اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تب بالای داربی و تاثیر بیانیه‌ها در لیگ 

 

 

بیست و ششمین هفته از نهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر در شرایطی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود که دیدار سنتی استقلال و پرسپولیس در صدر توجهات قرار دارد و بازی سپاهان و ذوب آهن برابر حریفان هم تحت تاثیر صدور بیانیه هاست.

به گزارش خبرنگار مهر، در این هفته از رقابتها روز سه شنبه تیم های سپاهان و سایپا در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم می روند تا یکی از بازیهای جذاب را برگزار کنند. این دیدار از یک جهت دیگر هم حائز اهمیت است و آن اینکه پس از صدور بیانیه هایی که بین دو تیم اصفهانی رد و بدل شد، این احتمال مطرح شده است که ذوبی ها حاضر نشوند ورزشگاه اختصاصی شان را در اختیار سپاهان قرار دهند.

هر چند که به نظر نمی رسد این اتفاق روی دهد اما قطعا در بازی هفته بیست و هفتم آنها که روز چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و تاثیر بیانیه ها را در آن دیدار خواهیم دید.

در یکی دیگر از دیدارهای روز سه شنبه تیم های صبای قم و ذوب آهن در شرایطی به مصاف هم می روند که صحبت های محمدرضا کربکندی علیه باشگاه سپاهان، مورد حمایت مسئولان باشگاه ذوب اهن قرار گرفت و در همین راستا بیانیه ای هم صادر شد.

مهمترین دیدار این هفته هم روز چهارشنبه بین تیم های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود که جذابیت های خاص خودش را دارد.

برنامه هفته بیست و ششم رقابتهای لیگ برتر به شرح زیر است:

▪ سه شنبه ۱۳ بهمن ماه

- پاس همدان - شاهین بوشهر - ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه - ورزشگاه قدس همدان

- سپاهان اصفهان - سایپا کرج - ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه - ورزشگاه فولادشهر

- استقلال اهواز - راه آهن شهرری - ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه - ورزشگاه تختی اهواز

- استیل آذین - فولاد خوزستان - ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه - ورزشگاه اکباتان تهران

- تراکتورسازی تبریز - ملوان بندرانزلی - ساعت ۱۵:۱۵ ورزشگاه یادگار امام تبریز

- صبای قم - ذوب آهن اصفهان - ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه - ورزشگاه یادگار امام قم

- ابومسلم مشهد - مقاومت سپاسی شیراز - ساعت ۱۴:۴۵ دقیقخ - ورزشگاه ثامن مشهد

▪ چهارشنبه ۱۴ بهمن

- پرسپولیس - استقلال - ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه - ورزشگاه آزادی تهران

- مس کرمان - پیکان قزوین - ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه - ورزشگاه شهید باهنر کرمان

جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته بیست و پنجم به شرح زیر است:

۱- سپاهان اصفهان ۴۹ امتیاز - ۲۴ بازی

۲- ذوب آهن اصفهان ۴۵ امتیاز - ۲۵ بازی

۳- استقلال تهران ۴۰ امتیاز - ۲۵ بازی - تفاضل ۷+

۴- پرسپولیس ۴۰ امتیاز - ۲۵ بازی

۵- استیل آذین ۳۹ امتیاز - ۲۵ بازی

-----------------------------------------

۱۵- مس کرمان ۲۷ امتیاز - ۲۵ بازی

۱۶- راه آهن شهرری ۲۶ امتیاز - ۲۵ بازی

۱۷- فولاد خوزستان ۲۵ امتیاز - ۲۵ بازی

۱۸- ابومسلم مشهد ۱۸ امتیاز - ۲۵ بازی

 

 

 

 


ویدیو مرتبط :
نقد بیانیه لوزان(1)-بیانیه لوزان یا همان برجام!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ظرفیت بالای خاتمی و هاشمی برای مقابله با افراط/ تاثیر نامه خاتمی در مذاکراتاخبار,اخبارسیاسی,خاتمی

 

مراجعات زیادی از داخل و خارج وجود دارد و تقاضا می‌کنند خاتمی به عنوان یک سمبل در مسئله عدم خشونت و گفتگوی تمدن‌ها٬ که ریاست آن در سازمان ملل به عهده ایشان است فعال شوند.

سفیر اسبق ایران در لبنان با اشاره به کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری تصریح کرد: در این کنفرانس که سران کشور‌ها از سرتاسر دنیا در آن حضور داشتند٬ تقاضاهای بسیاری برای دیدار با آقای خاتمی مطرح شده بود که این موضوع نشان می‌دهد آقای خاتمی به عنوان یک چهره برجسته چقدر می‌تواند در حل مشکلات پر تاثیر باشند.

محمدعلی سبحانی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ درباره بازتاب و تاثیر نامه آقای خاتمی به‌بان کی‌مون گفت: قبل از هر چیز جای تاسف دارد که کشور ما به دلیل خاصی نمی‌تواند بهره زیادی از سرمایه‌ای چون آقای خاتمی ببرد.

وی گفت: جای تاسف بیشتر دارد که بسیاری از سران کشور‌ها و روسای جمهور فعلی و سابق و چهرهای فرهنگی و سیاسی دنیا مدام به آقای خاتمی نامه می‌نویسند و از او دعوت یا تقاضای ملاقات دارند اما متاسفانه در داخل برای بهره‌گیری از این سرمایه ملی و اجتماعی فراهم نیست.

این تحلیلگر مسایل بین‌المللی بیان کرد: آقای خاتمی در اوایل قرن جدید و در آن شرایط بین‌المللی٬ موضوع مهم گفت‌و‌گوی تمدن‌ها را مطرح کردند که به این علت٬ تا به امروز ایشان٬ جایگاه خاصی در فضای بین‌المللی دارند.

سفیر اسبق ایران در اردن افزود: بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی در ایران٬ به جای اینکه از این توان و قدرت برای دستیابی به این گونه اهداف استفاده شود٬ بهر کافی برده نشد.

سبحانی با اشاره به کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری٬ تصریح کرد: در این کنفرانسی که از سرتاسر دنیا در آن سران کشور‌ها حضور داشتند٬ تقاضاهای بسیاری برای دیدار با آقای خاتمی مطرح شده بود که این موضوع نشان می‌دهد آقای خاتمی به عنوان یک چهره برجسته چقدر می‌تواند در حل مشکلات تاثیر‌گذار باشند.

وی با بیان اینکه در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی تصویر مثبتی از ایران در جهان ترسیم شد٬ گفت: جای تامل دارد که در ایران کنفراسی تشکیل می‌شود برای مقابله با افراطی‌گری و خشونت اما از سرمایه‌های چون آقای خاتمی استفاده نمی‌شود.

سفیر اسبق ایران در سوریه افزود: اطلاع دارم غیر از نامه آقای خاتمی به دبیر کل٬ برخی از سران کشور‌ها و رجال فکری و فرهنگی نامه‌هایی نوشته‌اند و از آقای خاتمی می‌خواهند در موضوع مقابله با گسترش خشونت فعال باشند و مسئله گفتگوی تمدن‌ها را مطرح می‌کنند.

سبحانی گفت: علاوه بر رجال خارجی٬ بعضی از مراجع و چهره‌های فرهنگی و فکری داخلی نیز از ایشان چنین تقاضایی را همیشه دارند که آقای خاتمی می‌تواند در مسئله خشونت، تروریسم و افراطی‌گری نقش مثبتی را ایفا کند.

وی در باره نامه اخیر آقای خاتمی به‌ بان‌کی‌مون گفت: اینگونه تلاش‌ها این امید را به وجود می‌آورد که حتما توانایی در کنترل خشونت و حل مشکلات می‌تواند وجود داشته باشد و کشور ما از چنین سرمایه‌هایی که در اختیار دارد٬ باید برای منافع و مقابله با خشونت استفاده کند.

این کار‌شناس مسائل بین‌المللی تصریح کرد: از آنجایی که کشوری مانند اسرائیل که دشمن اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ است و افراطی‌گری را در سراسر جهان رهبری می‌کند٬ این گونه نامه‌ها در روند مذاکرات بسیار موثر است و می‌تواند مسیر اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را تغییر دهد و گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال گرایی را جایگزین آن کند.

سبحانی گفت: باید بتوانیم از چنین سرمایه‌ای که شاید بعضی از کشور‌ها حاضرند میلیارد‌ها دلار خرج کنند که آن را به دست بیاورند٬ استفاده و بهر ه‌برداری کنیم و شرایطی را فراهم کنیم که حداقل آقای خاتمی در سطح بین المللی به عنوان یک چهره فرهنگی و سیاسی فعال شوند.

وی اضافه کرد: این موضوع به نفع منطقه و جهان اسلام و در کاهش اسلام هراسی و اسلام ستیزی بسیار موثر خواهد بود و امروز آقای خاتمی نیز در این بعد احساس مسئولیت کرده و وارد این بحث شده‌اند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاست خارجی در باره شرایط منطقه‌ای نیز تصریح کرد: امروز منطقه ما وضعیت بسیار خطرناکی دارد و روز به روز شاهد افزایش و گسترش صدای افراطی‌گری هستیم لذا باید بتوانیم از ظرفیت‌های فرهنگی خود برای افزایش صدای اعتدال در این فضا و موقعیت استفاده کنیم و بپذیریم آقایان خاتمی و هاشمی از این سرمایه‌های ما هستند.

سبحانی گفت: مراجعات زیادی از داخل و خارج وجود دارد و تقاضا می‌کنند آقای خاتمی به عنوان یک سمبل در مسئله عدم خشونت و گفتگوی تمدن‌ها که ریاست آن در سازمان ملل به عهده ایشان است فعال شوند. ما هم باید در داخل تلاش کنیم این شرایط برای آقای خاتمی مهیا و فراهم و به طور جدی آن را دنبال کنیم.

این کار‌شناس مسائل بین‌المللی گفت: مرکز گفتگوی تمدن‌ها ظرفیت بسیار خوبی دارد و در این هیاهویی که صدای افراطی‌گری در سرتاسر جهان بلند شده است٬ می‌تواند از این ظرفیت در جهت مقابله با افراطی‌گری و خشونت استفاده کند.

وی در پایان گفت: امروز فضایی شکل گرفته است که صدای افراط بسیار بلند است لذا باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های داخلی، تاریخی و فرهنگی خود برای افزایش صدای همگرایی، ‌اعتدال و اصلاح طلبی استفاده کنیم؛ چاره‌ای جز حرکت به این سمت در وضعیت کنونی نداریم.


  اخبار سیاسی  -ایلنا