اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تعریف و تمجید یک مسئول از فیلم فرهادی


معاون سینمایی وزیر ارشاد گفت: این بار نیاز به لابی نیست و به اسپیلبرگ می‌گوییم نخل طلای کن را به اصغر فرهادی برای گذشته اهدا کند!

هنرآنلاین: معاون سینمایی وزیر ارشاد گفت: این بار نیاز به لابی نیست و به اسپیلبرگ می‌گوییم نخل طلای کن را به اصغر فرهادی برای گذشته اهدا کند!

جواد شمقدری در خصوص موفقیت فیلم فرهادی در کن گفت: من امیدوارم این فیلم آن گونه شایسته است مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: به فرهادی دستمریزاد می گویم، فیلمش را بسیار دوست داشتم و برایم ارزشمند است که دچار از هم گسیختگی فرهنگی نشده است و فیلمی صد درصد ایرانی با احترام به کشورمان ساخته است، ایشان افتخار کشور ما در عرصه فیلمسازی هستند.

شمقدری درباره منحل شدن جشنواره یاس که این روزها بعد از استعفای دبیرش "عباسیان" نقل محافل سینمایی است گفت: حضور این جشنواره مهم است و نباید مهم بودنش را نادیده گرفت اما باید بگویم زمان برگزاری اش با توجه به برگزاری انتخابات در کشورمان مناسب نبود، بنابراین تصمیم را گرفتیم تا اطلاع ثانوی جشنواره یاس برگزار نشود.

معاون سینمایی ارشاد در خصوص استعفای عباسیان گفت: متاسفانه برای مطبوعات این سئوال پیش آمده است که آیا آقای عباسیان قبلا استعفا داده بودند یا به یک باره تصمیم به ترک سمتشان گرفتند؟ در خصوص همه این سئوال ها باید بگویم در کلیت ماجرا هیچ تاثیری ندارد خبر واقعی این است که ایشان دیگر در سمت قبلی خود مشغول کار نیستند.

شمقدری درباره لابی کردنش برای گرفتن نخل طلا گفت: نیازی به لابی نیست با اسپیلبرگ صحبت می کنیم و او نخل طلا را به آقای فرهادی اهدا می کند!

او در پایان گفت: با توجه به اینکه اسپیلبرگ رئیس هیئت داوران است و امریکائی است بدیهی است با مشکلاتی که بین فرانسه و امریکا وجود دارد اکثر جوایز به امریکائی ها تعلق بگیرد.


ویدیو مرتبط :
ایران و تعریف و تمجید آمریکا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

«جدایی نادر از سیمین» قوی ترین فیلم اصغر فرهادی است 

«جدایی نادر از سیمین» قوی ترین فیلم اصغر فرهادی است

نشریه سینمایی ورایتی، فیلم «جدایی نادر از سیمین» را قوی ترین كار اصغر فرهادی تاكنون دانست.

نمایش فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در شصت ویكمین جشنواره فیلم برلین تا آنجا به مذاق منتقدین و تماشاگران خوش آمد كه از آن به عنوان یكی از شانس های اصلی كسب خرس طلا نام می برند.

«آلیسا سیمون»، منتقد نشریه سینمایی ورایتی در نقدی كه برای «جدایی نادر از سیمین» نوشته است؛ این فیلم را قوی ترین كار اصغر فرهادی تاكنون توصیف كرده است.

در ابتدای گزارش ورایتی آمده است: «فیلم تاثیرگذار «جدایی نادر از سیمین» اثری عمیق، به لحاظ داستانی پیچیده و پرتنش است و قوی ترین فیلمی است كه فرهادی تاكنون ساخته است.»

ورایتی نوشت: «این فیلم كه داستان ناراحت كننده آن به مباحثی چون طبقه اجتماعی، عدالت و آبرو پرداخته است، همزمان با برلین در جشنواره فجر در تهران حضور داشت و برگزیده شد، باید خود را برای نمایش در كشورهای متعدد و موفقیت های بیشتر آماده كند.»

در ادامه این نقد آمده است: «این فیلم نیز مانند «درباره الی» كه جایزه خرس نقره ای بهترین كارگردانی برلیناله را دو سال پیش برای فرهادی به همراه آورد، از داستانی عمیق برخوردار است كه نشان می دهد، مدت های طولانی بر روی آن كار شده است.»

ورایتی در بخش پایانی نقد فیلم «جدایی نادر از سیمین»، صداگذاری و نقش تاثیرگذاری بصری این فیلم را بسیار قوی توصیف كرد و كار "محمود كلاری" در فیلم برداری را مورد ستایش قرار داد.»

شصت ویکمین جشنواره فیلم برلین به عنوان سومین رویداد سینمایی معتبر دنیا برنده خرس طلا را درحالی اعلام خواهد كرد كه «جدایی نادر از سیمین» به همراه دو فیلم «اگر ما نه پس كی؟» از آلمان و «اسب تورین» از مجارستان شانس های اصلی دریافت این جایزه معتبر هستند..... / خبرگزارى ایسنا