اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تحریم‌های جدید اوباما علیه ایران و سوریهتحریم‌های جدید اوباما علیه ایران و سوریه

به موجب این فرمان صادره باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا دارایی و سپرده‌های بانکی این افراد و موسسات در آمریکا توقیف شده و خود آنها از ورود به این کشور ممنوع می‌شوند.

باراك اوباما روز دوشنبه تحریم‌های جدیدی را با ادعای آنچه «نقض حقوق بشر از طریق فن‌آوری اطلاعات» خوانده شده‌ است، علیه ایران و سوریه اعمال كرد.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری نووستی گزارش داد، آمریکا عده‌ای از افراد و موسساتی را که ادعا می‌شود با استفاده از فن‌آوری‌های مخابراتی به مقامات ایران و سوریه در امر مداخله در زندگی خصوصی مردم کمک می‌کنند، در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

 

به موجب این فرمان صادره باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا دارایی و سپرده‌های بانکی این افراد و موسسات در آمریکا توقیف شده و خود آنها از ورود به این کشور ممنوع می‌شوند.

 

بنا بر این گزارش، کارکنان بعضی از موسسات و سازمان‌ها و نیز افراد خصوصی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به مقامات سوریه در شکستن شبکه‌های اینترنتی و بدین ترتیب، در تعقیب شهروندان این کشورها کمک کرده‌اند، مشمول این تحریم ها هستند.

 

در حال حاضر علی مملوک، رییس سازمان اطلاعات سوریه و تمامی این سازمان، موسسه "سیری تل"، سرویس دهنده عمده موبایل سوریه بزرگترین ارایه دهنده سرویس اینترنت این کشور در این فهرست قرار دارند.

این تحریم‌ها همچنین کسانی که هرگونه تجهیزات نظارتی، خدمات سرویس و فناوری برای ردیابی افراد، مراقبت و شنود از طریق کامپیوتر و اینترنت در اختیار ایران و سوریه قرار دهند، هدف قرار خواهد داد./عصرایران


ویدیو مرتبط :
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و پاسخ ایران به این تحریم‌ها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اوباما از "تحریم‌های" جدید علیه ایران خبر داد!اوباما از "تحریم‌های" جدید علیه ایران خبر داد!

در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن، اوباما در بیانیه‌ای از اعمال "تحریم‌های" جدید علیه صنایع نفتی و فعالیت‌های بانكی كشورمان خبر داد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبكه خبری سی.ان.ان، باراك اوباما، رییس‌جمهوری آمریكا مدعی شد كه تهران به خاطر آنچه او "سرباز زدن از پاسخگویی به سوالات بین‌المللی درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران" خواند، با "عواقب فزاینده" مواجه خواهد بود!

این در حالی است كه دستگاه دیپلماسی كشورمان بارها بر تعهد تهران بر مقررات بین‌المللی در زمینه فعالیت‌های هسته‌یی تاكید كرده و در این زمینه رویكردی كاملا شفاف در پیش گرفته است.

از دیگر سوی، لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریكا چندی پیش به این نكته اذعان كرد كه تحریم‌‌های بین‌المللی نتوانسته ایران را به رها كردن برنامه هسته‌یی‌اش وادار كند.

"تحریم‌های" جدید واشنگتن شامل صنایع پتروشیمی و انرژی ایران می‌شود. اوباما اعلام كرد: اعمال تحریم‌های جدید با هدف باز داشتن ایران از ایجاد مكانیزم‌هایی برای فروش نفت به رغم وجود تحریم‌های كنونی است.

در بیانیه‌ای كه از سوی اوباما صادر شد، آمده است كه این تحریم‌ها شامل افراد و سازمان‌هایی است كه با شركت ملی نفت ایران، شركت نفتیران و بانك مركزی ارتباط دارند.

همچنین در ادامه سیاست‌های ستیزه‌جویانه آمریكا علیه كشورمان، دولت اوباما از "تحریم" بانك‌هایی خبر داد كه به با بانك‌های كشورمان همكاری دارند. به گفته اوباما،‌ وزارت خزانه‌داری آمریكا در اقدامی مغرضانه یك بانك چینی و یك بانك عراقی را كه با بانك‌های "تحریم‌شده" كشورمان تراكنش‌های مالی داشتند، "تحریم" كرد.

اوباما در اظهاراتی مضحك عنوان داشت: از زمان انتخاب به عنوان رییس‌جمهوری آمریكا، یك گزینه مشخص را به دولت ایران ارائه دادیم: آن این كه به مقررات بین‌المللی عمل كند و در غیر این صورت با عواقب فزاینده مواجه خواهد بود./ایسنا