلامحسین ویسی.» /ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
روح سرگردان یک پزشک در بیمارستان متروکه!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند! 

 

 

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند!

 

ویكی لیكس:

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند!

بر اساس یك سند جدید منتشره از سوی سایت ویكی لیكس ایران تمایل داشته است تا میلیارد ها یورو در بانك های مالت سرمایه گذاری كند، اما رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت جلوی این كار را گرفته است.

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده است.

بر اساس سند منتشره سفارت آمریكا در مالت كه وب سایت ویكی لیكس آن را منتشر كرده سفیر آمریكا در مالت در گزارشی به وزارت خارجه این كشور می نویسد كه رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت در تلاش های آمریكا برای جلوگیری از انتقال پول های ایران به بانك های مالت كمك شایانی كرده است.مالت

جیسون دیویس سفیر آمریكا در مالت می نویسد :  "آلان كاروانا" رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت در تلاش های ما برای جلوگیری از استفاده ایران از سیستم بانكی مالت موثر بوده است.

سفیر آمریكا در گزارش خود می افزاید :‌  سفیر ایران در فرانسه به سفیر مالت در فرانسه می گوید كه كشورش مایل است در بانك های مالت میلیارد ها یورو سرمایه گذاری كند.

بر اساس این گزارش آلان كاروانا در جریان یك ملاقات با مقامات آمریكایی ای میل سفیر كشورش در فرانسه را در اختیار مقامات آمریكایی قرار می دهد.

كاروانا به مقامات آمریكایی از قول سفیر كشورش در مالت می گوید :‌ من در قبال درخواست سفیر ایران در فرانسه برای سرمایه گذاری در مالت به او گفتم كه ما به تحریم های سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه ایران وفادار خواهیم بود . سفیر ایران در پاسخ به من گفت كه تحریم ها مانعی نیست و ما هم اكنون با دولت فرانسه در این زمینه مشغول رایزنی هستیم تا از بانك های این كشور استفاده كنیم .

سفیر مالت در فرانسه می افزاید :‌" سفیر ایران مایل بود تا من اطلاعات بیشتری درباره قوانین سیستم بانكی مان در اختیار او قرار دهم . سفیر ایران می خواست بداند كه اگر ما به تحریم های آمریكا و اتحادیه اروپا پای بند نباشیم ایران مایل است تا میلیارد ها یورو پول به بانك های ما منتقل كند .

سفیر  آمریكا در مالت در پایان گزارش خود به وزارت خارجه این كشور می نویسد كه بر اساس گفتگوهای قبلی با كاروانا ، تقریبا مطمئن است كه دولت مالت اجازه نخواهد داد تا ایران میلیارد ها یورو پول به بانك های این كشور منتقل كند ..../تحلیل:عصرایران